folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Radyo Kurmak İçin Ne Yapmam Gerekli?

Radyo Kurmak İçin Ne Yapmam Gerekli?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    delipoyraz
    delipoyraz's avatar
    Erkek

Radyo kurmak istiyorum...

Yapmam gerekenler ve server satın alabileceğim bi yer biliyormusunuz?

Teşekkürler.

ALEMDE BİZİZ ALEMCİDE..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Beyler arkadaş tanıdığımdır, server satan fln varsa yardımcı olursanız ii olur...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    devlet dairesine cevirmeyelim olayı :P

Troubles'll come & they'll pass
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    Beyler siz yayın yapmak isteyin yeterki :) server buluruz tahribat fm 31.00 mhz :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

?te sizlere sorunsuz bir ?ekilde internetten canl? yay?n?n nas?l yap?laca??n? anlatmaya ?al??aca??m.Sab?rs?zlanmay?n anlatmaya ba?l?yorum
    Radyo yay?n?n? i?in winamp ve buna ek olarak 2 eklentiyi indirmemiz gerekiyor.Bu adreleri sizlere veriyorum.
    1)http://www.winamp.com/player/free.php bu adresten winamp5.04 ? indirece?iz.Burdan FuLL veya BUNDLE indirebilirsiniz.
    2) http://www.shoutcast.com/downloads/sc1-8-9/shoutcast-1-8-9-windows.exe bu adresten Nullsoft SHOUTcast Server program?n? indiryoruz.
    3) http://www.shoutcast.com/downloads/shoutcast-dsp-1-8-2b-windows.exe bu adresten de SHOUTcast DSP Plugin ini indirece?izE?er bu programlar? temin ettiyseniz.Kurma i?lemlerini ba?layal?m.?lk olarak winamp porgram?n? kuruyoruz.Kurma i?lemini anlatmaya gerek yok diye d???n?yorum.winamp kurulduktan sonra ?imdi elimzde olan 2 eklentiyi de kuruyoruz.S?ras?yla shoutcast-dsp-1-8-2b-windows.exe olan?n? daha sonra da shoutcast-1-8-9-windows.exe dosyas?n? kuruyoruz.Kurma i?lemlerini tamamlad?ktan sonra k?sa bir ayar ?ekmemiz gerekiyor.Bunlar? size resimlerle g?stereyim.

Yukar?da ki ayarlar? yapt?ktan sonra winamp kapatal?m.Bundan sonra kurmu? oldu?umuz SHOUTcast program?na gidiyoruz oda C:\Program Files\SHOUTcast (e?er ba?ka bir dizine kurduysak oraya gidiyoruz) da kuruluyor.Buraya geldikten sonra sc_serv.ini dosyas?n? a??yoruz orda ufak bir de?i?iklik yapaca??z. 

Yukar?daki resimdeki i?lemleri yapt?ktan sonra dedi?imiz gibi sc_serv.exe dosyas?n? a??yourz.Dosya a??ld???nda a?a??da g?rece?imiz pencere a??l?yor 

Bu i?lemlerden sonra tekrar winamp ? ?al??t?raca??z.?imdi radyomuzda yay?nlamak istedi?imiz mp3 leri winamp a ekleyin ve play du?una bas?n.Ama daha radyo da daha yay?n?na ba?lamad?k. 

Yukar?da ki i?lemi yapt?ktan sonra verileri g?ndermeye ba?l?yor.Yani art?k radyo yay?n? ba?lad?.Bundan sonra ise bunu internet ?zerinden kendi ip mizle yay?nlayacam?z meselesi kal?yor.O da http://(ip adresiniz):8000/listen.pls ?eklinde olacak isterseniz web sayfas?nda g?zel bir logo yap?p bu linki buraya ekleyebiliriz.Yanl?z logo ya ekled?imiz linki yeni pecerede a?mas?n? sa?lay?n(target="_blank ?nemli Not:E?er t?m bular? yapmam?za ra?men yay?n olmuyorsa bu demektir ki modemimizin firewall(G?venlik Duvar?) ?na tak?l?yor olmas?d?r.Onuda 8000 port unu modemimize a?arak halletmi? olaca??z.Son i?lem olan port sorunuda yap?ld?ktan sonra geriye bunun keyfini ??karmak kal?yor
    Size bol bol e?lenceler.

al len rene nin hatırına Bu ara türkçe karakterler için sorry bu konuyu eklediğim dönemde sitede veritabanı sorunu yaşamıştım :D yedek alırken yanlış almışım :D 

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

kardes winampın radyo özelligi var ordan da yayın yapabilirsin

internette biraz arastırırsan winampdan nasıl yapılcagını ogrenirsin 

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

ya winampdan yaparsında, oradan yaptığın senin bağlantın ile sınırlı olur...

Client olarak ein bağlandığın, server olarak geniş bandwith veren firmalar var, satan varmı???

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

ya winampdan yaparsında, oradan yaptığın senin bağlantın ile sınırlı olur...

Client olarak ein bağlandığın, server olarak geniş bandwith veren firmalar var, satan varmı???

-----------------------------

www.slmhosting.net (bu firmayla alakam yoktur) aylık 7 Ytl ye 50 kişilik 32 kb kalitesiyle veriyo :) 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSH
    SSH's avatar
    Erkek
    yav abi faruk(pic_boy) abi satıyo diye biliyorum radyo host

sırıtma la.
Toplam Hit: 2214 Toplam Mesaj: 9