Rusça Hak.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Merhaba sevgili arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi 11 Eylülde Rusya'ya gidiyorum. Lakin hiç Rusça bilgim yok. Şimdi ben kendi kendime Rusça öğrenmeye başladım ve ufaktan ufaktan ders videolarına bakıyorum. 

Sizce burada öğrenmeyi bırakıp kendimi oraya mı saklayayım yoksa burada ne yapsam kardır deyip devam mı edeyim? 

Bu konuda görmüş geçirmiş siz değerli arkadaşlarımın tavsiyelerine ihriyacım var. 

Sevgiler, saygılar...

Pikacunuz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Tabiki günlük kullanılacak konuşma cümlelerini, tabela yazılarını vs öğren en azından. Dolayısıyla ne kadar öğrenirsen o kadar iyi kesinlikle.

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kenan_tok
    kenan_tok's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Dil dile değmeden dil öğrenilmez.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek
    Pikacu bunu yazdı

Bildiğiniz gibi 11 Eylülde Rusya'ya gidiyorum. Lakin hiç Rusça bilgim yok. Şimdi ben kendi kendime Rusça öğrenmeye başladım ve ufaktan ufaktan ders videolarına bakıyorum. 

Sizce burada öğrenmeyi bırakıp kendimi oraya mı saklayayım yoksa burada ne yapsam kardır deyip devam mı edeyim? 

Bu konuda görmüş geçirmiş siz değerli arkadaşlarımın tavsiyelerine ihriyacım var. 

Sevgiler, saygılar...

Pikacunuz.

Hocam sen niye sürecin başından beri kendi kendine öğrenmeye çalışıyorsun ki? Bulunduğun yerde kurs yok mu ya da var da pahalı mı?

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    kenan_tok bunu yazdı

Dil dile değmeden dil öğrenilmez.

french kiss "(donanım haber barzo yüz ifadesi.)"

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek
    Florenzi bunu yazdı
    Pikacu bunu yazdı

Sevgiler, saygılar...

Pikacunuz.

Hocam sen niye sürecin başından beri kendi kendine öğrenmeye çalışıyorsun ki? Bulunduğun yerde kurs yok mu ya da var da pahalı mı?

"Urfa'da Oxford vardı da biz mi gitmedik." demişti biri.

Şuanda taşradayım, "artiz ne arar la bazarda" der gibi bende "taşrada Rusça kursu ne arar." diyorum. Taşra dediğim yer ise Karabük.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

Tabiki günlük kullanılacak konuşma cümlelerini, tabela yazılarını vs öğren en azından. Dolayısıyla ne kadar öğrenirsen o kadar iyi kesinlikle.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    samato
    samato's avatar
    Erkek

Kiril alfabesi buyuk sikinti. Dili ogrenmeden once alfabeyi cozmen laizm. Duolingo diye bir uygulama var bir nebze yardimci oluyor ben faydasini gordum sanada tavsiye ederim hocam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    samato bunu yazdı

Kiril alfabesi buyuk sikinti. Dili ogrenmeden once alfabeyi cozmen laizm. Duolingo diye bir uygulama var bir nebze yardimci oluyor ben faydasini gordum sanada tavsiye ederim hocam.

Bir ara birkaç Rus arakadaşla konuşuyordum. İngilizce üzerinden latin alfabesi ile öğreniyordum. İngilizcen iyiyse bu yöntemi tavsiye ederim. Hem çoğu kelimeler ve cümleler direk Türkçe'ye çevrilmeyor ama İngilizceye çevrilmesinde pek de anlam kaybı olmuyor hem de direk rusça düşünüyorsun o yüzden bu yöntemi tavsiye ederim.

Mustafa
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ombra
    ombra's avatar
    Erkek

Burda ne kadar çok öğrenirsen orada o kadar hızlı yol alırsın.  Ne kadar ve ne amaçla kalacaksın bilmiyorum. Ancak bilmediğin bir kelimeyi biri söylese anlamayamazsın. Hatta en basitinden "Hostel" kelimesi Türkçe'de de geçen bir kelimedir. Bir gün Amerikalının biri bize hostel mi burası diye sormuştu. Ben anlamıştım. Ama arkadaşım anlayamamıştı. Nedeni ikimizde Amerika'da olmasına karşın. Ben "Native speakers" ile konuşurken  o "International Student" ile konuşuyordu.

Hangi dili öğreneceksen o ülkeye gidip öğrenmek daha hızlı yol almanı sağlar. Ancak bence burada belli bir altyapı yaparak gitmen daha iyidir. En azından temel kalıp ve kelimeleri öğren.

Dil dile değmeden dil öğrenilmez. Olayına çok girdik. Ancak İngilizceyi bile çat pat konuşuyoruz. Oysaki İspanyolca için bütün Güney Amerika Aksanlarını denedik. Ama onu çözemedik bi türlü. Ancak kız arkadaş olayı diline çok büyük katkı sağlar. En azından pratik yapacağın biri olur ve ana dili olan birinden öğrenirsin.

ombra tarafından 22/Ağu/17 16:50 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1188 Toplam Mesaj: 11
dil dile değmeden dil öğrenilmez