folder Tahribat.com Forumları
linefolder Yazılımlar / Diğer Programlar
linefolder Projeksiyona PC-Ekranının Bir Bölümünü Yansıtılabilirmi?

Projeksiyona PC-Ekranının Bir Bölümünü Yansıtılabilirmi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

görseldekileri yazı olarakta buraya ekleyeyim

Benim istediğim bir programla ya da herhangi bir yöntemle burası gibi (Bu ekranın herhangi bir köşesinde durabilir, sürüklenebilir bir pencere olabilir) sadece yeşil bölgeyi projeksiyona yansıtabilir miyiz? böyle bir şeyin imkanı var mı?

Dış kısımdaki bu bölümde ise ben başka işlemler yapabileceğim ama istediğim zaman o yeşil bölgeye müdahale edebileceğim. Orada video-müzik oynatma, slayt-resim gösterme vs. işlemler yapmak istiyorum.

Burada anlatmak istediğimi yapabileceğim bir program var mıdır?

Şu notu da düşeyim bunu okulda bir gösteride kullanacağım. eğer dediğim tarz program bulamaz isem projeksiyon için (yani bir nevi yeşil bölgenin yerini tutacak) extra bir bilgisayar bağlayıp video oynatma vs işlerimi göreceğim.

Mod'a not: konunun benzerini bulamadım umarım doğru yerdedir, değilse taşıyabilir misiniz?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

hocam projeksiyonu bilgisayara bağladıktan sonra windows tuşu+p ye basıp çift ekran yaptıktan sonra bilgisayarda ayrı ekran projeksiyonda ayrı ekran görünür. istediğin pencereyi de sürükleyerek projeksiyonda gösterebilirsin.

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    csfrt bunu yazdı

hocam projeksiyonu bilgisayara bağladıktan sonra windows tuşu+p ye basıp çift ekran yaptıktan sonra bilgisayarda ayrı ekran projeksiyonda ayrı ekran görünür. istediğin pencereyi de sürükleyerek projeksiyonda gösterebilirsin.

daha önce projeksiyonla çok işim olmadı olanda düz ekran yansıtma idi. win 10 a yeni geçtim dediğin Win+P yi geçen içceledim ama dediğiniz i ya ben yapamadım ya da öyle birşeye dikkat etmedim. Yarın okulda bir bakayım, deneyeyim. sonucu yazarım buraya. 

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    expert
    expert's avatar
    Erkek

hocam bir bilişim öğretmeni olarak bunu sorman beni biraz üzdü.. windows+p ye bastığında genişlet-extend- göreceksin birden fazla ekrana bölebilirsin. yinele dersen pcde gördüğün direkt olarak yansıtılır.

la bi git xD çoğu konuyu okurum. çok azına post atarım :D çok önemliyse pm at.. kaanabak kardeşimm, seni unutmayacağım.. :(
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

yinele dersen ekrandakini projeksiyonda görürsün.

Uzat dersen fareyi ekranın en sağına alıp daha da sağa itersen projeksiyonda görürsün.

Her neyi sağa iteklersen o projeksiyonda görünür.

sen normal ekran istediğini yaparsın.

ikinci ekrana açtığın video programını sürükleyip tam ekran yapabilirsin.

Not: ben gibi hataya düşme ekranın gözükmüyo ama pc ekranındaki açtığın sesler gidiyor :D

Windows+P ye bas bi kere bu ekran çıkar sağda. Windowsa basılı tut bırakma P ye bastıkça yukarı aşağı oynar. ya da fareyle tıklayabilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı

yinele dersen ekrandakini projeksiyonda görürsün.

Uzat dersen fareyi ekranın en sağına alıp daha da sağa itersen projeksiyonda görürsün.

Her neyi sağa iteklersen o projeksiyonda görünür.

sen normal ekran istediğini yaparsın.

ikinci ekrana açtığın video programını sürükleyip tam ekran yapabilirsin.

Not: ben gibi hataya düşme ekranın gözükmüyo ama pc ekranındaki açtığın sesler gidiyor :D

Windows+P ye bas bi kere bu ekran çıkar sağda. Windowsa basılı tut bırakma P ye bastıkça yukarı aşağı oynar. ya da fareyle tıklayabilirsin.

expert bunu yazdı

hocam bir bilişim öğretmeni olarak bunu sorman beni biraz üzdü.. windows+p ye bastığında genişlet-extend- göreceksin birden fazla ekrana bölebilirsin. yinele dersen pcde gördüğün direkt olarak yansıtılır.

Teşekkürler  hocalarım daha önce bu windows+p manüsündeki işlemleri yapmıştım yani biraz kurcalamıştım . ama tam olarak bilgi sahibi olmadığım için, ekran kartından düzenleme yapılması gerektiğinden başarılı olamamıştım ki ondan bilgi almak için dolayı konu açmıştım. yani işin kısası bilişim öğretmeni de olsan gözünden kaçan şeyler olabilir :) sağlık olsun sorunu çözdüm. biraz geç yazdım ancak fırsatım oldu.

konuya bakanların aklında bulunsun diye kullandığım kısayolları yazayım

win+tab                                        ===>masaüstüleri önüne getirir sen istediğini seçersin

ctrl+win+d                                   ===>yeni masaüstü açar

ctrl+win+yön tuşu(sağ ve sol)     ===>masaüstüler arası geçiş yapar

tabi bunları win 10 da denedim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    expert bunu yazdı

Uzmeyin soyle adamlari. Kim ne kadar eğitim alabiliyorki ulkede yargilayalim..

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı
    expert bunu yazdı

Uzmeyin soyle adamlari. Kim ne kadar eğitim alabiliyorki ulkede yargilayalim..

:)

Toplam Hit: 1651 Toplam Mesaj: 8
projeksiyon projeksiyon yansıtma programı