folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Raporlama Yazılımı (Galba BI)

Raporlama Yazılımı (Galba BI)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek

Arkadaşlar, farklı projelerde sürekli raporlama ile ilgili işkenceler çekiyorum. Bir ekran olsan, müşteriye versem. içinde 2-3 farkli yetkili kullanici seviyesi olsa. Bilgi işlemciye rapor yarata bilir desem, operator rapor alabilir vs. vs.

Bilgi işlemci gidip sql script yazarak raporlar oluştursa. 

o müşterim kendi raporlarini kendi oluşturararak mutlu olsa ki bende her müşteri için yüzlerce farklı rapor yazmasam. 

Biraz araştırdığımda bu tarz uygulamar business-intelligence yani bi olarak geçiyormuş galba. Şuan mssql mysql ve postgresql de yaklasik 25 farklı müşterinin projesi ile uğraşıyoruz her rapor talebi geldiğinde ana yazılıma rapor eklemek zor. takipi zor. süre ayarlaması zor. 

farkli projelerde kullanilan farkli raporlama tooollarını üzerinde 6-10 ay geçince tekrar hatırlaması zor :( bu işler bu kadar zor olamamali diye düşündüm ? yanıldım mı ?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RhiFaT
    RhiFaT's avatar
    Erkek

Ms power bi ya da metabase işini görür. 

işte öyle
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek

8 yildir fastreport kullanıyoruz güzel bir raporlama aracıdır ver dataseti kendisi isteği gibi raporlasın

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek
    bychaos bunu yazdı

8 yildir fastreport kullanıyoruz güzel bir raporlama aracıdır ver dataseti kendisi isteği gibi raporlasın

fastreport u önceden dotnet projelerinde proje icine import ederek kullanıyorduk, iyi idi. Fakat bunun için benim rapor hazırlamaya girmem gerekiyordu. Kendi uygulaması var mı tamamen bağımsız çalışan ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dalyKadir
    dalyKadir's avatar
    Erkek
    RhiFaT bunu yazdı

Ms power bi ya da metabase işini görür. 

Teşekkürler mürid kardeş metabase hoşuma gitti yarin bir kurup deneyeceğim 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    dalyKadir bunu yazdı
    bychaos bunu yazdı

fastreport u önceden dotnet projelerinde proje icine import ederek kullanıyorduk, iyi idi. Fakat bunun için benim rapor hazırlamaya girmem gerekiyordu. Kendi uygulaması var mı tamamen bağımsız çalışan ?

sql den bağlanti kurup datasetler verirsin kullanıcı da istediği raporu hazırlar fastreportun kendi raporlama toolu var.

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

rakam var, burda bi mürid geliştirmişti https://rakam.io/

metabase var, database i bağlıyosun, sonra raporcular sql le raporlar oluşturabiliyor. burdan oluşturduğun raporları Google Datastudio da görselleştirebilirsin ( beleş )

bir tane daha rakam tarzı python(flask) da yazılmış ürün var, rakam gibi. ama adını hatırlayamıyorum. hatırladığımda gelip yazarım, belki başka bir mürid hatırlayıp yazar

edit : eed buldum : https://superset.apache.org/

yolbulucu tarafından 21/Mar/21 14:43 tarihinde düzenlenmiştir

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Clostridium
    Clostridium's avatar
    Erkek

en  iyisi powerBI'dır hocam, hem desktop'dan dilediğin gibi hazırlarsın hem web'ten, hem de istediğinle istediğin şekilde paylaşırsın fakat senin ve kullanıcıların en az pro premıum yanı aylık 10$ bi ücreti var fakat sınırsızdır kaynaklar.

denemelik olarak kurup bakabilrsin, örneğin youtube'da cok iyi kanallar var konu ile ilgili yapabileceklerini anlatan microsoft mvp'lerın hazırladığı. Guy in a Cube, ZebraBI, Enterprise BI vs .. 

Clostridium tarafından 21/Mar/21 14:55 tarihinde düzenlenmiştir

N'oublie pas d'ou tu viens ..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

vakti zamanında çoklu müşteri ve çoklu proje için PERFEX scriptini kullanıyorduk projeye müşteri yada çalışan atayabiliyorsun 3 farklı user tipi var admin, yetkili ve müşteri

Her user ve yetkili kendine atanan projeleri görüyordu içerisinde dosya yükleme tarzı şeylerde vardı eğer demek istediğini yanlış anlamadıysam bir incele derim

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

rakam var, burda bi mürid geliştirmişti https://rakam.io/

metabase var, database i bağlıyosun, sonra raporcular sql le raporlar oluşturabiliyor. burdan oluşturduğun raporları Google Datastudio da görselleştirebilirsin ( beleş )

bir tane daha rakam tarzı python(flask) da yazılmış ürün var, rakam gibi. ama adını hatırlayamıyorum. hatırladığımda gelip yazarım, belki başka bir mürid hatırlayıp yazar

edit : eed buldum : https://superset.apache.org/

Nurky lerin projesi.