Şahit Gelmeden Karar Verilirmi ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

konuyu şöyle özet geçiyorum 2003 yılında birini vurdum vurduğum an orda olan herkez olayı görmedik dediler. daha sonra şahidin biri kıvırdı karakolda tehtit edildiğim için böyle ifade verdim dedi benim avukata karakolda nasıl tehtit altında ifade viriliyor diye sert çıkış yaptı o sıra mahkeme atı lavuk mahkemelere gelmemeye başladı şahit hakında gıyabi tutuklanma çıkardılar hala bulunamadı dün mahkemede kimse yoktu sadece ben ve avukatım vardı kasımda hakımda karar verileceği söylendi çıktım bu olaydan 3 buçuk ay yatım kasten adam öldürmeye teşebüsten ozamanlar 17 yaşındaydım mahkemem çocuk mahkemesinde sürüyor 1 ağır çocuk mahkemesinde sizce ceza alma olasılığım nedir yada şahit gelmeden nasıl karar verilirmi ?? avukatla konuşdum iyi bir savunma hazırlamamız lazım baronun avukatı karşı tarafa ozamanlar 8 milyara yakın kan parası ödedik  hukuk okayan yada avukat olan biri varmı ne olur durumum ?? ozamanlar meşrumüdafa var demişlerdi 

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

17 yaşında adam mı vurulur ya. suç sende de değilki senin eline silahı veren de.

konuyla ilgili bilgisi olan biri çıkar yakında.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FoKMaN
    FoKMaN's avatar
    Erkek

şimdi mahkemede bir sürü farkı değişken var. 

yani olaya bakarak sana hukukcuların bile birşey söylemesi zor. ifadeleri, kanıtları ve benzeri birçok şeyi görmeden kisme olayla ilgili birşey söyleyemez.

ama senin sorunu sadece "Şahit Gelmeden Karar Verilirmi ?" şeklinde düşünürsek. 

kısacası yeterli kanıt ve delil varsa verilir, eğer yoksa da yeterli delillerin toplanması ve şahitlerin dinlenmesi diye uzatabilirler. yeterince uzattılarsa da şahitlere ulaşılmıyorsa da bir şekilde biter bu mahkeme. yani karar verilebilinir.

benimde başımdan 17 yaşımda benzer bir olay geçmişti. olayda bıçak vardı. bıçaklada bir yaralama yoktu. ama yaramala vardı fakat bıçakla değil ve ya herhangi bir aletle değil. benzinliğin güvenlik kameraları vardı. :) 2 kere gittik karşı taraf geri cekti şikayetini ancak kamu davası falan 4.000 tl den fazla para ödemiştik. şahit falan da gelmedi zaten ikisine de.

edit: hafifletici sebeb çok. cüzi bir para cezasıyla ayrılırsın mahkemeden. en fazla olacağı o.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ultrAsker bunu yazdı:
    -----------------------------

17 yaşında adam mı vurulur ya. suç sende de değilki senin eline silahı veren de.

konuyla ilgili bilgisi olan biri çıkar yakında.

=)) 17 yaşında elime kimse silah vermedi 13 yaşından beri tutkunum birde atan eskilerden olunca mecbur. taşıyorsun kapiş benim elime silah veren olsa bile babam olur. onada kurban olurum

SEVİŞİRKEN EN ZEVKLİ OLAN ŞEY.. tamam, dikkatinizi çektim. ne kadar meraklısınız böyle şeylere terbiyesizliğin lüzumu yok yani :D (, sessizce öldürüyor.)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

FoKMaN bunu yazdı:

şimdi mahkemede bir sürü farkı değişken var. 

yani olaya bakarak sana hukukcuların bile birşey söylemesi zor. ifadeleri, kanıtları ve benzeri birçok şeyi görmeden kisme olayla ilgili birşey söyleyemez.

ama senin sorunu sadece "Şahit Gelmeden Karar Verilirmi ?" şeklinde düşünürsek. 

kısacası yeterli kanıt ve delil varsa verilir, eğer yoksa da yeterli delillerin toplanması ve şahitlerin dinlenmesi diye uzatabilirler. yeterince uzattılarsa da şahitlere ulaşılmıyorsa da bir şekilde biter bu mahkeme. yani karar verilebilinir.

benimde başımdan 17 yaşımda benzer bir olay geçmişti. olayda bıçak vardı. bıçaklada bir yaralama yoktu. ama yaramala vardı fakat bıçakla değil ve ya herhangi bir aletle değil. benzinliğin güvenlik kameraları vardı. :) 2 kere gittik karşı taraf geri cekti şikayetini ancak kamu davası falan 4.000 tl den fazla para ödemiştik. şahit falan da gelmedi zaten ikisine de.

edit: hafifletici sebeb çok. cüzi bir para cezasıyla ayrılırsın mahkemeden. en fazla olacağı o.

a.. 2 sene daha uzamadı zaman aşımına uğratamadık nasıl iştir. anlamadım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

öldürseydin ceza almazdın belki ( çok örneği var) da şimdi ne olur bilmiyorum

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

Gizli tanık olayı var benim bildiğim. Tanığın can güvenliği açısından vs vs diye sebepleri de var sanırım. 

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

AsilKan bunu yazdı:

Gizli tanık olayı var benim bildiğim. Tanığın can güvenliği açısından vs vs diye sebepleri de var sanırım. 

tanık şahit sadece o kamildi

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AsilKan
    AsilKan's avatar
    Erkek

YasamaK bunu yazdı:

AsilKan bunu yazdı:

Olsun , gelmemek gibi bir seçeneği var diye biliyorum ben.

Mesela bugün benim mahkemem vardı. Gözümün önünde kadının ifadesini aldı bundan sonraki süreçte gelmek ya da gelmemek senin bileceğin iş dedi.

...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YasamaK
    YasamaK's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

AsilKan bunu yazdı:

YasamaK bunu yazdı:

AsilKan bunu yazdı:

Olsun , gelmemek gibi bir seçeneği var diye biliyorum ben.

Mesela bugün benim mahkemem vardı. Gözümün önünde kadının ifadesini aldı bundan sonraki süreçte gelmek ya da gelmemek senin bileceğin iş dedi.

iyide abim bu adamın hakında gıyabi neden çıkarsınlar.? gıyabi zorla getirmedir mahkeme yoluyla zabıt yoluyla koluk kuvetiyle getirme vs vs

Toplam Hit: 1636 Toplam Mesaj: 11