folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder QUİKNET Adsl 9,99YTL

QUİKNET Adsl 9,99YTL

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Salu3
    Salu3's avatar
    Erkek
    Bu quick net dalgası bizim orda (eryamanda) alt yapsı atılmış durumda fakat daha kullanıma sunulmadı. Geçenlerde arayıp konuştum bu fiyatlar bu sene kaldıcı dediler büyük ihtimalle de seneye değişecekmiş.Türksel'in olduğu için biraz çekimserim ama ttnet de illallah dedirti :|

Tren odun seçmez hacı abi...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brK
    brK's avatar
    Erkek
    100 olsun gene veririm :) Muğlayada gelmez ki böyle şeyler hadi muğlaya geldi ilçelere gelmez

En Güzeli ortak eve çıkalım 3-4 kişi ( Gerçi ozamanda birbirimizi boğazlarız kesin ) :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mostwanted
    mostwanted's avatar
    Erkek
    ttnetten kötü olmaz heralde 17 aydır geçiriyorlar zaten
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    chelishky
    chelishky's avatar
    Erkek

alicem bunu yazdı:
    -----------------------------

chelishky bunu yazdı:
    Adls başvuruya basınca fiyatlar hiç söylenen gibi değil hacılar dikkat :).Maksimum 4 mbit seçebiliosunuz :).

hoca ben kullanıyorum quiknet.bilmeden çamur atma lütfen

Telekomla anlaşmam yok ki niye çamur atiyim hocam sadece sitede bu şekilde diye bilgilendirme amaçlı yazdım.Atılganlaşma bu kadar :)

Tellcolma quicknet farklıymış,bilmiyordum,öğrendim.Bunu demen yeterli olurdu :)

chelishky.wordpress.com|| Büyük devrimlere gereksinimin kalmayacak kadar devrimci kal yeter!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek
    AMuho giom her  ay 49TL ADSL  20-25 TL de telefon faturası veriyorum.MErsinede gelse keşke sitede oturuyorum :D Kullananlar var onlarada giriyor her ay inş. burayda gelir yada bizmi taşınsak :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    oo super rekabet kızışıyor eğer quiknet istanbulun her yerine yayılırsa ttnet ayvayı yer. ee ozamanda Vdsl2 servisinin maximum hızını 100mpbs çkarır. Evlerede hat çekmek zorunda kalır. kişi başıda 4 mbps hzmet verir. 2-3 seneye kalmas bizim net uçmaya başlar
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BlackStorm
    BlackStorm's avatar
    Erkek

Blue_moon bunu yazdı:

BlackStorm bunu yazdı:
    Arkadaşlar bu hizmet gerçekten de çok güzel ama bu hizmeti sadece sitelerde veriyorlar. Yani kendi eviniz varsa sırf kendinize alamazsınız. Bir sitede oturuyorsanız ve sitede birkaç kişi bu interneti alırsa bu olay oluyor sanırım :) Kısacası QUİKNET hizmeti sadece sitelerde var.

quknet genelde insanların yoğun yaşadığı bölgelere ve talebe göre hat çekiyor biliyorsunuz kendisi türk telekom altyapısını kullanmıyor. sadece kendisi özel fiberoptik kablolama sistemi ile müşterilerine ulaşıyor. örnek vermek gerekirse çift daireli 5-6 katlı bir binadan yoğun talep gelirse o binanın girişine kutu yerleştiriyor o kutudan evinize kablo ile internet hizmeti alıyorsunuz. kesinti yavaşlama vs.. söz konusu bile değil. arkadaş Quknette çalışıyor 3 aydır kendi bu kablolama sistemleri ile ilgileniyo çok yakında türkiye geneline yayılacağız ama nereden çok talep gelirse diyor. ben de istanbulda oturuyorum buraya gelmesini de sabırsızlıkla bekliyorum 

1905 bunu yazdı:

gVeR bunu yazdı:
    Bu Quiknet turkcellin deilmiydi..Muhtemelen bundada bir iş vardır.

Turkcell in evet, hiçbir iş yok merak etme..  

Şu an için sadece toplu konutlara hizmet verebiliyorlar.  

Çünkü sokak sokak kazı çalışmaları ve fiberoptik kablolama işlemleri bir anda olmuyor.

Müşteri hizmetleriyle görüştüm, bir bölge veya site için 3 - 12 ay arası bir süresi varmış Quiknetin altyapı işlemlerinin bitmesi için.. bide d-smart gibi eğer bulunduğunuz siteye geliyorsa minimum satın alacak kişi zorunluluğu da ARANMIYOR.

Bulunduğunuz site, Tellcom un standartlarına ve koşullarına uyarsa gelip site yöneticilerinizle sözleşme yapıyorlar ve 1 kişi bile Quiknet hizmetini alacak olsun, sırf onun için sıfırdan altyapı kuruyo adamlar.

türk telekomun 100-150 liraya verdiği hizmeti yarı fiyatına veriyorlar.. hemde 5Mbite kadar, ilk 2 ay 9.99 fiyatıyla.

Ben bulunduğum bölgeye bir an önce getirilmesi için müşteri hizmetleriyle baya bi samimi oldum.. :) 

Talebimi işleme aldılar. bu hafta içinde bildirecekler olumlu veya olumsuz.. inşallah Tellcom hizmeti vuraya da getirir ve TT'dan yıllarca yolunmaktan kurtulmuş oluruz..

Dünyanın neredeyse çöpe attığı Adsl teknolojisini, TEKNOLOJİ ÇÖPLÜĞÜNÜN-TÜRKİYE- TEKELİ olan Türk Telekom bize fahiş fiyatlardan satıyor.. Dünyada çok yaygın olarak kullanılan Vdsl2 teknolojisini ise UÇUK fiyatlardan satıyor..

En kötü ihtimalle şu anki Vdsl teknolojisinin, Adsl fiyatına satılması gerekirken.. TT'un bize  ~150 TL den satması ayrı bir tartışma meselesi..

Daha önce görmüş olanınız vardır ama Dünyadaki fiyatları tekrar yazmak istiyorum.. fiyatlar biraz eski ama belkide TT'un uyguladığı bu acımasız fiyatları normal bulan müritler vardır..

Japonya 47 Mbit 38$
    isveç 24 Mbit 35$
    Fransa 20 Mbit 35$
    Almanya 16 Mbit 36$
    Hong Kong 10 Mbit 16$
    Singapur 10 Mbit 48$
    Kanada 7 Mbit 52$
    ingiltere 4 Mbit 53$
    italya 4 Mbit 48$
    ABD 2 Mbit 30$

Arkadaşlar çok güzel açıklamışsınız. Çok teşekkürler :) Herkes için yeterli olur bu açıklama umarım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagdas
    cagdas's avatar
    Erkek
    şuan için sadece aşırı kalabalık olan bölgelere veriyolar hizmeti her yere hizmet ulaştırmalara baya bi zaman alıcak gibi...
Toplam Hit: 4441 Toplam Mesaj: 29