Refurbished (Yenilenmiş) Ürünler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bboy_kaya
    bboy_kaya's avatar
    Erkek

Arkadaşlar, bu "refurbished" terimine az önce bir sitede rastladım ve googleda arama yaptığımda her markanın outlet sitesiyle karşılaştım. fiyatlar çok iyi, ama yurtdışı olduğundan alışveriş yapmak düşündürücü. örneğin i7 işlemcili sony vaio laptop, 1099.95 dolar :) şaka gibi, link burada

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/stores/servlet/SYOutletSearchQuickView?storeId=10151&catalogId=10551&langId=-1&productId=8198552921666303401

Sizlere soracağım şey, ürünlerin kalitesine güvenilir mi? Yurtdışı gümrük meseleleri ne olur? Fikirler?

Love is nothing without fucking!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasin_55
    yasin_55's avatar
    Erkek

benim bildiğim refurbished , fabrikada cihazlar yapılırken hatalı çıkan ürünlerin tamir edilip düzeltilmesine denior

gümrük olayına gelince inan sıkıntılı iş

bi sürü para vermen gerekir gümrükte

ayrıntıları gümrükforumda bulabilirsin

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Headhunterz
    Headhunterz's avatar
    Erkek

refurbished ürünler vitrin ürünleri olur. vitrinde sergilendikten sonra yenilenip paketlere konulurlar. aradaki tek fark kılcal çizgiler vardır. ama yurt dısından türkiyeye onu getirmek sorun olur diye tahmni ediyorum

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

iki arkadaşta tam olarak anlatamamış

refurbished ürünler iade ürünlerdir. müşterilerin beğenmeyip iade ettikleri . arıza yaptı diye geri verdikleri bazılarıda keyiften yok yere geri verdikleri ürünler.

tabi bunlar fabrikada tekrardan temizlenir onarılır kutulanır ve yanılmıyorsam 6 ay 1 sene gibi garantilerle uygun fiyatlara tekrardan satılır.

Sansın varsa temizi denk gelir senelerce kullanırsın sansın yoksa garantisi biter bozulur :)

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bboy_kaya
    bboy_kaya's avatar
    Erkek

valla araştırdıkça çok uygun fiyatlı ürünler buldum, ama sorun gümrükten geçiş. bu outlet tarzı elektronikçilerin türkiye versiyonları yok mudur bilen var mıdır? :)

Love is nothing without fucking!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fincan
    Fincan's avatar
    Erkek

Musterilerin urunu begenmeyip geri gonderdigi urunler open box veya scratch&dent olarak satilir. Hatali urunler tamir edildikten sonra refurbished olarak satilir. Bir kere refurb urun aldim iki yil olacak hic bi sorun olmadi su ana kadar.

ULKUMUZ GOKLERDE DALGALANAN SANCAK;BIZ ALLAH"IN ONUNDE EGILIRIZ ANCAK.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek
    GG de günün ürünleri hep öyle. Kötü durmuyor aslinda :)

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek

amerşkadan aldığın ürünün Tr de garantisi olmuyor genelde ona dikkat et. Alırsın sorun çıkar garantiye yollamak için 50 dolar vermek zorunda kalırsın

Toplam Hit: 1781 Toplam Mesaj: 8