folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Reboot And Select Proper Boot Device(?!) Sorunsalı

Reboot And Select Proper Boot Device(?!) Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek

Merhabalar bilgisayarı alalı 1 hafta olmamasına rağmen arada sırada bu hatayı veriyor..

"reboot and select proper Boot device
    or insert Boot media in select Boot device and press a key

Boot priority den first boot device hdd seç demeyin orada hdd görünmüyor boot deviceler sd mmc card driver falan olarak varsayılmış..

Nasıl bir çözüm yoluna gitmeli? 

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek
    hdd sata mi ide mi?

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nespace
    Nespace's avatar
    Erkek

vukuat bunu yazdı:
    -----------------------------
    hdd sata mi ide mi?
    -----------------------------

ide 

Soru:Şu şu adam forumda Nazizm/Faşizm/Satanizm/... propagandası yapıyor banlayalım manyakmıdır nedir? Cevap:Aklı başında adamın burda işi ne zaten, bütün forumu mu silek yani?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

1. Biosun harddiski görmüyorsa kablolar gevşemiş olabilir bir sök - tak 

görürse HDD yi seçersin

2. bios ayarların gitmiştir default ayarlarını seç ( bios menüsünde vardır default ya da optimize dye olabilr) 

3. işletim siistemin göçmüştür yeniden kur

büdüt: garentideyse servise göstert 

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek
    ide kablonu kontrol et jumper ayarlarini ayarlarini kontrol et biosunu default yap yeniden ayarla sorun bana hdd gibi geldi.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
Toplam Hit: 4139 Toplam Mesaj: 5