folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Psu-Sistem Yeterliliği

Psu-Sistem Yeterliliği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek

AMD FX 6300

Sapphire hd7870 

Ga 970a anakart

2 TB HDD

8 GB RAM den oluşan sisteme 550w 12v1 21a 12v2 18a 5v 25a 3.3v 24a seklinde değerleri olan PSU yeterli gelirmi? Eğer yeterli gelmez ise ne gibi sikintilar yaşarım? Ekran kartinin kutusunda 500w min. yazıyor.

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

extradan PCI-E  güç kabloları var mı yoksa 12v molexlerden mi dağıtacaksın? Eğer extra PCI-E kablosu varsa yeterli gelir, yoksa yetersiz. Çok sık elektrik kesintisi yaşıyorsan yine yetersiz. Ayrıca ısı sorunu yaşarsın psu çok ısınır. 600w 80+ güç kaynağı seni memnun eder varsa paran sistemi riske atma.

:|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

extradan PCI-E  güç kabloları var mı yoksa 12v molexlerden mi dağıtacaksın? Eğer extra PCI-E kablosu varsa yeterli gelir, yoksa yetersiz. Çok sık elektrik kesintisi yaşıyorsan yine yetersiz. Ayrıca ısı sorunu yaşarsın psu çok ısınır. 600w 80+ güç kaynağı seni memnun eder varsa paran sistemi riske atma.

Hocam fazla teknik sordun cevap yerine sana kasayi yazayim dahili gelen PSU kullanacağım.

http://www.hepsiburada.com/liste/dark-optimus-550w-usb-30-ve-ssd-ready-12cm-mavi-led-fan-atx-oyuncu-kasasi-dkchoptimus550/productDetails.aspx?productId=bd300633&categoryId=1013

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Paran varsa 600w al sen gerisini bosver hatta al 750 vea 800 luk yuklenmelerde kasa rahat calisir cunku tahminimce sen ona gereksiz bi dunya fan baglarsin))))

delimiyim ben?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

PCI-E güç kablosu varmış 1 adet. Ekran kartına 2 adet gerekiyor. Bu nedenle mecburen 12v kablolarından 2 tanesini birleştirip ikinci güç kablosu yapacaksın ekran kartına. İdare eder ancak sistemini tehlikeye atar. Kasayı psusuz al, psuyu haricen al.

:|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkfeo
    Darkfeo's avatar
    Erkek

http://support.asus.com/PowerSupply.aspx?SLanguage=en

Burası yardımcı olur sana :)

"Tarikat kutsaldır, maddi çıkar için kullanılamaz." HolyOne
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    Darkfeo bunu yazdı

hocam bu verdiğinde 550w çıkıyor ancak gerçek 550w değil benim elimdeki. ondan tırsıyorum zaten.

@pesimistzombie

hocam bir kampanyadan yararlanmak için almış bulundum şimdi iade vs. edebilirim ancak bütçe kısıtlı oldukça. psu+kasa öneriniz varmı en fazla +50 tl olacak şekilde

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    alibaba bunu yazdı
    Darkfeo bunu yazdı

hocam bu verdiğinde 550w çıkıyor ancak gerçek 550w değil benim elimdeki. ondan tırsıyorum zaten.

@pesimistzombie

hocam bir kampanyadan yararlanmak için almış bulundum şimdi iade vs. edebilirim ancak bütçe kısıtlı oldukça. psu+kasa öneriniz varmı en fazla +50 tl olacak şekilde

corsair 200r

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı
    alibaba bunu yazdı
    Darkfeo bunu yazdı

@pesimistzombie

corsair 200r

Bende arastirdim bu yada cooler master 600w en mantikli seçenekler ama ürünü hb geri almiyor elden cikarmak gerek bastan. Ne kadar risk oluşturur bu psuyu kullanmak acaba.

Toplam Hit: 1239 Toplam Mesaj: 9