Restart Sorunu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BarX
    BarX's avatar
    Erkek

Hocalar bir pc var elimde biosa res attım pc  windows ekranına kadar gelip sureklı res atıyor. cokmustur demeyın hddyı kendı pcmde denedım sorun yok. biostamıdır acaba sorun yoksa donanımsalmıdır problem ne diyorsunuz?

Defolu caddelerde fotomontaj..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Windows cd'si ile bilgisayarı aç kurtarma konsoluna gir chkdsk ile c'yi denetlet. Ya da harddiski windows olan başka bilgisayara tak orada scandisk yaptır.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BarX
    BarX's avatar
    Erkek

problem harrdiskte degil hocam tıkır tıkır calısıyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Problem harddiskte demedim zaten. Bozuk sektörleri onarmayacaksın dosya sistemi hatalarını onarı seçeceksin sadece. 2 dakika falan sürüyor. Bildiğim kadarıyla yeniden başlatma sorununun tek çözümü bu. Ben bunu deniyorum olmazsa tekrar kuruyorum. Şimdiye kadar bu şekilde deneyip 1 kez düzelmediğine rastladım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BarX
    BarX's avatar
    Erkek

sorun cozuldu hocam linux gibi calısır dıye hddyı kendı pcme takıp wind. yuklemıstım sonra oyle olmadıgını ogrendım kendı pcsınde tekrar yukleyınce oldu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Baştan öyle söyleseydin ya :) Windows'u farklı bilgisayarda çalıştırman için anakartın aynı olması lazım. Anakart aynı değilse de chipsetler aynı olursa çalışıyor genelde. Bunun haricindeki durumlarda çalışması tamamen şans.

Toplam Hit: 961 Toplam Mesaj: 6