folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Render İçin Nasıl Bir Pc Olmalı ?

Render İçin Nasıl Bir Pc Olmalı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek

Arkadaşlar donanımsal olarak format atma dışında bi bilgim yok ki o da donanımla alakası yok :))

Şimdi sorum size şu; 3D Max, Cinema 4D, Autodesk, Blender gibi programlarda çalışılmış projelerin yüksek çözünürlükte renderlarını alabilmek için nasıl bir pc toplamak gerekir? Nasıl bi anakart nasıl bir işlemci nasıl bir ekran kartı  vs vs.

İstediğim şu ki toplayacağım sistem en baba render ı bile 5-10dk da alabilmeli.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

yardımcı olacağını düşünüyorum.

https://www.logicalincrements.com/articles/building-pc-3d-rendering-animation

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

bence alacağın bilgisayarın bütçesinide yazmalısın. Ben 1 ay önce 5K ya masaüstü aldım ( Superior webtekno ) onunlada render alabiliyorum. Ama bütçeyi arttırdıkça render süren azalacak o yüzden fiyat bilgisi verirsen ona göre ortalama kasa ortaya çıkar.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

bence alacağın bilgisayarın bütçesinide yazmalısın. Ben 1 ay önce 5K ya masaüstü aldım ( Superior webtekno ) onunlada render alabiliyorum. Ama bütçeyi arttırdıkça render süren azalacak o yüzden fiyat bilgisi verirsen ona göre ortalama kasa ortaya çıkar.

Bütçe olarak aslında bi kısıtlama yok, proje yazılacak destekli olacak yani. 30-40-50k vs olabilir.

Matbaa Baskı ve Promoyon İşleriniz Tbt'ye özel fiyat ile yapılır. Islak Mendil,Baskılı Kürdan, Baskılı Pipet, Baskılı Peçete, Baskılı Stick şeker üretim hanemiz mevcuttur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reklamcı.
    sezginari
    sezginari's avatar
    Erkek
    SpyBreaK bunu yazdı

Teşekkür ederim hocam inceledim ama standart toplayıp geçmişler sanırım. Technopatın youtube kanalında baktım biraz 32 - 40 çekirdekli pc topladılar onlar nasıl olur mesela, Çizim render ı alacak sistem.

Hangi anakart seçilmeli hangi ram hangi güç kaynağı vs bunların bir biriyle uyumları vs hiç anlamıyorum bunlardan :)) 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coyotosays
    coyotosays's avatar
    Erkek
    sezginari bunu yazdı
    SpyBreaK bunu yazdı

Teşekkür ederim hocam inceledim ama standart toplayıp geçmişler sanırım. Technopatın youtube kanalında baktım biraz 32 - 40 çekirdekli pc topladılar onlar nasıl olur mesela, Çizim render ı alacak sistem.

Hangi anakart seçilmeli hangi ram hangi güç kaynağı vs bunların bir biriyle uyumları vs hiç anlamıyorum bunlardan :)) 

https://www.youtube.com/watch?v=nExVjHD047M

hocam bide buna bak render işleri için topluyormuş. Senin içinde bi fikir olur en azından galiba sipariş üzerine de topluyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

Bütçeni düşünürsek , ben olsa idim;

işlemci : Amd Ryzen Threadripper serisinden

Ekran kartı : RTX 2080 Tİ 11gb 352bit

Ram: 4x16 3600mz(CL değerini mümkün olduğunca düşük olanı tercih et)

tarzı bir kasa toplardım. bu kadar yüksek bütçe ile toplayacaksan direk İstanbul'a gidip itopya, incehesap vb firmalara gidersen zaten yardımcı olacaklardır. Youtube'da istediğin bilgisayar ayarında toplayan çok insan var tüm videoları izle.

Not: Intel kesinlikle toplamazdım. Yılların intel kullanıcısı olarak şuan AMD kullanıyorum..

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    obie
    obie's avatar
    Erkek

Konuyu açtığın bölümün ilk konusu ;

https://www.tahribat.com/forum/amd-ryzen-9-3950x-sistem-toplama-245777

Ayrıntı için ;

https://www.youtube.com/results?search_query=render+bilgisayar%C4%B1+toplama

Anlayana sivrisinek saz,anlamayana sazı soksan az...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    stux
    stux's avatar
    Erkek

Amd Ryzen Threadripper + AMD Radeon Pro ekran kartı + Crucial SSD. AMD'den sakın ola şaşma.

stux tarafından 08/May/20 16:44 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1330 Toplam Mesaj: 9
pc render toplama