folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Raporu Olanlar Reçetesiz İlaç Alabilecek Sorunsalı

Raporu Olanlar Reçetesiz İlaç Alabilecek Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek

Herkese merhaba,

günde 6 tane, ayda 6 kutu ritalin raporum var ve bugün eczacılara gittim ilk önce bu kuralın ritalin gibi kırmızı reçete ilaçlarda geçerli olmadığını söylediler halbuki izmir eczacı odasının yayınladığı bildiride "5) Uygulamaya yönelik olarak, ilacın temini için gerekli kriter hastanın raporu bulunması ile son 6 ayda en az bir kere ilacın hastaya reçete edilmiş olmasıdır. Renkli reçete sistemine tabi raporlu ilaçlar için de uygulama aynı şekildedir." yani renkli reçetelerde dahil anlamına geliyor. Ben de aradım sağlık bakanlığını teyit ettim alabiliyoruz. eczacıma arattım numarayı öyle alabildim ilacı. Yani kırmızı reçete ilaç kullanıyorsanız ya da yeşil, raporunuz varsa eczaneden 1 aylığına doktora yazdırmadan alabiliyorsunuz. Eğer eczacınız yok öyle bir şey derse 444 46 80 numarasını aratıp onaylatabilirsiniz. Boşuna hastanelerde hastalık kapma riskinizi arttırmayın.

arkinfes tarafından 16/Mar/20 13:57 tarihinde düzenlenmiştir

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

eczaneler bu ilaçları kilit altında tuttukları ve ara ara denetimlere tabii oldukları için akıllarında olan en küçük şüphede vermeme taraftarı olurlar bu nedenle evet telefon ile onay aldırırsanız rahatlıkla ilaçları vereceklerdir. Onlarıda düşünmek lazım bu konuda iki gün sonra hayır kapsamıyordu denirse bir ton sıkıntı çıkacak onlara.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

eczaneler bu ilaçları kilit altında tuttukları ve ara ara denetimlere tabii oldukları için akıllarında olan en küçük şüphede vermeme taraftarı olurlar bu nedenle evet telefon ile onay aldırırsanız rahatlıkla ilaçları vereceklerdir. Onlarıda düşünmek lazım bu konuda iki gün sonra hayır kapsamıyordu denirse bir ton sıkıntı çıkacak onlara.

hocam ben eczacıya bir dediğim yok olay bakanlığa :D adam akıllı bilgilendirmeleri lazım aslında kocaman da yazıyor. Garip bir durum

Do majör soylu ve açık sözlü , Do minör patetik , Re majör parlak , Re minör melankolik , Mi bemol majör soylu ve patetik , aydinlik ama soylu ve karamsar tonmu lazim ozaman; mi majör , Mi minör doğanin ilk minör tonu olmasina karsin biraz melankoliktir , Fa majör karışıktır , Fa minör hepsinden patetiktir , Fa Diyez majör iste güçtür çünkü degiştirgeçlerle asiri yuklenmistir , Si majör parlak ve oyun bozannn :))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frq23
    frq23's avatar
    Erkek

Yazı ayın 14unde çıktı eczacılar bugün açtılar dükkanı daha adapte olamadılar muhtemelen yoğunluk falan ama 1-2 güne tüm eczaneler vermeye başlar, bunun yanında tarihi dolmak üzere olan ilaç raporları da otomatik olarak uzatıldı temmuza kadar

YalnızAdam
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

yani eczaneye gidip concerta istiyorum dediğim zaman alabilir miyim? Geçen ay aldım bu ay randevu alamadım doktora.

Ignorance is bliss.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

yani eczaneye gidip concerta istiyorum dediğim zaman alabilir miyim? Geçen ay aldım bu ay randevu alamadım doktora.

raporun varsa alırsın hocam. Raporunda yazan doz kadar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ray52Lewis
    Ray52Lewis's avatar
    Erkek

Süre bir ay mı? 3 haftada bir kullandığım antibiyotik etkili bir enjeksiyonum var. Benzer durumdan faydalanabilir miyim acaba...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    Ray52Lewis bunu yazdı

Süre bir ay mı? 3 haftada bir kullandığım antibiyotik etkili bir enjeksiyonum var. Benzer durumdan faydalanabilir miyim acaba...

Raporun var mı? süre 1 ay hocam önemli olan raporunun olması ve son 6 ay içerisinde en az 1 kere reçete edilmiş olması

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ray52Lewis
    Ray52Lewis's avatar
    Erkek

Raporum yok ama çıkarttırılır. Fakat minimum 1 aylık dönemi kapsıyorsa uğraşmanın anlamı kalmayacak.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mehmetcan
    mehmetcan's avatar
    Erkek

kırmızı reçeteli ilaç alamazsiniz 

bizde keyfine düşkün sosyal çocuklar olabilirdik ; hayatla erken seviştik herşey üstümüze kaldı
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arkinfes
    arkinfes's avatar
    Erkek
    mehmetcan bunu yazdı

kırmızı reçeteli ilaç alamazsiniz 

yeni kanuna göre alıyorsun bakanlık 1 aylığına çıkarttı daha bugün aldım.

Eczacı odasının bildirisinin şu maddesine dikkat = 5) Uygulamaya yönelik olarak, ilacın temini için gerekli kriter hastanın raporu bulunması ile son 6 ayda en az bir kere ilacın hastaya reçete edilmiş olmasıdır. Renkli reçete sistemine tabi raporlu ilaçlar için de uygulama aynı şekildedir.

arkinfes tarafından 16/Mar/20 17:35 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 915 Toplam Mesaj: 11
eczane ritalin