folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Qt - C++ - Flappy Bird Klonu

Qt - C++ - Flappy Bird Klonu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    OttomanSlap bunu yazdı

bunun orjinalini yapan adam nası bi günde yapmış anasını satayım

Orijinali için bundan daha az uğraşmıştır. Andengine kullanmış :D

1 günde yapanlar da var ama nasıl yapmış bakmak lazım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

hemen geliştir hocam yatırımı kendi aramızda para toplar hisse satın alırız sen o masadan kalkma  geliştir :D

....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

benzer bir sey icin kinect'te dongulere girmek zorunda kalmistim. ben performansi arttirmak icin pixel atlayarak gidiyordum. 1 pixel'in gunahi olmaz diye bir kontrol et bir atla mantiginda kurmustum mantigimi, belki isine yarar bu fikir.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam bütün pixelleri kontrol etmek yerine Octree gibi bir yapı kullan. İterasyon sayını büyük oranda düşürecektir.

Octree küp üzerinden yürüyor, seninkisi iki boyutta olduğundan 4'ün katları üzerinden yürümen yeterli olacaktır.

Bkz: http://en.wikipedia.org/wiki/Octree

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

benzer bir sey icin kinect'te dongulere girmek zorunda kalmistim. ben performansi arttirmak icin pixel atlayarak gidiyordum. 1 pixel'in gunahi olmaz diye bir kontrol et bir atla mantiginda kurmustum mantigimi, belki isine yarar bu fikir.

NmC bunu yazdı

Hocam bütün pixelleri kontrol etmek yerine Octree gibi bir yapı kullan. İterasyon sayını büyük oranda düşürecektir.

Octree küp üzerinden yürüyor, seninkisi iki boyutta olduğundan 4'ün katları üzerinden yürümen yeterli olacaktır.

Bkz: http://en.wikipedia.org/wiki/Octree

Pixel atlamak sıkıntılı olur gibi ama nmc nin dediği gibi tree yapısı kullanmak mantıklı. Hiç düşünmemiştim.

Teşekkürler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

helal olsun, başka projelerin var mı merak ettim, başka platformlarda da olabilir?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek
    asa42 bunu yazdı

helal olsun, başka projelerin var mı merak ettim, başka platformlarda da olabilir?

Düşüncelerim var ama okuldan dolayı zaman yetmiyor bu yüzden hiç başlamıyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Ne demek hocam. Normalde zaten oyunlarda falan kullanılan bi yöntem bu :) Bi performans karşılaştırması yapıp sonuçtan haberdar et bizi..

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı
    asa42 bunu yazdı

Düşüncelerim var ama okuldan dolayı zaman yetmiyor bu yüzden hiç başlamıyorum.

okul derken liseye gidiyorsan tübitak yarışmalarını kaçırma derim. olimpiyatlar ya da proje yarışmalarına kesin katıl. ek puan ve tecrübe ve cabası da yanına kar kalsın

Toplam Hit: 3560 Toplam Mesaj: 30