PTT'ye Dava Açmak..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eengineer
    eengineer's avatar
    Erkek

Ürün takip siteminde teslim edilmedi olarak gözüküyordur. Satıcı irtibata geçebilirsin. Olmadı Paypal'dan ürün gelmediğini beyan edip iade talep edebilirsin.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

emsal karar ile birlikte mi dava açılması gerekli?

Kargo gelmedi ama göndericinin suçu yok ki adam vermiş kargoya PTT kaybetmiş bu durumda adamdan parayı istemek haksızlık olmaz mı?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cann
    cann's avatar
    Erkek

bu arada polonyadayken çalınmış olmasın? hemen bizimkileri suçlamamak lazım. belki gerçekten hiç çuvala bile girmedi tr ye ulaşmadı bile o ürün? 

ayrıca mağdur olanın sen değil gönderici olması lazım. mantıken sen göndiriciden verdiğin ücreti geri almalısın . o ptt ile muhattap olacak çünkü ptt ile iş yapan o.

diyecekki böyle bir satış yaptım zarara uğradım  sizin yüzünden müşterilerimi  kaybettim, piyasada kötü reklam oldu, firma itibarım zedelendi vs. artık maddi manevi neyse onun uğraşması lazım.

cann tarafından 25/Eyl/15 13:04 tarihinde düzenlenmiştir

Yazana zahmet vermeyen yazı okuyana lezzet vermez...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

sorgulama ekranında ürünün en sonra istanbuldan çuvala konup bursaya geldiği yazıyor. ama bursada çuvaldan çıkamdığı söyleniyor. dağıtım merkezine gittim çuvaldan çıkmadığı için tutunak vs tutmuşlardı. yani paket buralara kadar gelmiş.. benim ingilizce translateden gidiyor adamla zaten zor anlaşıyorum :) kargo gelmedi diye mail attım o da bana kargo dağıtım şirketinde orayı ara yazmış.. aradım ama kargo ortada yok dedim bakalım ne diyecek..

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alibaba
    alibaba's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

emsal karar ile birlikte mi dava açılması gerekli?

Kargo gelmedi ama göndericinin suçu yok ki adam vermiş kargoya PTT kaybetmiş bu durumda adamdan parayı istemek haksızlık olmaz mı?

Emsal karara gerek yok dava açmak için sadece yol gösterici olması adına var ise öyle bir karar dava dilekçesine eklenebilir. Ziynet eşyası gibi şeyler de sorumluluk kabul etmiyorlar genel taşıma şartlarına bak hocam. 

Rakı, şarap içiyorsam sana ne, Yoksa sana bir zararı içerim. İkimiz de gelsek kıldan köprüye, Ben dürüstsem sarhoşken de geçerim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

2.5 sene önce, gönderdiğim 13 düğün davetiyelerimden 6 sını hala bekleyenler var.

Gerekçeyi sorduğumda, iadeli taahütlü göndermediğim için takibi yokmuş.

Bu kadar gevşek bir kurum olamaz.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Fransa'ya Aralık ayının ilk haftası noel için gönderdiğim posta kartı , Haziran'ın ortasında ulaşmıştı :)

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Ptt ' e artık taşeron işçiler çalışıyor, onlarında hiç bir şey sikinde değil,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 2993 Toplam Mesaj: 19
dava ptt kargo kayıp teslim