folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Ptt İle Bıçak Yollama

Ptt İle Bıçak Yollama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar,konu hakkında bir kaç araştırma yaptım ancak net bir bilgiye ulaşamadım.Yurt dışına ptt ile bir bıçak yollamamız gerekiyor.Varış ülkesinde herhangi bir sorun ile karşılaşmayacağız ancak Türkiye cumhuriyeti gümrüğü kesici malzeme diye onaylamayabilir deniyor.Yani diyelim ki ben bunu manevi değeri olduğu için yolluyorum gümrük dur bu kesici alet yollaymazsın mı diyecek ? Burada bir hak ihlali yok mu ? 

O kadar kesici alet ülkeye girerken sorun yok bizim d2 carbon çelik bıçağımız mı sorun oluyor ? 

Konu hakkında bimere soru sordum ancak bilen birileri varsa sevinirim.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

hocam kontrol ediyorlar gönderirken başka kargo ile gönder

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

hocam kontrol ediyorlar gönderirken başka kargo ile gönder

ptt deki memur önemli değil hocam önemli olan gümrükteki xray cihazı uyarı verip yasak der mi ?

yani bunun mantığı nedir kim neden bu yasağı koyar ? yani insan hayret ediyor.Özel bıçak yaptırıp yollatacağız kendimize hayır diyor.

Gidip millet döner bıçağı taşıyor adam yaralıyor.

havalimani girişindeki kontrolde sorun çıkarıp el koyuyorlar mı yoksa silah teslim gibi teslim mi etmemiz gerekiyor ?Uçak altı valize bıçak taşınabiliyor mu peki ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    koray
    koray's avatar
    Erkek

bu konuda bilgim yok hocam ama araştırdım :/

Havaalanının X-Ray cihazı İsmail Yavuz'un üzerinde bulunan bıçaktan dolayı ikaz verince güvenlik görevlileri üst araması yaptı ve çakı bıçağı bulundu. 

Bu gelişmenin hemen ardından İsmail Yavuz, Kayseri Şeker Karakolu'na götürüldü. Burada ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Yavuz, Almanya'dan gelen torunları ile birlikte Nevşehir'in Sulusaray beldesine geldi. Bir süre sonra posta vasıtasıyla Nevşehir Sulh Ceza Mahkemesi'nde "üzerinde bıçak bulundurmak" suçu nedeniyle dava açıldığını öğrenen Yavuz yaklaşık 4 yıl süren dava sonrasında mahkeme tarafından "denetimli serbestlik" kapsamında kitap okuma cezasına çarptırıldı. 

Ama sıkıntı çıkarırlar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    koray bunu yazdı

bu konuda bilgim yok hocam ama araştırdım :/

Havaalanının X-Ray cihazı İsmail Yavuz'un üzerinde bulunan bıçaktan dolayı ikaz verince güvenlik görevlileri üst araması yaptı ve çakı bıçağı bulundu. 

Bu gelişmenin hemen ardından İsmail Yavuz, Kayseri Şeker Karakolu'na götürüldü. Burada ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan Yavuz, Almanya'dan gelen torunları ile birlikte Nevşehir'in Sulusaray beldesine geldi. Bir süre sonra posta vasıtasıyla Nevşehir Sulh Ceza Mahkemesi'nde "üzerinde bıçak bulundurmak" suçu nedeniyle dava açıldığını öğrenen Yavuz yaklaşık 4 yıl süren dava sonrasında mahkeme tarafından "denetimli serbestlik" kapsamında kitap okuma cezasına çarptırıldı. 

Ama sıkıntı çıkarırlar.

Bu nasil bir suc ki tck da hangi suc maddesine giriyor ? Sokakta bicak tasimanin neresi suc ? tabanca degil silah degil her yerde satilan bir sey.

boyle suc olmaz olayda farkli bir sey vardir hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Yurtdışına giden paketleri de mi kontrol ediyorlarmış? Ülkeye girenlerin hepsini etmiyorlar ki çıkanları etsinler?

Uçakta yanına sıvı bile alamıyorsun. Kesici delici alet şüphesiyle hediye getirdiğim el aynasını ( x-ray görüntüsündeki açıdan dolayı dev bi iğne/bıçağa benziyordu ) açtırıp göstettirmişlerdi. Yani uçakta millete risk oluşturabilecek herhangi bişey almanı istemiyorlar. Zippo götürürken bile içinde benzin var mı boş mu diye bakıyorlar. Silah, pıçak, iğne, çuvaldız,... uçakta (yanına) alamazsın. Amma velakin bavula attığında götürebiliyor olman gerek. Pro bi görüntüsü varsa mesela, kamp yapmaya gidiyorum orda kullanıcam vs. dediğinde, uçağa yanına değil de bavula verdiğinde sıkıntı çıkaramamaları lazım..

...said addicted.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Japonya dan bıçak almıştım 2006 da elime sorunsuz ulaşmıştı.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Yurtdışına giden paketleri de mi kontrol ediyorlarmış? Ülkeye girenlerin hepsini etmiyorlar ki çıkanları etsinler?

Uçakta yanına sıvı bile alamıyorsun. Kesici delici alet şüphesiyle hediye getirdiğim el aynasını ( x-ray görüntüsündeki açıdan dolayı dev bi iğne/bıçağa benziyordu ) açtırıp göstettirmişlerdi. Yani uçakta millete risk oluşturabilecek herhangi bişey almanı istemiyorlar. Zippo götürürken bile içinde benzin var mı boş mu diye bakıyorlar. Silah, pıçak, iğne, çuvaldız,... uçakta (yanına) alamazsın. Amma velakin bavula attığında götürebiliyor olman gerek. Pro bi görüntüsü varsa mesela, kamp yapmaya gidiyorum orda kullanıcam vs. dediğinde, uçağa yanına değil de bavula verdiğinde sıkıntı çıkaramamaları lazım..

uçak altı olacak ve pro bir görüntüsü var.

Toplam Hit: 1176 Toplam Mesaj: 8
posta ile bıçak kargo ile bıçak yollama