S3 İçin Öneri / Tavsiye

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MGT
    MGT's avatar
    Erkek

Merhabalar arkadaşlar samsung s3 telefonuma root yapmayı düşünüyorum... hangi rootu tavsiye edersiniz ilk denemem olacak yapmalımıyım yapmamalımıyım ne gibi avantaj ve dezavantajları olacaktır rootlanmasının bilgilerimden ne kadarını kayıp edeceğim yardımcı olursanız memnun olurum iyi çalışmalar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umit
    umit's avatar
    Erkek

aynı şeyleri bende düşünüyorum , bide telefonda genellikle mobil bankacılık uygulamalarını kullanıyorum . rootlanınca sıkıntı olurmu. up olsun

le le le sakine
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hangi root diye birşey yok root bir işlemdir program değil. 

Ayrıca root denen işlem android sisteminni yönetici yetkilerini elde etmektir. Yani mesela windows ta yönetici olarak login olduğunuzu düşünün. Böylece sistem dosyalarına erişebilir istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Normal şartlarda root işleminin hiçbir zararı yok ama gidip abuk subuk uyumsuz rom yükler sistem dosyalarını bozarsanız telefon brick bile olabilir.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MGT
    MGT's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı

Hangi root diye birşey yok root bir işlemdir program değil. 

Ayrıca root denen işlem android sisteminni yönetici yetkilerini elde etmektir. Yani mesela windows ta yönetici olarak login olduğunuzu düşünün. Böylece sistem dosyalarına erişebilir istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Normal şartlarda root işleminin hiçbir zararı yok ama gidip abuk subuk uyumsuz rom yükler sistem dosyalarını bozarsanız telefon brick bile olabilir.

hocam açıklayıcı bilgi için çok teşekkür ederim sorumu düzelteyim  hemen :) hangi room tavsiye edilir ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

harbi ya bende root falan yapayımda nasıl yapcağımı bilmiyom

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hacioglu
    hacioglu's avatar
    Erkek

cyanogenmod 11 çok güzel android 4.4.4 ile birlikte geliyor ve çok hızlı tavsiye ederim.

hacioglu tarafından 07/Ağu/14 14:28 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

cyanogenmod 11 denilen zımbırtıyı yüklerken veri kaybı oluyormu. rehber, galeri vs.

Naber la?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    madrew
    madrew's avatar
    Erkek

Rootladiktan sonra galaxsim unlock ile efs yedeğini al sonra üzülme. 

Ben miui ve cm rom denedim ikisinide avantaj ve dezavantajları var. ama cm bi tık önde benim için. 

madrew tarafından 07/Ağu/14 17:01 tarihinde düzenlenmiştir

der die das
Toplam Hit: 797 Toplam Mesaj: 8