folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder PTT Posta Dagiticisina Nasıl Ulaşabilirim ?

PTT Posta Dagiticisina Nasıl Ulaşabilirim ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Cumleten selamunaleykum.

Yaklaşık 13 gündür önemli bir postanın gelmesini bekliyorum. Normalde 7-8 günde elimde olması gerekirken iki katı süre geçmesine rağmen postami alamadım.

PTT dağıtım merkezine bizzat gidip durumunu öğreneyim dedim ama herkes üç Maymunu oynadı.

Bir tane allahın kulu ilgilenmedi önce İlgili birime yonlendirildim postamin barkodsuz olduğunu bastırarak soylememe rağmen barkodlu postaların iletildigi bölüme yonlendirildim tabiki ordan da sonuç çıkmadı.

Üstüne söyle bir cevap aldım "posta barkodsuz olduğu için postacinin getirmeme lüksü var"

Abi biz posta olsun kargo olsun barkodsuz olanlara da para odemiyormuyuz bedava mi geliyor ki postacinin gönlüne göre gelsin yada gelmesin ? Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu...

Neyse özet olarak postam elime ulaşmadı ulasacagindan da ümidim yok ama önemli olduğu için bir şekilde teslim almam lazım. Mahallenin dagiticisina nasıl ulaşabilirim sizce ?

Bir anadan dünyaya gelen yolcu...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek

Posta hangi şubeye gelmiş ise ordaki şubeyi ara senin mahalleye hangi dağıtıcı bakıyorsa onun numarasını almak istiyorum de telefonda vermezlerse şubeye git öyle al.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

barkodsuzsa yapacak bişi yok

barkodluysa bir şikayet kaydı bırakıyorsun öttürüyorlar

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    JuMaN bunu yazdı

Posta hangi şubeye gelmiş ise ordaki şubeyi ara senin mahalleye hangi dağıtıcı bakıyorsa onun numarasını almak istiyorum de telefonda vermezlerse şubeye git öyle al.

Hocam hangi şubeye geldiğini hicbirseyi bilmediklerini söylediler. Sebep olarak barkod numarasının olmamasını gösterdiler. Bana mantıksız geldi sonuçta barkod olsun olmasın gelen giden şeylerin kaydı illa ki bir yerlerde tutuluyordur ama adamlar ilgilenmiyor hocam başlarından saviyorlar.

İşin diğer kötü tarafı bulunduğum mahalleye bakan şube kapalı. Tadilat yapılıyor...

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

barkodsuzsa yapacak bişi yok

barkodluysa bir şikayet kaydı bırakıyorsun öttürüyorlar

Yapacak hiç mi birsey yok hocam dağıtıcıya güzellik yapacağımı soylicem eğer getirirse postami. Ama dağıtıcı kimdir telefonu nedir bunlara ulaşmak lazım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dertli
    dertli's avatar
    Erkek

444 1 788  en iyi bilgiyi burdan alırsın. 

biraz yapıcı konuş telefonda zaten senin muhitindeki adamın bilgileride vardır onlardan alabilirsin.

imzayı bıraktım basıyorum artık
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

abi sevdiğimin ptt'sinde no tn = no ürün mantığı var.

takip numaran yoksa , o kargo yakkında bi giriş kayıt vs. yapılmıyorsa o iş sans işidir.

ben böyle durumlarda iş yeri adresi filan veriyorum. ev adresi veridğimde kapıya bırakıp gitmişler

çocuklar parçalamış etmiş yerde gözlerimle gördüm.

pek yapabileceğin birşey yok , çünkü biz böyle bir gönderi almadık deme hakları bile var. takip numarası yok çünkü.

3-5 dolar fazla verip tn alıyorum o yüzden. hiç olmadı nerde görebiliyosun.

http://www.leyladansonra.com/
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcaliburTBT
    ExcaliburTBT's avatar
    Erkek

tavsiyem ilçe posta dağıtım merkezine 08.00 gibi gidip sizin mahalleye dağıtım yapan dağıtım personeline ulaşman . kendi hikayemi anlatayım
    fi tarihinde Google adsense den pin zarfını bekliyordum deli gibi aşkla. Günler geçti bir türlü gelemedi pinim. Bahçelievlerde ikamet ediyorum gittim Bahçelievler posta dağıtım merkezine anlattım durumu sabah erken gel 08.00 gibi dediler çünki dağıtıma çıkan ptt personeli ya akşamdan yanına alıyormuş gönderileri ya da sabah 08 de gelip gönderileri alıp  09.00 da çıkıp dağıtmaya gidiyormuş ertesi gün 08 de gittim   danışmaya beni yönlendirdikleri kata çıktım her mahalle mahalle bölmüşler her bölümde büyük dosya dolapları var  önce kendi mahallemi buldum sonra kendi sokağıma dağıtım yapılan dolabı buldum şansa bizim mahalleye bakan dağıtıcıyı yakaladım anlattım durumu hastamıymış neymiş bayağıdır dağıtıma çıkmıyormuş neyse bizim sokağın dolabından kendi zarfımı buldum aldım gidiyorum arkamdan seslendi yeğen madem gidiyon şu sizin apartmanın zarflarıda veriyim posta kutusuna koy dedi.elime tutuşturdu. allahtan otomatik ödeme ve e fatura falan var milletin kredi kart ekstreleri fatura son ödemeleri falan hep geçmiş. dedikleri gibi barkodsuz gönderiler "adi mektup/posta" adı altında olduğundan pek sallamıyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek

Abi şaka gibi ya :) Bana da google dan adsense postası gelecekti üst üste 3 tane istedim, sonuncusunu istememin ardından tam 3 ay geçti (şaka yapmıyorum) 3 ay sonra ancak gelebilmişti :)

Ama artık işe yaramıyordu çünkü kimlik fotokopimi göndererek onaylatmıştım :))

Bizim mahalleye bakan postacı değişmiş, bayan gelmiş. Bayan olması beni umutlandırdı en azından bayanları işinde titiz olarak biliyorum. İnşallah söylenenler gibi "postayı götürmeme lüksüm var" diyip çöpe atmaz veya yakmaz :/ Bu nasıl bir işletme ben anlam veremedim Amazonun Amerika içi postalama kargolama sistemine kurban olsunlar...

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Adım adım gitmen lazım. Nereden postaya verildi, posta listesine eklendi mi. Merkez postaneye gitti mi, orada listeye ve torbaya alındı mı? Yola ne zaman çıktı, çıktıysa varacağı yerde merkez postaneye girdi mi, dağıtım listesine ve torbasına eklendi mi ? Torba hangi dağıtıcıya verildi. Dağıtım listesinde senin postanın durumu nedir ? 

Bu sıra silsilesi içerisinde herhangi bir yerde kaybolmuş olabilir. O yüzden ya buraları sırayla araman lazım. Ya da ptt genel müdürlüğüne veya bimere dilekçe yazman lazım. Göndericiyi, alıcıyı, gönderici adresini, alıcı adresini belirt, belki bir sonuç alırsın ama ne zaman alırsın onu bilmem.

Errare Humanum Est
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DadasAdam
    DadasAdam's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

Adım adım gitmen lazım. Nereden postaya verildi, posta listesine eklendi mi. Merkez postaneye gitti mi, orada listeye ve torbaya alındı mı? Yola ne zaman çıktı, çıktıysa varacağı yerde merkez postaneye girdi mi, dağıtım listesine ve torbasına eklendi mi ? Torba hangi dağıtıcıya verildi. Dağıtım listesinde senin postanın durumu nedir ? 

Bu sıra silsilesi içerisinde herhangi bir yerde kaybolmuş olabilir. O yüzden ya buraları sırayla araman lazım. Ya da ptt genel müdürlüğüne veya bimere dilekçe yazman lazım. Göndericiyi, alıcıyı, gönderici adresini, alıcı adresini belirt, belki bir sonuç alırsın ama ne zaman alırsın onu bilmem.

Sonuç almayı, alamamaktan daha çok istiyorum hocam geç olsun ona da eyvallah. Yalnız karşımda cevap alabileceğim bir personel bulamıyorum. İşimi gücümü bıraktım kalkıp dağıtım merkezine gittim o ona yönlendiriyor, öbürü öbürüne topu atıyor. Bir tane adam gibi bilgi alabilecek personel bulamadım.

444 1 788 i aradım adam dedi ki barkod numarası olmadan bakamıyoruz ama bölgenizdeki dağıtım merkezindeki personeller adresinizden sorgulama yapabiliyor, ama dağıtım merkezinde sorduğum herkes adres veya isimle sorgulayamayız barkod numarası lazım dediler.

Yarın ptt merkez şubesinin müdürüyle konuşmaya gideceğim. Oradan da sonuç alamazsam heryeri dolaşıp hiçbir kurum tarafından bilgilendirilmediğimi, ayrıca dağıtım merkezindeki personellerin mesai saatleri içerisinde yedikleri bütün haltları kısaca herşeyi detayıyla anlatan bir şikayet dilekçesi yazacağım bimere. Ne olursa olsun artık.

Toplam Hit: 2724 Toplam Mesaj: 11