S7 Edge İmei Atılabiliyor Mu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodofWar
    GodofWar's avatar
    Erkek

uygun fiyata s7 edge aldım yurtdışı cihazı ancak 1 ay civarı sonra kapanacak. şimdi bu cihaza imei atılabiliyor mu ? çünkü 140 lira zaten pasaport kaydına ödeniyor bir de pasaportunu kullanacağım kişiye 100 lira versem 240 lira gibi bir maliyeti var. imei atılıyor mu atılıyorsa herhangi bir sorun yaratır mı ilerde ?  bilen arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Samsung Galaxy S7 telefonu oldukça pahalı olduğu için yurt dışından getirmeye çalışanlar oldukça çok olacaktır. Yurt dışından gelen telefonlar türkiyede imei değişmesi gerektiği için şebeke sorunu yaşayacaklardır. Anlatmış olduğum yöntem ile imei numaranızı değiştirerek sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. İmei numarasını kesinlikle internetten bulmayın eski çalışmayan herhangi bir telefon varsa onun imei numarasını yazın.

Telefonunuzun arama bölümüne *#3646633#* kodunu yazın enginer modu açılacaktır. Aşağı doğru indiğinizde GPRS yazısını göreceksiniz. GPRS bölümüne girin en üstte mevcut imei numaranız bulunacak yeni imei numaranız ile değiştirin ve write imei ardından en altta bulunan send data butonuna tıklayın. Telefonu yeniden başlattığınızda şebeke sorununuz kalmayacaktır.

http://www.rootrom.net/android-cozumler/imei/535-samsung-galaxy-s7-imei-atma-degistirme.html 

Root Yapman Gerekirse 

http://androidmakale.com/samsung-galaxy-s7-ve-s7-edge-root-yapma-rehberi/ 

sRcN tarafından 29/Haz/16 13:27 tarihinde düzenlenmiştir

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodofWar
    GodofWar's avatar
    Erkek

dostum ona bende baktım ama çok yorumda yok altında güvenemedim doğrusu. deneyimleyen ya da telefoncu falan varsa bu işlerle uğraşan daha verimli olur. sikmeyelim telefonu :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    GodofWar bunu yazdı

dostum ona bende baktım ama çok yorumda yok altında güvenemedim doğrusu. deneyimleyen ya da telefoncu falan varsa bu işlerle uğraşan daha verimli olur. sikmeyelim telefonu :)

bişey olmaz orjinal rom atarsın en kötü ihtimalle ardından da kayıt ettirirsin ne diye sikesin ki zaten yurtdısı cihaz garantisi yok :) Rahat rahat takıl bişey olmaz çok fazla takılmamak lazım.

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodofWar
    GodofWar's avatar
    Erkek

orası öyle tabi garanti falan yok. akşam geniş vakitte bir  oturup bir kurcalıyım 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek

4g den faydalanamazsın o kadar. 3g de sorun olmuyor ancak 4g kullanabilmek için 4g uyumlu bi telefona ait imei olmalı. Sorun değil dersen istediğin imei yazabilirsin.

Verilen kodun işe yarayacağını zannetmiyorum. Bu tarz kodlar genellikle çin malı ve kore malı telefonlarda çalışıyor. Ama denemesi bedava.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Qualcomm nv tools aracını bir dene. Bu aracı efs professional indirerek edinebilirsin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodofWar
    GodofWar's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı

4g den faydalanamazsın o kadar. 3g de sorun olmuyor ancak 4g kullanabilmek için 4g uyumlu bi telefona ait imei olmalı. Sorun değil dersen istediğin imei yazabilirsin.

Verilen kodun işe yarayacağını zannetmiyorum. Bu tarz kodlar genellikle çin malı ve kore malı telefonlarda çalışıyor. Ama denemesi bedava.

aklma şu geldi olur mu ya da mantıklı mı bilmiyorum ama babamda gm 4g var onun imei ni s7 edge ye eski bir telefonun imesini de gm 4g ye atabilrim sonuç olarak babam anlamaz 3g-4g farkını...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodofWar
    GodofWar's avatar
    Erkek
    Fatih54 bunu yazdı

Qualcomm nv tools aracını bir dene. Bu aracı efs professional indirerek edinebilirsin.

hocam exynos modeli benimki ama bir fark yaratır mı bilmiyorum. araştırıcam akşam eve gidince bunuda.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    GodofWar bunu yazdı
    heza bunu yazdı

aklma şu geldi olur mu ya da mantıklı mı bilmiyorum ama babamda gm 4g var onun imei ni s7 edge ye eski bir telefonun imesini de gm 4g ye atabilrim sonuç olarak babam anlamaz 3g-4g farkını...

Valla hocam operatöler anlamasın da gerisi önemli değil :) bazen aktif cihazlar arasında değişim yapınca fark edip kapatıyorlar. Kesin olur demiyorum ama dikkat etmek lazım.

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
Toplam Hit: 2337 Toplam Mesaj: 10
s7 edge