folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Resim Yada Müzik Dosyasını Başka Koda Çevirmek?

Resim Yada Müzik Dosyasını Başka Koda Çevirmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

Günaydın arkadaşlar;

bir jpeg dosyasını notepad'te açtıgımda bircok karakter görmekteyim.Bunlar nedir?.Ayrıca bir resim dosyasını atıyorum ascii kodlarına çevirebilsem.Sonra tekrar ascii kodlardan resimi geri cevırebılırmıyım alabilirmiyim?Sizce mümkünmü ?.Teşekkürler herkese.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

evet mümkün,

mesela exeyi stream e çevirip , tekrar exeye çevirebilirsin. kısaca yazarsak.

Stream kaynak = File.OpenRead(@"c:\hebe.exe");
                        Stream hedef = new FileStream(@"c:\lele.exe", FileMode.Create, FileAccess.Write, FileShare.None);

int bytesize = 0;
                        byte[] buffy = new byte[2048];
                        while ((bytesize = kaynak.Read(buffy, 0, buffy.Length)) > 0)
                        {
                            hedef.Write(buffy, 0, bytesize);
                        }

tam olarak bunu mu kasıt ettin hocam ?

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

evt aslında bir nevi öyle ama.Asıl amacım mesela atıyorum bir dosyanın kod olarak acılımı :  AB+16% ise ben bunu abc  dıye tanımlayacagım sonra abc'yi 1+ diye tanımlayacagım sonra her abc okudugunda program 1+ yazacak abc yerıne.Bir nevi şifreleme yada sıkıştırma denilebilir.yapabilirsem vb.nette yapmayı dusunuyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cordelian bunu yazdı:
    -----------------------------

evt aslında bir nevi öyle ama.Asıl amacım mesela atıyorum bir dosyanın kod olarak acılımı :  AB+16% ise ben bunu abc  dıye tanımlayacagım sonra abc'yi 1+ diye tanımlayacagım sonra her abc okudugunda program 1+ yazacak abc yerıne.Bir nevi şifreleme yada sıkıştırma denilebilir.

internette bir çok sıkıştırma ve şifreleme algoritması bulabilirsin.

bende meraktan dosyaları sıkıştıran bir şey yapmıştım, güya kullanacaktım sonra farkettim ki exe vs sıkıştırdığımda orjinal halinden daha çok yer tutuyordu haha :))

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo

iyi fikir hocam:) ama haklısın ugraşmaya degmeyebilir.Aslında benım amacım kendi flash bellegimi yapabilmek:D.birde RF ağ kurmak bilgisayarlar arası.o yuzden bu olayı yapmam gerek :D.tesekkürler tekrar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

cordelian bunu yazdı:

iyi fikir hocam:) ama haklısın ugraşmaya degmeyebilir.Aslında benım amacım kendi flash bellegimi yapabilmek:D.birde RF ağ kurmak bilgisayarlar arası.o yuzden bu olayı yapmam gerek :D.tesekkürler tekrar.

kolay gelsin hocam umarım yaparsın :)

Toplam Hit: 1106 Toplam Mesaj: 6