folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Sakal Kökü Ağrıları İçin Tavsiyeleriniz Lütfen

Sakal Kökü Ağrıları İçin Tavsiyeleriniz Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Çok uzun zamandır yaşadığım bir sorunla ilgili tavsiyelerinizi almak istiyorum acilen, ileti biraz uzun, kusura bakmayın lütfen.

Haftada bir kez usturayla (kuaförde) tıraş oluyorum. Maalesef tıraş günümü bir gün öne almak ya da bir gün geciktirmek beni mahvediyor. Yüzüme dokunamıyorum, biraz kaşınıyor; ancak dokunduğumda ya da üzerine yattığımda rahatsız edici bir ağrı hissediyorum.
    Bu durumdayken berber tıraş ederken adama resmen küfredesim geliyor hissettiğim rahatsızlıklardan dolayı. Ama tıraş bittiğinde her şey normale dönüyor, Sadece ilk gün ufak ufak sivilce benzeri kabarıklıklar oluyor yüzümde, ertesi gün her şey tam anlamıyla normale dönmüş oluyor..
    Birkaç gün sonra, kıllar uzamaya başladığında aynı döngü tekrarlanıyor.

Bana ne önerirsiniz? elektrikli bir makine aldım, çok yüzeysel tıraş ettiği ve sivilce gibi kabartılara yol açtığı için usturaya döndüm tekrar.

Cildiyeye gittim, mantar ya da iltihap benzeri bir sorun yok dedi; ama çözüm sunmadı.
    Önereceğiniz ve meslek icabı adamakıllı tıraş eden bir makine alabilirim ya da çözüm hususunda vereceğiniz tavsiyeleri memnuniyetle dinlerim.

Şimdiden teşekkürler, okuduğunuz için teşekkür ederim.

Twitter: @CanKirca
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hocam sakalların çok sert anladğım kadarı ile.Sıcak sakal suyu ile güzelce köpürtmesi gerekiyor.Köpürtmeden önce yumuşatıcı krem sürerse oda güzel oluyor.Yumuşattıkdan sonra yüzün pamuk gibi oluyor.Birde her usta iyi kesemez eğer aynı yere gidiyorsan değiştir derim.Eğer evdede oluyorsan güzel bir sıcak dusun altında sakalın yumusadıkdan sonra traş olursan cok rahat edersin.Birde tek perde aldırmaya bak ben 2 perde aldırınca sıkıntı yaşıyorum

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek
    SaNaL_AjaN bunu yazdı

Hocam sakalların çok sert anladğım kadarı ile.Sıcak sakal suyu ile güzelce köpürtmesi gerekiyor.Köpürtmeden önce yumuşatıcı krem sürerse oda güzel oluyor.Yumuşattıkdan sonra yüzün pamuk gibi oluyor.Birde her usta iyi kesemez eğer aynı yere gidiyorsan değiştir derim.Eğer evdede oluyorsan güzel bir sıcak dusun altında sakalın yumusadıkdan sonra traş olursan cok rahat edersin.Birde tek perde aldırmaya bak ben 2 perde aldırınca sıkıntı yaşıyorum

aynen öyle abi tek perde de bitirebilmeli kuaförün , benim berberim yüzümü az yaksada sıcak suyla çok güzel masaj yaparak köpürtüyor , traş inanılmaz kolay oluyor.

http://www.leyladansonra.com/
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

En yakın hastanenin cildiye doktoruna görün cilt altı iltahap olabilme ihtimalin var

Yav he he
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csr288
    csr288's avatar
    Erkek

Sakallar ters yönlü mu peki ?

Bu site bağımlılık yapıyor şimdi fark ettim tarih 1 haziran 2011 saat 00:02
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Arkadaslar, kendimi bildim bileli tek perde tiras oluyorum, 2. perdeye kalkistigimda yuzum yangin yerine donuyor zaten :-)

Sicak su, yumusatici krem, hepsini deniyor ve ihmal etmiyorum.
    Sakallarim asiri sert degil, ters cikan bazi yerler var evet, ozellikle cenealti bolgesinde.
    Cildim fazlasiyla hasas, yagli degil, tiras olduktan sorna bebek yuzu gibi oluyor.

Cildiyeye gittim, kurutucu bir krem tavsiye etti, baska bir sorun yok dedi.

Twitter: @CanKirca
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

berberin sakalı tersten alıyor olmasın?

Ben de bazen daha derinden alabilmek için terten alıyorum, iyi hoş da 1-2 gün sonra ters aldığım yerler sivilcelenmeye ve kaşınmaya başlıyor. Aslında sivilcelenmesi demek o kısımdaki sakalın deri altından çıkabilmek için cildi delmeye çalışması ve bunun sonucunda o kısmın kabarması/iltihaplanması demek oluyor.

Geçmiş olsun Allah başka dert vermesin, hele bir de hergün traş olman gereken bir yerde çalışıyorsan işin cidden çok zor.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.