Raspberry Pi İle Video Loop

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek

Merhaba, Raspberry Pi ile hafıza kartında bulunan yada takılan usb bellek içerisindeki videoları sürekli oynatmam gerekiyordu. Bununla ilgili çok araştırdım, bloglardaki forumlardaki çoğu şeyi denedim, sonunda istediğim gibi çalışanını buldum. Belki ihtiyacı olan vardır diye paylaşayım dedim.

Yaptığı şey sadece video oynatmak, boot ekranını da kapattım, hiç bir yazı vs gelmeden siyah ekranın ardından video/videolar oynamaya başlıyor.  mp4, avi, mkv, mp3, mov, mpg, flv, m4v formatlarını destekliyor.   Eleman adım adım anlatmış, yine de problem yaşayan olursa elimden geldğince yardımcı olmaya çalışırım.

link bu: http://stevenhickson.blogspot.com.tr/2014/05/rpi-video-looper-20.html

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

hocam raspberry pi hakkında ne kadar bilgiye sahipsin? Yani başka bir konuda yardım gerekiyor da bana belki eski kullanıcıysan bilirsin diye soruyorum

since 2005 // tbt
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

eyvallah hocam.

sık kullanılanlara koyalım :) bende de b+ var , torrent meşiin yaptım :D

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hezarfen
    hezarfen's avatar
    Erkek
    manyaki bunu yazdı

hocam raspberry pi hakkında ne kadar bilgiye sahipsin? Yani başka bir konuda yardım gerekiyor da bana belki eski kullanıcıysan bilirsin diye soruyorum

hocam çok fazla bilgi sahibiyim diyemem, yeni başladım diyebilirim hatta. problemi söylersen bakarım, elimden gelirse hallederim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Esconda
    Esconda's avatar
    Erkek
    manyaki bunu yazdı

Elektronik tabanlı, motor,sensör veya gösterge gibi elemanları kullanacaksan microcontroller tabanlı açık kaynaklı gömülü kartlar daha verimli çalışır.Video processing ve daha kapsamlı projelerde rasperry pi, Intel galileo gibi single core hızı 700 ve 400 mhz ye kadar arttırılabilir işlemcili, gömülü kartları kullanabilirsin.Microprocessor ile microcontroller ın arasındaki en büyük fark microcontrollerların zamanlayıcı ve ram gibi donanımsal bileşenleri entegre olarak bir arada kullanmasıdır.Buda motor kontrolü, sensör, matrix gösterge ve daim GPIO bileşenleri daha verimli bir şekilde kullanmasını sağlar.

Esconda tarafından 29/Oca/15 14:27 tarihinde düzenlenmiştir

https://t.me/pump_upp
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Hocalar raspberry pi uzerine raspbian isletim sistemi yukledim. Huawei vodafone vodem ile internete erisim saglamaya calisiyorum, sakis3g kullaniyorum fakat 3g connectiona secip ardindan modeme tikladigimda tanimlayamiyor hata veriyor failed to connect diyor. usb modem switch diye bi olay buldum sanirim onla alakali yani usb 3g dongle i usb storage olarak goruyor fakat benim modem olarak gormesini saglamam lazim. Nette zaten turkce kaynak sinirli ingilizce tum kaynaklardaki seyleri denedim fakat basarili olamadim. baska bir yolu var mi ya da detayli anlatim yapabilecek var mi

since 2005 // tbt
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    manyaki bunu yazdı

Hocalar raspberry pi uzerine raspbian isletim sistemi yukledim. Huawei vodafone vodem ile internete erisim saglamaya calisiyorum, sakis3g kullaniyorum fakat 3g connectiona secip ardindan modeme tikladigimda tanimlayamiyor hata veriyor failed to connect diyor. usb modem switch diye bi olay buldum sanirim onla alakali yani usb 3g dongle i usb storage olarak goruyor fakat benim modem olarak gormesini saglamam lazim. Nette zaten turkce kaynak sinirli ingilizce tum kaynaklardaki seyleri denedim fakat basarili olamadim. baska bir yolu var mi ya da detayli anlatim yapabilecek var mi

Raspi.gen.tr de bu konuyla ilgili bir yazi vardi. Yanlis hatirlamiyorsam vinn ile ilgili yazmislardi. Digerleri icin de benzer sekilde olur demislerdi.

Olmadi onlarin forumlarindan destek istersen daha cabuk yardim bulabilirsin.

vatandaşa kafam girsin!..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickalti
    Lightsaber
    Lightsaber's avatar
    Erkek
    manyaki bunu yazdı

hocam dongle uyumsuzdur belki ben de vodafone 3g modemi wifi dongle ile gayet modem gibi kullanabiliyorum

İnsan; insan olsaydı,insan olmazdı..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hardening_Temp
    Hardening_Temp's avatar
    Erkek
    manyaki bunu yazdı

Prosedur cok uzun, yazsam dokuman kadar uzar gider. 

Ama ingilizcen varsa seni seni suraya yonlendireyim

http://www.instructables.com/id/Raspberry-Pi-as-a-3g-Huawei-E303-wireless-Edima/

Söyleyeceklerimin kifayesi yok...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    Lightsaber bunu yazdı
    manyaki bunu yazdı

hocam dongle uyumsuzdur belki ben de vodafone 3g modemi wifi dongle ile gayet modem gibi kullanabiliyorum

hocam kullandığın modeli yazabilir misin ? huawei k4203 ise seninki de kullandığın dökümantasyonu alabilir miyim lütfen

@Hardening_Temp hocam zannediyorum bu sayfayı da denedim ama bir daha bakıcam. Benim modelim huawei k4203 müş bu arada, farkediyor mu bilmiyorum.

since 2005 // tbt
Toplam Hit: 1561 Toplam Mesaj: 10