folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sabırsızlık Ve Aşırı Heyecan Hastalık Mıdır?

Sabırsızlık Ve Aşırı Heyecan Hastalık Mıdır?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Selamlar,

Sürekli ama sürekli aşırı heyecanlı ve dikkatsiz bir yakınım var. En basitinden bugün şehirlerarası yolculukta çantasını otobüste unutmuş ve çantayı birileri yürütmüş. İçerisindeki her şeyle birlikte gitti yani  çantası. Bu kadında genel olarak dikkatsizlik, heyecan var. Çantasına sıkı sıkı sarılan tiplerden yani. 

Ben de şöyle bir araştırmak istedim. İleride alzheimer gibi bir sonuç doğurur mu? Doğurmaması için neler önerisiniz? Bu bir hastalık mıdır? Aşırı korku ve heyecanın bilimsel bir adı var mıdır? Bu konu hakkında makale ya da bilimsel bir kaynak bulabilir miyiz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

her heyecanlı dikkatsiz birine hasta demek yanlış olur ama bununda tabi belirli bir dozajı var.

bu kişiyi iyi tanımak gerekir.  kişi güvensizse heyecanlnabilir, pnaik atak olabilir. genel yapısı biraz heyecanlı olabilir.

eğer ailede mesela dövüş kavga yoksa böyle birşeyler gördüğünde herkesten daha çok korkar heyecanlanır.

buna psikolojide birşey diyorlardı unuttum. örneğin bir kere boğulduysan ikinci kes yüzerken gereğinden falza heyecan yapabilirsin.

nerelerde hangi koşullarda heyacanlanıyor. fiziksel terleme çarpıntı falan oluyormu? iyi bir güzlem yapoman lazım ne bileyim. .çok fazla faktor var

dikkatsiliğe gelince yine alışkanlık olabilir,

çok çalışmaktan birşeylere odaklnamakta zorluk çekiyor olabilir, yine aile içi yada arkadaşlarıyla ilgili aklını meşgul eden bir durum varıdr

dikkat eksikliğyse zaten bence küçükken belli olur çünkü okuma yazma öğrenemiyrlar

yadaunutkanlık b12 demir eksikliğinden kaynaklanıyor.

önce normal koşullarda bakmak eğer hiç bir problem yoksa fiziksel kan testi gibi olayara gitmek gerekiyor.

yemek tarifi gibi birşeyler önermek yanlış aslındada aklında bulunsun.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 1324 Toplam Mesaj: 2