folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Python Kivy İle Mobil Uygulama Yazan Var Mı ?

Python Kivy İle Mobil Uygulama Yazan Var Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uzengil
    uzengil's avatar
    Erkek

Merhaba müridler,

Merak edip öğrenmek istediğim bir konudur python ile mobil uygulama yazan var mı?

Mobil uygulama işi alan var mı?

Gui olarak bildiğim kadarıyla react gibi javascript kullanabildiğimiz bir durum yok o yüzden modern bir gui yapısı var mı?

İmza nasıl atılıyor ?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Ilgincmis la aslinda;

https://realpython.com/mobile-app-kivy-python/

Burdan baktim fena degil, ama ingilishce...

anca gidersin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Hocam kivy le yazmaya başlayacaktım arkadaş beni soğuttu comunity si az kaynak az bir sorunla karşılaşırsan destek alabileceğin kişi az falan dedi haklı buldum mobil olarak flutter a başladım

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkFall
    DarkFall's avatar
    Erkek

çizik

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı

Hocam kivy le yazmaya başlayacaktım arkadaş beni soğuttu comunity si az kaynak az bir sorunla karşılaşırsan destek alabileceğin kişi az falan dedi haklı buldum mobil olarak flutter a başladım

bence geleceği var flutter'ın. Geliştirme hızı da gayet yüksek lakin tam öğrenip başlayamadım bir türlü :|

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı

bence geleceği var flutter'ın. Geliştirme hızı da gayet yüksek lakin tam öğrenip başlayamadım bir türlü :|

https://www.youtube.com/playlist?list=PLVR0OGiP4Ky9VQUSthzimF-BqeBp1YWcU 

Bu Yüce Türk Milleti ne ihanetler gördü hepsinin üstesinden gelmeyi başararak tarihe nice zaferler yazdırdı. Bu Millet Kuva-yı milliye hareketini yeniden başlatır. Sivas Kongresini yeniden toplar, Ya İstiklal, Ya Ölüm diye haykırır ve gereğini yapar. Türk Milleti ihaneti ve hainleri hiç affetmez. Dileğimiz odur ki bu iş sandıkta bitsin, aksi halde "sürüye dalmayı göze alan Kurt, çobanın da, köpeğinde hesabını yapmaz."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

flutter çok iyi hocam böyle şeylere gerek yok. kotlin native ile geliştirilmiş uygulamalardan bile hızlı çalışabiliyor bazen flutter ile geliştirilmiş uygulama. Arayüz tasarımı için visual flutter gibi birşey olsa direkt girişeceğim fluttera. :D

HACKEROKAN!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    TheAvenqer bunu yazdı

2.5 sene kadar oldu Flutter yazalı. Beta sürümünde başladım herkese dil yaktım bak geçin pişman olacaksınız diye ama kimse geçmedi. Şimdi herkes yavaş yavaş geçiyor. Ama core olarak bilmediği için bir çoğu çok zorlanacak. Çünkü flutter'ın ilk zamanları berbattı çok kötüydü. Verdiği hatalar vs vs...

Şuan çok az sayıda hatayla karşılaşıyorsun kaynak da çok ama bir şeyleri yanlış yapmaya bşaladığın an. Uygulamanın anası ağlıyor. Ekran donuyor vs.vs.

Flutter = Clean code. 

Yoksa pek tavsiye etmem. Faşır foşur ekranlar build olur gereksiz yere :)

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uzengil
    uzengil's avatar
    Erkek

Tamamen merak üzerine açtığım bir konudur. Flutter'e de bakacağım fakat ütopik bir örnek vereceğim; çok ileri seviye python biliyorsunuz ve başka bir dile geçmek istemiyorsunuz bu açıdan bakarsak kivy ile istenilen gui ve istenilen performansta bir uygulama yazılabilir mi yoksa illa react,flutter ve ya java gibi diller,kaynaklar ile mi yazılması gerekir? 

İmza nasıl atılıyor ?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    uzengil bunu yazdı

Tamamen merak üzerine açtığım bir konudur. Flutter'e de bakacağım fakat ütopik bir örnek vereceğim; çok ileri seviye python biliyorsunuz ve başka bir dile geçmek istemiyorsunuz bu açıdan bakarsak kivy ile istenilen gui ve istenilen performansta bir uygulama yazılabilir mi yoksa illa react,flutter ve ya java gibi diller,kaynaklar ile mi yazılması gerekir? 

Hocam,

şöyle düşün. Çok ama çok iyi C++ bliyorsun ve mobil yzmak istiyorsun (Qt++ dı herhalde mobil olanı) gidip kafayı yiyip mobilde cebelleşeceğine.

JAVA,Swift öğren Native yaz yada Javascript öğren Hybrid yaz. C++ da mobil yazarsın ama zaman kaybı. Bir hata alacaksın kime sorucan ? Cevap bulabilecek misin ? 

Kaldı ki mobil sektörü aşırı zordur. Yok versiyonlarla uğraş, yok ekran görüntüleri ile uğraş, yok yetkiler ile versiyon arasındaki farklılıklarla uğraş...

Pythonda tıkanmayacağın ne malum ? Araştır eğer tıkanmam abi ben diyorsan hiç düşünme yardır git.

Ama tıkanırsan o kadar emeğin çöp olur :) Tabi ki karar senin. Ama benim fikrim kesinlikle Mobil yazmak için gerekli olan dili öğren. Bildiğin dil ile zorlama. Hem kendine yeni bir dil katmış olur farklı bir sytax öğrenmiş olursun.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uzengil
    uzengil's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    uzengil bunu yazdı

Hocam,

şöyle düşün. Çok ama çok iyi C++ bliyorsun ve mobil yzmak istiyorsun (Qt++ dı herhalde mobil olanı) gidip kafayı yiyip mobilde cebelleşeceğine.

JAVA,Swift öğren Native yaz yada Javascript öğren Hybrid yaz. C++ da mobil yazarsın ama zaman kaybı. Bir hata alacaksın kime sorucan ? Cevap bulabilecek misin ? 

Kaldı ki mobil sektörü aşırı zordur. Yok versiyonlarla uğraş, yok ekran görüntüleri ile uğraş, yok yetkiler ile versiyon arasındaki farklılıklarla uğraş...

Pythonda tıkanmayacağın ne malum ? Araştır eğer tıkanmam abi ben diyorsan hiç düşünme yardır git.

Ama tıkanırsan o kadar emeğin çöp olur :) Tabi ki karar senin. Ama benim fikrim kesinlikle Mobil yazmak için gerekli olan dili öğren. Bildiğin dil ile zorlama. Hem kendine yeni bir dil katmış olur farklı bir sytax öğrenmiş olursun.

Aradığım cevaptı fazlasıyla tatmin etti ilgine çok teşekkür ederim

İmza nasıl atılıyor ?
Toplam Hit: 1373 Toplam Mesaj: 11
python mobil