Programın Otomatik Açılması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numune
    numune's avatar
    Erkek

programın pc açıldıktan sonra otomatik olarak açılmasını istiyorum napmam lazım

msconfig den baktım ama program görünmüo

Götüyle inatlaşan donuna sıçar
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

iki yol var...

1- başlat ==> Programlar ==> Başlangıç klasörüne istediğin programın kısyolunu ya da exe sini atarsan çalışır

2- registry ile halledebilisin

başlat ==> çalıştır a regedit yaz ve enterla

sol tarafta menüler çıkacak,sırasıyla şunları aç

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

burayı açtıktan sonra sağ tarafta bilgisaya ilk açıldığında çalışan program/programların listesini göreceksin

Sende buraya ekleyeceksin

Sağ taraftaki boş yere sağ tıkla ve menden

Yeni==> Dize Değeri ni tıkla

yeni bir değer oluşturmuş oluyorsun.Yeni Değer #1 şeklindeki değerin ismini programın ismi yap. Mesela "deneme.exe" şeklinde. (tırnak işaretlerini yazma!)

oluşturduktan sonra o değer çift tıkla.Küçük bir pencere açılacak.Oraya da programın yolunu gireceksin ve tamam diyeceksin. (Örnk: C:\deneme.exe) şeklinde gireceksin

sonra regedit i kapat.Bilgisayarı yeniden başlattığında programın otomatik çalışacaktır !

kolay gelsin

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Programın kısayolunu başlat programlar başlangıcın içine at calışır

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    numune
    numune's avatar
    Erkek
    tşk

Götüyle inatlaşan donuna sıçar
Toplam Hit: 1482 Toplam Mesaj: 4