folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Programlamaya Giriş Hakkında Yardım?

Programlamaya Giriş Hakkında Yardım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

şuna gir : http://www.cet.boun.edu.tr/algoedu/webedu/master.org/tests/beta11/EduMet.html

soldaki görevleri yap görsel zımbırtıyla

algoritma öğren önce

black implies white, self implies other, life implies death.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

- Bilgisayar 101

Mantığa Giriş

Temel Matematik

Algoritma

İşlemci ve bellek nedir, nasıl çalışır?

Kelimeden çıkarım yapabilecek kadar İngilizce. (okuduğunu anlayabilecek kadar derdim de bu çok geniş bir kapsama sahip) (yazılımcı dediğin en azından kavramlardan üç beş bir şeyler çıkartabilmeli. doğru dürüst yerli kaynak bulunmuyor. çoğu ticari çıkar amacıyla yazılmış boş kitaplar.)

-

Gerisi için;

http://www.tahribat.com/document-hangi-programlama-dilini-ogrenmeliyim-sorusunun-ce-5292/

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

@gafman

Yazılımdan para kazanmayı düşünüyorsan -ki pek çok kişi bunu ister-, hemen olmayacak bunu bilmelisin. Birşeyler kazanasıya kadar kendini idame ettirecek ekonomi olması gerekcek ve seçtiğin platforma göre değişmek üzere en az bir kaç sene para falan kazanamayacaksın. Çok kolay görünsede göründüğünden kat be kat sıkıntılı üreçler içerir.

Eğer sadece kendimi geliştireyim diye bakıyorsan ve eğer oyunları çok seviyorsan makro işleri muazzam hoşuna gidebilir. Programlama mantığını makrolar ilede kavrarsın. Artı seri sonuç vermesi seni oldukça memnun edecektir. Sonuç almak önemlidir -ki gerçekten önemlidir-.

Eğer elektronik ile alakan varsa ya da alakan olmasada elektronik kartlar programlamak, bilgisayardan komutlar ile dışarıda birşeyler yaptırmak ilgini çekiyorsa arduinoyu çok pis öneririm. Birşeyler yapmak 300 500 liraya mal olabilir sana. Ama çok hoş çok zevkli şeyler çıkartabilirsin. Bunlarda sana gene programlama mantığını verecektir.

Sadece bi imza..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Hocam gir çizgi-tagem e Harvard CS50 videolarını altyazılı izle zaten 1-2 video sonra c++ ( c de olabilir ) girişe geliyorsun ama çok kral anlatır abimiz

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

yol yakınken geri dön

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek
    RaAmLis bunu yazdı

İleri düzey filan değil sana öğrenebileceğin en basit dili söyledim. Lua öğrenip her şeyi yapabilirsin oldukça esnek bir dil. Sen gidip oyun için unity, android için java, ios için swift, pc uygulamaları için C öğrenmenin daha hızlı ve kolay olacağını düşünüyorsan sorun yok umarım tez vakite öğrenirsin bu dilleri.

Lua'yı öğrendiğinde zaten genel programlamanın temilini ve mantığını öğrenmiş olacaksın. Lua şart değil ben daha hızlı öğreneceğin ve seni fazla uğraştırmayacak bir dil olduğu için Lua'yı tavsiye ettim. C++, phython filan da girişebilirsin direkt. Ama lua ile c++ da giriş yapmış kendini ilerletmiş olacaksın. Günümüzde populer olmasada gücünden birşey kaybetmiş değil Lua.

Web içinse javascript öğrenmen yeterli, daha fazlasına ihtiyaç duymassın bile.

Lua için bildiğiniz Türkçe kaynak var mı?

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
Toplam Hit: 2525 Toplam Mesaj: 17
eğitim programala