folder Tahribat.com Forumları
linefolder Delphi - Pascal
linefolder Richedit "De Savedialog1 Sorunu?

Richedit "De Savedialog1 Sorunu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deniz
    deniz's avatar
    Erkek
    saveDialog1.DefaultExt:='txt';
    saveDialog1.Filter:='Tüm Dosyalar|*.*| txt dosyalari|*.txt';
    saveDialog1.FilterIndex:=2;
    saveDialog1.InitialDir:='c:\dersler'; saveDialog1.Execute;
    if SaveDialog1.Execute then
    begin
    richedit1.Lines.SaveToFile(SaveDialog1.FileName);
    end;

kodları bu şekilde kullanıorum save liyor yanlız save lediğimi açtıgım zaman yazı tuhaflaşıor yani yazdığım yazının orjinali bozuluor... birde memo da kullandım o çalışıor bozulmadan...ama benim diğer kodlar için richedit kullanmam gerek lütfen yardım?başka altarnatif varmı ???
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    şöyle birşey yap bakalım arkadaşım, txt yerine rtf uzantılı olarak kaydetmeyi dene

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deniz
    deniz's avatar
    Erkek
    çok hızlıyız teşekkürederim....
    ama bu sefer word dosyası olarak kaydedicek sölee diim programın bir yerinde not defteri yapıorum program onu word dosyası olarak kaydedince saçma olmazmı.... notped de bişiler yazıoruz kaydedioruz word de açsa ne kadar doğru olurki.......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deniz
    deniz's avatar
    Erkek
    fontdialog1.Execute;
    richedit1.selattributes.assign(fontdialog1.font);

açıkcası işte bu bütün sorunu bozuor memoda fontdiolog kullanmayı bilmiorum richedit de kullanıorum....

savediolog u isee memo da kullanmayı biliorum richedit de bilmiorun txt kullanıorum yazı bozuluyor ya richedit kullancam yada memo ama ikiside tam ters oluor işteee umarım anlata bildim :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek
    son mesajında ne demek istediğini pek anlamadım ama söyle söyleyeyim. Bizim delphideki memo notepad tarzı uygulamalar içindir. Richedit ise wordpad. yani richeditle yazdığın bişeyi word ile açarsın ve bozulma olmaz büyük ihtimalle.
    ertanın dediği gibi yap. txt olarak kaydetme. rtf yap onu.

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    rtf bir format türüdür,notepad açmaz microsoft word veya wordpad açar. Sanırım richtext box da txt uzantılı dosyalarda sorun oluyor.bunun yerine textbox kullanın.illah richtextbox kullanacaksan o zaman rtf uzantılı kayıt et.Mesela word programlarının hepsinde textbox değil richtextbox kullanılmıştır. Sizde kayıtlarınızı txt değil de rtf uzantılı yapın.. destek meselesi diyebiliriz

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deniz
    deniz's avatar
    Erkek
    ewet anladım arkadaşlar çok sağolun......
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    deniz
    deniz's avatar
    Erkek
    ntxsoft hocam;

ntxsoft.com daki NtxPlanner v.2 çalışmanı indirdim hocam
    sanırım aynı copmpenentleri kullanıoruz ama ben demo sürümünü kullanıorum :( programı bitiriyorum açılışında kendi reklamlarını yapıolar :( bunu silmenin yolu yokmu... sen satınmı aldın ???? free güsel compenet arıorum bildiğiniz site varmı ?
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ntxsoft
    ntxsoft's avatar
    Erkek
    www.fixdown.com a gir orda birsürü componentin full versiyonu var. bunlar içinde senin kullandığında var sanırım tms component pack arıyorsun.

enginkirmaci.com | Kişisel web sitesi, uyetakip.com | Ücretsiz Üye Takip Programı
Toplam Hit: 2282 Toplam Mesaj: 9