folder Tahribat.com Forumları
linefolder Grafik - Animasyon - Flash - 3D Modelleme
linefolder Rhino 5 Veya Başka Bir Renden Programı Kullanan Arkadaşa İhtiyacım Var

Rhino 5 Veya Başka Bir Renden Programı Kullanan Arkadaşa İhtiyacım Var

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

Aradığım material bu şekilde birşey bunun gibi birşey çıkarmaya çalışıyorum.

Hatasız Kod Olmaz... :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

Aradığım material bu şekilde birşey bunun gibi birşey çıkarmaya çalışıyorum.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ceoden
    Ceoden's avatar
    Erkek

Son durum nedir?
    Polygon tutarını bilmiyorum ama max. 3 saatte render elinizde, olmadı sahneyi (kopya değil 0 hazırlayacağım materialler ile) kurup size yollarım render süresini kısaltacak makineniz vardır eminim..

DBD 3docean.net/user/nokuf exarch.artstation.com Instagram.com/exarch.art
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Sezer görünmüyo lan resimler

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-GEX
    C-GEX's avatar
    Erkek

Hocam sıfırdan hazırlarsın kaplamayı.En basitinden o gri kısmı rengi ver yansımayı ver gloss değerini de unutma  sonra bir güzelde uygun bir bump kanalı ata  mesela bump netten buldum bunu blurlarsan on numara sadece koyudan açığa geçişler işini görür ha blurlamasan bile tırtıksızını bulabilirsin yani demek istediğim hocam kendin yapmalısın kaplamaları ve materialleri

C-GEX tarafından 19/Kas/15 22:12 tarihinde düzenlenmiştir

Sana koşarak deli gibi yaşamak ,bana yaşamak deli gibi koşarak...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

Bir çok render denemesinden sonra bir sürü sonuç aldım lakin hala ışık olayını tam yapamıyorum ya programdaki ayarları yapamıyorum yada hakketten bu kadar ışık oluyor gibi denediklerimi bir göstereyim materiallerlede baya bir uğraştım sonunda oturttum :)

Şunlar ilk render denemelerimdi, ilk olmasına rağmen bana göre yine iyi sonuçlar verdi. hem de sorayım sizce bu aşağıdaki tüm render'lar gerçekçi gibimi en azından bu işi becerebiliyormuyum ? 

Gelelim sorunlara :D

Aradığım parlaklık yada ışık bu şekilde diyebilirim lakin her seferinde tam denk getiremiyorum burada materialin tüm detayını görebiliyorum. gerçektede bu şekilde mat zaten bu görünüm yakından olanın materiali tam olmamıştı ama ışık tam istediğim gibiydi :)

Burada da ışığı çok güzel yaptım lakin gerçekçiliği yapamadım :)

mesela farklı açıdan aldığım render burada alt taraf mükemmel üst taraf bildiğin patlıyor :) gerçekte bu çizimde mat bi görünüm var ben nedense bir türlü o mat görünümü istediğim gibi yakalayamadım :)

Patlayanlar şunlar mesela, ışığın açısını değiştiriyorum burası patlamasa başka yer patlıyor diyelim ki tüm patlayan ışıkları düzelttim bu sefer'de material istediğim görünümde olmuyor.

Burada uç kısımda material yok bildiğin düz renkmiş gibi

Bana göre en iyi sonucu aldığımı düşündüğüm render bu :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-GEX
    C-GEX's avatar
    Erkek

Hocam photoshop ile post production yaparak bazı sorunları çözebilirsin

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C-GEX
    C-GEX's avatar
    Erkek

Hocam mesela senin renderlar üzerinde bir kaç dakika oynadım nasıl bir sonuç istediğini tam anlayamadım ama böyle bir örnek göstereyim

1:Senin  2:Benim düzenlediğim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

yine mi avcumuzu okutucaz :)

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
Toplam Hit: 2244 Toplam Mesaj: 19
render rhino 5 3d render