folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programlamaya Başlamak İstiyorum

Programlamaya Başlamak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı

bunun gibi bir sürü konu var aslında forumda. 

neyse klasik cevabımı vereceğim java ya da c#.net öğren. ikiside hem masa üstü programlamada hem mobil programlamada hemde webde tatmin eder seni.

kaynak olarak da acikakademi.com gir üye ol başla

Hocam oradayım zaten ama bir türlü başlayamadım konular sırasıyla şöyle

Seviye 1 Sanal Sınıf Eğitimleri

Modül 3 - Temel Programlama - II

Modül 4 - Temel Veri Tabanı

Modül 5 - İleri Programlama ve Nesne Yönelimli Programlama(seviye2)

Modül 6 - Veritabanı Programlama(seviye2)

İlk İnteraktif Uygulama Yazma Deneyimi 

Modül 1 - Bilgisayar Programcılığına Giriş 

Modül 2 - Temel Programlama - I

Web Uygulama Geliştirme

Windows Masaüstü Uygulama Geliştirme

Windows Phone için Uygulama Geliştirme

Web Uygulama Geliştirme Sanal Sınıf Eğitimleri

Diye diye gidiyor hocam buradaki sıralar devam etmem gereken sıralar mı yoksa karışık mı verilmiş karışık ise sıralayabilecek birileri var mı ?

Sistemlerdeki güvenlik açıkları, onu üretenleri unutmamanız için üretenler tarafından bırakılan bir hatıradır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

@persebar, hocam orada modül 1 den itibaren başlaman lazım. Ama bana kalırsa bu şekilde başlanmaz. Bana göre en iyi yol kitap ile öğrenmektir. Çünkü kitapta detay var, düzen ve sistem var. Tavsiyem sağlam bir kitap alarak planlı programlı şekilde ilerlemendir.

unbalanced tarafından 09/Tem/13 21:43 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

@persebar, hocam orada modül 1 den itibaren başlaman lazım. Ama bana kalırsa bu şekilde başlanmaz. Bana göre en iyi yol kitap ile öğrenmektir. Çünkü kitapta detay var, düzen ve sistem var. Tavsiyem sağlam bir kitap alarak planlı programlı şekilde ilerlemendir.

hocam önceki mesajlarda bir arkadaş makinelerle uğraşacaksan C'den başlaman gerek demiş kafama takılan olay şu ben C'den başlayıp neye devam edeceğim devam etsem bile bir makinenin işletim sistemi yazabilecek miyim ?

Sistemlerdeki güvenlik açıkları, onu üretenleri unutmamanız için üretenler tarafından bırakılan bir hatıradır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hocam işletim sistemini kim yazmış da sana bırakmışlar :) C yi genelde üniversitelerde temel olarak gösterirler. Zaten tr de o tarz dillerde çok iş olmuyor ancak özel işler bulabilirsin. Türkiyede piyayasa .net (daha doğrusu C#) hakim ama java da var tabii. Avrupa da ise java önde. Bir de yükselen trend var mobil programlama. adobe air, phone gap gibi şeyler kullanarak birden çok mobil platform için uygulama geliştirebilirisn ya da ayrı ayrı da öğrenebilirsin.. 

Benim tavsiyem hangi alanda uygulama geliştirmek istiyorsan o alanla ilgili kitaplar alıp çalışman pratik yapman. Sistem programcısı olmayacaksan c/c++ a yönelmen gereksiz...

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Hocam tavsiyem, iyi araştır öyle gir. Bırakıp bırakıp başlama. Başlayacaksan tam başla yani. Birde başlamadan önce ruh halin iyi olsun. Sıkıntıda iken başlamamanı tavsiye ederim :)

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Persebar
    Persebar's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hocam işletim sistemini kim yazmış da sana bırakmışlar :) C yi genelde üniversitelerde temel olarak gösterirler. Zaten tr de o tarz dillerde çok iş olmuyor ancak özel işler bulabilirsin. Türkiyede piyayasa .net (daha doğrusu C#) hakim ama java da var tabii. Avrupa da ise java önde. Bir de yükselen trend var mobil programlama. adobe air, phone gap gibi şeyler kullanarak birden çok mobil platform için uygulama geliştirebilirisn ya da ayrı ayrı da öğrenebilirsin.. 

Benim tavsiyem hangi alanda uygulama geliştirmek istiyorsan o alanla ilgili kitaplar alıp çalışman pratik yapman. Sistem programcısı olmayacaksan c/c++ a yönelmen gereksiz...

Hocam aslında işletim sisteminden kastım cnc'nin alt yapısı kısacası şöyle nasıl tarif edeyim mesela program içerisinde ;

M06 T01 ;

Yazarsan M06; kısa yoldan takım seçme T01;takım numarası yani kısa yoldan takım seçme gibi

Ben bu kodları işletim sistemi içerisinde kendim oluşturmak istiyorum fakat oluşmuş bir işletim sisteminden kodların adlarını değiştirerek değil 

kodun kendisi oymuş gibi sıfırdan orjinal parça gibi düşün böyle birşey yapmam mümkün mü biraz araştırdım hazır işletim sistemleri satılıyor fakat 

fakat bu yeniden bir kod oluşturma o kodları mekaniğe gönderme gibi olaylar yani arasındaki bağlantıyı çözebileceğim bir dil.

Kısacası geçen forumda bilgisayardan kontrollü uzaktan kumandalı araba diye bir konu açılmıştı ben o işlemi bilgisayardan değilde makinenin

kendi bilgisayar ekranı üzerinde komutlarla yapmak istiyorum.

Toplam Hit: 4535 Toplam Mesaj: 37