S20 Ultra Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    gremlin bunu yazdı

Hocam kusura bakmayın ama samsung premium hissi iphone haricinde başka cihazda yok. 

Redmi note 8 pro cihaz var elimde çift hatlı. 9 aydır şirketten verdiler iş telefonu. Şarjı mükemmel seviyede, kamera orta seviye... ama premium değil. Elimde düşük kalite cihaz olduğunu resmen hissediyorum.

Gayet normal. Bir üst mesajda dediğim gibi. Redmi serisi plastik. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Yeni konu açmak yerine buradan devam edelim istedim.

S20 Ultra 5G modeli aldım Kasım 2020 de. Şuana kadar sorunsuz kullanmaktayım. Herhangi bir kayıt işlemi de yapmadım.

Sim 1 kullandım 4 ay. Sim 2 deyim şuan. 1 ay içinde o da kapanacak. 

Bu modelde Esim mevcut. 

Sorum şu: Esim i aktifleştirirsem  4 ay da bu şekilde kullanabilir miyim ? Konuyla ilgili bilgisi olan var mı ?

Zaten yıl sonu sıfırlanıyor. Tekrar sim 1 sim 2 kullanmaya devam edebilirim. 

Yoksa server imei denilen yöntemle imei attırsam rootsuz, güncelleme de almaya devam ediyor. teyid ettim onu. Doğubank ta 750 tl ye hallediyorlar.

imza.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

An itibari ile 3 farklı telefoncudan ve btk dan teyid ettim ki esim i aktifleştirip 4 ay daha kullanabilir mişim.

Yıl sonu sıfırlanıyor zaten. Herkes için bilgi olsun.

2 simkartlı + esim telefonunuz var ise kayıt etmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

sim1 - 4 ay, sim 2 - 4 ay, esim 4 ay = 12 ay :) yeni yılda tekrar sim1,2,esim

imza.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Bence S21 FE yi bekle ve onu al.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

Bence S21 FE yi bekle ve onu al.

Hocam son mesajlara bakarsan eğer cihazı uzun zaman önce aldığımı görürsün. 

Ayrıca s21 FE modeli S20 Ultra kadar iyi cihaz değil. Fiyat performans anlamında iyidir tabi. o başka konu.

Bu arada S20 ultra 5g modelini rusya da samsung ta çalışan bir arkadaş ücretsiz almıştı. bana gönderdi. 

imza.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    gremlin bunu yazdı

An itibari ile 3 farklı telefoncudan ve btk dan teyid ettim ki esim i aktifleştirip 4 ay daha kullanabilir mişim.

Yıl sonu sıfırlanıyor zaten. Herkes için bilgi olsun.

2 simkartlı + esim telefonunuz var ise kayıt etmeden rahatlıkla kullanabilirsiniz.

sim1 - 4 ay, sim 2 - 4 ay, esim 4 ay = 12 ay :) yeni yılda tekrar sim1,2,esim

eyvallah hocam çok güzel bilgi bu , güle güle kullan. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

S20fe kullanıyorum. 1 aydır cihaz benimle. 2 tip işlemcisi var. Snapdragonlusu ısınmayanı. 5500 tl dolaylarında. Bir incele istersen. Ben a50 den geçtim. Baya memnunum ki benim ki ısınan işlemcili olan model. Isınmayan %10 daha hızlı bir de.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek
    PathfindeR00 bunu yazdı

S20fe kullanıyorum. 1 aydır cihaz benimle. 2 tip işlemcisi var. Snapdragonlusu ısınmayanı. 5500 tl dolaylarında. Bir incele istersen. Ben a50 den geçtim. Baya memnunum ki benim ki ısınan işlemcili olan model. Isınmayan %10 daha hızlı bir de.

Hocam konuyu açtıktan 10 gün sonra cihaz yurt dışından geldi bana. 

S20 ultra 5g çift sim + esim modeli. Exynos işlemcili. 

Yaklaşık 10 aylık kullanım değerlendirmem şu şekilde 

Cihazı aktif kullanıyorum. Isınma problemi hiç yaşamadım. Gayet iyi.

Hız, performans ve pil mükemmel. Aktif kullanımda %100 sarj ile evden çıkıyorum. Gece geç saatte eve döndüğümde en az %30 kalıyor. 

Gün içinde en çok kullandığım uygulamalar: navigasyon, instagram, WhatsApp, telegram,  browser,  kamera, günde ortalama 2-3 saat telefon görüşmesi, youtube ve youtube music, email. Görüntülü arama da ortalama 30 dk. Birde google fotoğraflar ve video yedekleme sürekli açık. 

Cihazın kamerası mükemmel. Video uhd 60fps çekiyorum. 

Ses gayet net ve yüksek. Dolby atmos ses sürekli açık kullanıyorum. 

Kısaca bugüne kadar ihtiyaçlarımı tam olarak karşılayan gerçek bir cihaz. 

Daha önce 4 yıl s8 kullandım. Onun hersey den memnundum ama pil yeterli değildi. Ve güncelleme desteği bitti. 

Edit: cihazı sürekli orijinal şarjı ile şarj ediyorum. Hızlı ve super Hızlı şarj özelliğini kapalı tutuyorum. Super Hızlı şarj özelliğini seyahatte isem veya vaktim yoksa kullanıyorum. 

gremlin tarafından 23/Ağu/21 11:59 tarihinde düzenlenmiştir

imza.
Toplam Hit: 1919 Toplam Mesaj: 19
imei s20 ultra yeni cihaz