folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Ram Alacağım Yardım Edin Anakartımla Sorun Çıkar Mı?

Ram Alacağım Yardım Edin Anakartımla Sorun Çıkar Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tudRoY
    tudRoY's avatar
    Erkek

http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Spec.aspx?ProductID=1619

anakartım bu ram alacağım max 2gb destekliyo. bunu tek bi slota taksam da 2 tane 1 gb lik alsam da aynı mıdır? bende 256 kingston var. 1 gb lik direk alıp tapsam çalışır mı?

Şimdiden teşekkürler müridlerim :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    Sorun olmaz, 2*1 alabilirsin, yanlız ddr 333 alıcaksın, yanlıslıkla gidip ddr2 alma.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tudRoY
    tudRoY's avatar
    Erkek

DkN bunu yazdı:
    -----------------------------
    Sorun olmaz, 2*1 alabilirsin, yanlız ddr 333 alıcaksın, yanlıslıkla gidip ddr2 alma.
    -----------------------------

yani üzerinde 256 lık varken ek olarak 1024 lük bi tane daha alsam 256 lığı çıkarmadan taksam 1280 ramim olur mu ? yoksa progbem çıkarır mı? kingston ddr 333 alcam. ikisi de aynı marka olursa sorun çıkmaz diye düşünüyorum. ama bir bilene danışmakta fayda vardır :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    Hayır sorun olmaz, 1280 ramin olur.

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jayde
    jayde's avatar
    Erkek

1 gb alırsan 256yı çıkart.tek başına 1 gbden daha fazla verim alırsın.yada 2 tane 1gb alıp dual kit yaparsın

Toplam Hit: 759 Toplam Mesaj: 5