Saman Ev Yapimi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Memlekette saman yok.... 
    Senin o saman evinin duvarlarını calıp , hayvanlara yedirirler. Benden demesi

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    patron_38 bunu yazdı
    wordros bunu yazdı
    patron_38 bunu yazdı
    wordros bunu yazdı

Kerpiçten yap üzerine samanla dekor yap.

Hacim dogru bilgiye bir ulassam kale yapacam kendimede :) dogru duzgun bilgi yok anasini satiyim 

Çevrende kesin yaşlı köyde yaşayanlar vardır, ben o tarz birilerinden bilgi almıştım, kalıplarla kerpiç tuğlalar yapıp kullanıyorlarmış eskiden, videolar vardı diye hatırlıyorum ama ayrıntılı bilgiyi dekorasyoncu varsa tanıdığın ondan veya inşaat ustalarından bulabilirsin. Böyle döküman bulmak zor, yabancı dilin varsa yabancı forumlara biraz göz gezdir.

Ne dogru duzgun bilgi var ne video , yabanci kaynaklardada durum bu ,

@wordros  beraber yasariz artik :)

En ilginç istek. 

Niye saman ev?

Bu arada zilyon taneyabanci kaynak var nasil bulamadin? Benmi yanlis sey arattim

"How make Straw home" .    yazdim 

Enter

https://www.wikihow.com/Build-a-Straw-Bale-House

https://youtu.be/XQIVU0Fnis4

https://modernfarmer.com/2013/04/how-to-build-a-straw-bale-house-2/

https://strawbale.com/store/consulting-packages/

https://www.pinterest.com/pin/157133474468522420/

Boyle gidiyor

Ama simdiye kadar dusunmedigim bir seyi gun isiginacikardigin icin sağol.

Tek hatirladigim bir fabl:

Eskiden  3 keci yavrusu vardi 

3 evdeki keçileri yemeye calisan birde kurt..

Samandan evde kalan keciyi kurt yiyordu :)

Yapıyordan saglam yap :))

futurist tarafından 10/Mar/18 02:01 tarihinde düzenlenmiştir

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Arkadaşın bahsettiği saman ev o sizin bahsettiğiniz balyaladın tuğla gibi üst üste dizilmesinden yapılan bir şey değil benim belgeselde gördüğüm bildiğiniz beton villa gibi duruyor ama duvarların içi sıkıştırılmış saman ile dolu.

Yav he he
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı

Arkadaşın bahsettiği saman ev o sizin bahsettiğiniz balyaladın tuğla gibi üst üste dizilmesinden yapılan bir şey değil benim belgeselde gördüğüm bildiğiniz beton villa gibi duruyor ama duvarların içi sıkıştırılmış saman ile dolu.

http://epayapi.com/hp_epa-saman-panel-ozellikleri

italyan tarafından 10/Mar/18 08:45 tarihinde düzenlenmiştir

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

köyün  inekleri  dadanırsa  yer  bitirir seni  hacı kerpiçden  yap  ahşaptan yap  saman nedir  yav :)))))

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

Her birinizin yorumlari icin cook cok tesekkur ederim

Oncelikle sunu belirtiyim herhangbir buyuk bas kucuk bas hayvanin samani yemesi imkansiz icden ve distan sivanacak duvar gibi olacak yani disardan direk sama temas eden birsey olmuycak 

@futurist  : abla bunlara bende ulastim benim istedigim bilgiler yok , yapim asamaisinda skintimiz yok zaten benim istedigim bilgi curumesi zamanla hacmini kaybetmesi , koku yapmasi gibi bilgiler 

@italyan  : hacim kayda deger bir saman kullanmiycaz 250 balya cok cok isimi goruyor kimseye dokunmaz :)

@COURAGE_x ; hacim bende eskileri hatirlamak istiyorum iste , loo cekerlerdi damda yagmur yaginca o evin kokusu sicakligi samimiyeti hic bir yerde yok , zahmet li bir is bende okadar eskiye gitmiycem catisi single kapli olacak su gecirme olayi olmuycak yani ve ev degil garaj ve calisma alani olacak 

@CiRKiN : eyvallah hacim ihtiyac oldugunda yazarim sana 

@C-force  : hayallerimiz icin kendimiz icin yasamiyorsan ne anlami var bu dunyanin demi , yeterince sistemin kolesi olduk zaten , koy buyuklugunde binalarda yasiyoruz ama kimse kimseyi tanimaz oldu 4 duvar arasina skistik 

Neyse bakalim yagmurlar dursun ekinler bicilsin balyalar hazirlansin Allahdan bir mani cikmazsa yapip burdan paylasirim  

yan cizdim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek
    patron_38 bunu yazdı

Oncelikle sunu belirtiyim herhangbir buyuk bas kucuk bas hayvanin samani yemesi imkansiz icden ve distan sivanacak duvar gibi olacak yani disardan direk sama temas eden birsey olmuycak 

@futurist  : abla bunlara bende ulastim benim istedigim bilgiler yok , yapim asamaisinda skintimiz yok zaten benim istedigim bilgi curumesi zamanla hacmini kaybetmesi , koku yapmasi gibi bilgiler 

@italyan  : hacim kayda deger bir saman kullanmiycaz 250 balya cok cok isimi goruyor kimseye dokunmaz :)

@COURAGE_x ; hacim bende eskileri hatirlamak istiyorum iste , loo cekerlerdi damda yagmur yaginca o evin kokusu sicakligi samimiyeti hic bir yerde yok , zahmet li bir is bende okadar eskiye gitmiycem catisi single kapli olacak su gecirme olayi olmuycak yani ve ev degil garaj ve calisma alani olacak 

@C-force  : hayallerimiz icin kendimiz icin yasamiyorsan ne anlami var bu dunyanin demi , yeterince sistemin kolesi olduk zaten , koy buyuklugunde binalarda yasiyoruz ama kimse kimseyi tanimaz oldu 4 duvar arasina skistik 

Neyse bakalim yagmurlar dursun ekinler bicilsin balyalar hazirlansin Allahdan bir mani cikmazsa yapip burdan paylasirim  

blog yahut vlog seklinde paylas ta asamalari biz de gorelim.. hem kaynak yok demissin, kaynak yaratmis olursun boylelikle.. ayrintili bir is cikarirsan adsense vs para da kazanirsin ;)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    patron_38 bunu yazdı

O linklerden birinde iki kontra plak arasina saman koymuşlar. Sende ayni mantik yapacaksin.

Temele zaten beton dökersin.

Üst kismini portatif acilabilen bir sey yaparsin.

Bir yil sonra aç, . baktin hacim kaybi var. Ekleme yapar kapatirsin :)

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
Toplam Hit: 3865 Toplam Mesaj: 29
saman ev