folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Sakin Olmam Gerekiyor

Sakin Olmam Gerekiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo

Sözlerime başlamadan önce tahribat.com un güzel insanlarını saygıyla selamlıyorum.

Tesadüf diye diye bir hâl oldu, artık bazı şeylerin tesadüf olmadığına ikna olmak üzereyim. Acele ettiğim her sonuç başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bunu en basit şöyle açıklarım, Ne zaman otobüse yetişmeye çalışsam geç kalıyorum. Yine bir keresinde de otobüsü gördüm ve peşinden koştum trafik çok sıkışıktı, yakaladım da ama bu kez de prensip sahibi bir şoföre denk geldim, durak harici kapıyı açmayanlardan birine. Yine olmadı. Ve yine birgün bıkkın geçen günlerden biriydi, otobüsün kaçtığını gördüm çok yakındım ama bu kez sakinim ve razı olmuştum, hiç oralı bile olmadım. Ve bu kez ne mi oldu dersiniz, 20-25 dakka da bir gelen otobüs bu kez sanki benim için hemen o an tekrar geldi ve bu son şaşkınlığım oldu artık. Hep böyle oluyor. Etrafta dönüp duran şu görünmez enerji,

Acele eden insanları ya da

Sakin olmayan insanları ya da

Bitkin olmayan insanları sevmiyor. 3 ünden 1 i ya da hepsi.

Bu yüzden sakin olmaya karar veriyorum, hayatımın bundan sonra geçireceğim her evresinde sakin olmaya karar verdim ama bu bazen insanın elinde olmuyor. Ve ben, bu duruma adapte olmak istiyorum, sizin de başınızdan böyle şeyler geciyor mu? Ve daha kolay adapte olmak için ne yapmamı önerirsiniz?

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

olanları artık ne oluyorsa böylesi daha hayırlıymış diye düşün. mesela; 2+2=4 tamam ama yeri geldi 2+2=3 oldu tamam olabilir, böylesi daha hayırlıymış diye düşün.

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepInside
    DeepInside's avatar
    Erkek
    rahmandaburda bunu yazdı

Sözlerime başlamadan önce tahribat.com un güzel insanlarını saygıyla selamlıyorum.

Tesadüf diye diye bir hâl oldu, artık bazı şeylerin tesadüf olmadığına ikna olmak üzereyim. Acele ettiğim her sonuç başarısızlıkla sonuçlanıyor. Bunu en basit şöyle açıklarım, Ne zaman otobüse yetişmeye çalışsam geç kalıyorum. Yine bir keresinde de otobüsü gördüm ve peşinden koştum trafik çok sıkışıktı, yakaladım da ama bu kez de prensip sahibi bir şoföre denk geldim, durak harici kapıyı açmayanlardan birine. Yine olmadı. Ve yine birgün bıkkın geçen günlerden biriydi, otobüsün kaçtığını gördüm çok yakındım ama bu kez sakinim ve razı olmuştum, hiç oralı bile olmadım. Ve bu kez ne mi oldu dersiniz, 20-25 dakka da bir gelen otobüs bu kez sanki benim için hemen o an tekrar geldi ve bu son şaşkınlığım oldu artık. Hep böyle oluyor. Etrafta dönüp duran şu görünmez enerji,

Bu yüzden sakin olmaya karar veriyorum, hayatımın bundan sonra geçireceğim her evresinde sakin olmaya karar verdim ama bu bazen insanın elinde olmuyor. Ve ben, bu duruma adapte olmak istiyorum, sizin de başınızdan böyle şeyler geciyor mu? Ve daha kolay adapte olmak için ne yapmamı önerirsiniz?

Hocam üstad olmana ramak kalmış uyandırayım seni :)  

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rahmandaburda
    rahmandaburda's avatar
    Homo
    DeepInside bunu yazdı
    rahmandaburda bunu yazdı

Hocam üstad olmana ramak kalmış uyandırayım seni :)  

Görünmez bi enerji benimle sidik yarıştırıyor, birde bunu komik buluyor o.ç.
    Git kendi boyunda birine sataş diyorum yok, illa benle uğraşacak. 
    Teslim olmamı istiyor, böyle tamamen kendimi bırakmamı istiyor, aksi durumda ona isyan ettiğimi filan düşünüyor heralde, o kadar gerizekalı.
    Sanki beynimiz de bu durumla ilgili 2 ayrı bölüm varda, ben o 2 ayrı bölümü elimle kontrol edebilir gibi kolayca kontrol edip, kendimi teslim edecek şekilde ayarlayabilirmişim gibi taşak geçiyor benle o enerji.
    Elimde olan bişey olsa, alayım tüm o hissiyatımı öbür teslim olunan kısma aktarayım ama beni yaratan öyle yaratmamış ki!
    Ben mi dedim sanki bunları ortaya karışık yapın diye! 1 çuval pirinci ve mercimeği 2 ayrı çuvala bölmek gibi bişey bu, hemde her seferinde.. 
    Bu hareketi ancak 100.000 defa tekrarlarsam bi dahakinde ezberden yapabilirim. Bu çok salakça..
    Sakin ve Teslim olabilmem için gereken ortamı bile dizayn etmemişsin. Bunların hepsini ben nasıl düzelteyim.
    Hayatımı idame ettirebilmek için haftanın 6 günü çalışıyorum Sadece 1 gün bırakıyorsun bana. benim bu 1 günle nasıl mutlu olmamı bekliyorsun. 
    Mutlu olmazsam nasıl teslim olabilirim, bütün günümü sövmekle geçirmeme neden oluyorsun, sonra da koca bi çuvalı ayıklamamı bekliyorsun.
    Benden büyüklük yapmamı bekliyorsun resmen. Büyük olan benmiyim de, bunu benden bekliyorsun a.q. senin yapacağın işin..

rahmandaburda tarafından 29/Eyl/18 16:16 tarihinde düzenlenmiştir

1 mkyb gitsin yerine 20 Pakistanlı'nın bu ülkeye gelmesini kabul ediyorum. Pakistanlılar terbiyeli insanlar ayrıca da kültürümüze ayak uydurmaya çalışıyorlar, bu konuda oldukça çaba gösteriyorlar. Misal Afganlar öyle değil, yine Afganlar da terbiyeli insanlar 1 mkyb gitsin 2 Afganlı gelsin. Ama bu Afganlar darülharpcı yinede inanıyorum ki, kültürümüzden kısa sürede etkilenip ayak uydurucaklar. 1 mkyb gitsin 25 Moğol gelsin, şu budist olanlardan, çok saygılı insanlar, şimdiye kadar bir terbiyesizliklerine şahit olmadım. 1 tane yamyam gelsin, 1 tane mkyb gitsin ülkeden. Niyet önemli benim için; Yamyamların insanları yemesine karşı değilim. Ama insanların anasına, bacısına sövülmesine karşıyım. O yüzden mkyb gitsin. Yerine her millet den en az 1 kişiyi kabul edebilirim.
Toplam Hit: 721 Toplam Mesaj: 4
bitkin düşmek acele etmek sakin olmak