Root/Rom/Jailbreak Vs Garanti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

tam bahsettigim olay uzerine yazilmis bir haber : 

http://www.tahribat.com/news-eski-intel-ciplerinde-cok-onemli-bir-guvenlik-acig-5290/

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoToLeRaNcE
    NoToLeRaNcE's avatar
    Erkek

Htc butterfly telefonum vardı, bundan 2 sene kadar once. Rom olaylarina girmistim, en son bokunu cikardim telefon tuğla olmustu, soft evredeydi ama. Recovery menuye giriyodu sadece.

Baktim olacagi yok garantisi de devam ediyodu, unroot yapip verdim teleservice'e. Sarjdayken kapandı bianda demistim. Garanti kapsamında Anakartı yenileyip geri bana vermislerdi.

Buda boyle bi anımdır. Root sayacı yoksa telefonda sorun yasamazsiniz kolay kolay. 

Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Aslında root'un üretici firma tarafından keyfi olarak engellendiğini düşünüyorum. Zira root yapıp telefondaki gereksiz uygulamaları silince en basitinden telefon rahatlıyor. Tabi telefon değiştirip üst modele geçecek adam eski modelden devam ediyor. Buda firmanın işine gelmez. Problem ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

One Plus kullanıyorum. Zaten CM ile geliyor alet, Cm'nin içinde de kendi root'u var. 

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek

merhaba arkadaşlar ben note 2 aldım root yaptım rom yapamıyorum 2 rom denedim twrp manager'dan zip doyasını install yapıyorum android yükseltiliyor diyor ön yükleme tamamlandı diyor açılıyor fakat değişen bişey yok .s cm11 var o hiç yüklenmedi adım adım yardımcı olacak var mı ? 

saygılar birde rom yapmadan sadece rot ile cihazı nasıl çok hızlı kullanabilirim var mı güzel uygulamalar 

Atorgani tarafından 15/Mar/16 20:48 tarihinde düzenlenmiştir

neyi neden yaptığını bilmiyor, sonra da ölüp gidiyorsun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Atorgani bunu yazdı

merhaba arkadaşlar ben note 2 aldım root yaptım rom yapamıyorum 2 rom denedim twrp manager'dan zip doyasını install yapıyorum android yükseltiliyor diyor ön yükleme tamamlandı diyor açılıyor fakat değişen bişey yok .s 11cm var o hiç yüklenmedi adım adım yardımcı olacak var mı ? 

saygılar birde rom yapmadan sadece rot ile cihazı nasıl çok hızlı kullanabilirim var mı güzel uygulamalar 

Root'un amacı sadece sistem dosyalarına erişim sağlamak. Üretici firmalar yazılımla engelliyor kullanıcı tutupta yanlış dosyayı silip cihazı çökertmesin diye. Root yapıp gereksiz üretici ve Google uygulamalarını kaldırırsan telefon rahatlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    Atorgani bunu yazdı

merhaba arkadaşlar ben note 2 aldım root yaptım rom yapamıyorum 2 rom denedim twrp manager'dan zip doyasını install yapıyorum android yükseltiliyor diyor ön yükleme tamamlandı diyor açılıyor fakat değişen bişey yok .s 11cm var o hiç yüklenmedi adım adım yardımcı olacak var mı ? 

Root'un amacı sadece sistem dosyalarına erişim sağlamak. Üretici firmalar yazılımla engelliyor kullanıcı tutupta yanlış dosyayı silip cihazı çökertmesin diye. Root yapıp gereksiz üretici ve Google uygulamalarını kaldırırsan telefon rahatlar.

rom ile daha hızlı ve keyifli kullanabilir miyim peki ? android 5 yapsam note 4 yüklesem ağır gelir mi gerçi yükleyemiyorum ama . . 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atorgani
    Atorgani's avatar
    Erkek

rom u atmadan önce flashlayın ? bu tam ne demek ya da şöyle yapmadan önce flashlayın vs vs 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    Caliber bunu yazdı
    Oturup da tüm cihazları inceleyip yanan ram filan var mıdır bilmiyorum ancak portlama denen olayı siz bende iyi biliyorsunuz. Verilen her rom'un da bilen elden çıkmadığını biliyorsunuz. Yükleme sırasında beceremeyenleri de biliyorsunzu ki bu benim de başıma geldi. HTC Desire X'im vardı tuğla yaptım telefonu ama sonra düzelttim orası ayrı mesele. Custom romlara bok atmıyorum ki ben de custom rom kullanıyorum, tam yetki ile cihazımı kullanıyorum ama yapacağım değişiklikler cihaza zarar verebilir. Bunu neden anlamak istemiyorsunuz ben de bunu anlamıyorum. Root'lu bir cihazda tüm sistem bileşenlerini değiştirebiliyorsunuz, telefonun görünen modelini dahi değiştirebiliyrosunuz ki bunu iyi de biliyorsunuz yani bilmeyen insan bunu yapınca ne olacak? Bilmeyen insan rom yüklemey kalkınca ne olacak? Verilmiş olan uygun kernel ile birlikte yüklemeyen kullanıcı custom'ı yüklediğinde ne olacak? Makine çalışmayacak ve bunu garanti üstlenir mi? Git ne bok yediysen onu yap derim ben. Şimdi mahkeme karar vermiş diye ya da sizin işinize geliyor diye kalkıp da benim kadar sizin de katıldığınız şeylere bok atmayın, rootlarsan telefonu sen sorumlusun, custom rom senin sorumluluğun yapacağın her yazılımsal şey senin sorumluluğun senin yaptığın hatayı garanti temizlemek ZORUNDA DEĞİL. Ben dediğim gibi her telefonu incelemedim ama illaki uygun kernel'a sahip olmayan ya da uygun custom'ı yükleyen her kullanıcı donanımsal arıza alma potansiyeline sahiptir. Bunu anlamak zor değil.

Hocam ayni olay bildigin normal desktop pc lerde de ayni sekil de mi ?

senin anlamadigin soyle bir durum var ROM, ROOT, JB, TWEAK gibi kavramlar OS seviyesinde dir. BOOTLOADER demiyorum bak. yanlis atarsa BOOTLOADER'i yeniden kurup adam stok rom'u yukleyecegi tool'ari firmalarin vermesi gerekir diyorum bu dedigin BRICK durumuna karsi.

Ayriyetten FIRMWARE guncellemesi gibi LOW LEVEL durumuna girmeyen durumlarda ki arizalari gidermek zorunda olmasi lazim sen OS katmaninda PC donanimini yakamiyorsan, Yada bu isi yapan virus vs yok ise bunu telefonda da yapman gerekir, Gerekir diyorum cunku islerine gelmedigi icin dokunmuyorlar.

farkli kernel yuklediysen tugla kiremit kurba kermit olursun, development toolu varsa elinde 10 dk de bootloader ve yeni OS'ini kurarsin. bunu serviste de bir stajyere yaptira bilir. DONANIM BOZULUYORSA O FIRMA GITSIN ONCE ELEKTRONIK DEVRESINI DIS ETKENLERDEN KORUYACAK YAZILIM URETSIN.

Yarin obur gun INTER, ASUS, GIGABYTE de senin isletim sistemin bana uygun degil o yuzden MAINBOARD patlamis garanti disi der. Boyle bir mantik yok.

Tekrar belirtiyorum FIRMWARE guncellemesinden bahsetmiyorum ROOT olmak ve/veya CUSTOM ROM kullanmak donanima zarar veriyorsa donanimin muhendislik hatasi var demektir. (Bi elektronikci olarak soyluyorum bunu)

okuycam okuycam diye favoriye almışım :D şimdi okudum iyi mi eylül  2015 nere ,, aralik 2016 nere :D

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 3423 Toplam Mesaj: 30
jailbreak root garanti rom