folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Samsun'da Köpek Sahiplenmek İstiyorum

Samsun'da Köpek Sahiplenmek İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar kız arkadaşım için köpek arıyorum. Köpeğin cinsi olarak şöyle:

kız arkadaşım eve uyum sağlayabilecek, daha az yer kaplayan ve evde rahat edebilecek küçük bir köpek olsun istiyor. (favori pug)

ben de şöyle büyükçe kendisini güvende hissettirebilecek bir köpek olsun istiyorum. (herhangi bir favorim yok)

aslında golden falan da olabilir tabi daha arkadaş canlısı vesaire ama bilemiyorum.

Varsa bu konuda bize tavsiyesi olan, ya da bildiği bir köpek olan cevaplarınızı bekliyorum :)

ben de sevgiden yanayım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Golden güzel bir cins ama çok kötü bir kokusu var hocam. Bahçen yoksa hayvana yazık olur.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Golden güzel bir cins ama çok kötü bir kokusu var hocam. Bahçen yoksa hayvana yazık olur.

kız arkadaşımın da goldenları vardı o da öyle söylemişti aslında evde rahat olmamaz dedi evet.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kedi alın hocam en temizi ? Ev yaşamına en uygun hayvandır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kedi alın hocam en temizi ? Ev yaşamına en uygun hayvandır.

kedi ailesi istemiyor hocam köpek alacağız alacaksak. haklısın eve uygun ama köpek seçeneğimiz var sadece.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O zaman Maltese Terrier öneririm.

https://www.youtube.com/watch?v=O4aLLuLUYPA

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Hocam hatalı da olabilirim ama şu ana kadar yaptığım sahiplendirmelere dayanarak demek istiyorum ki siz o köpeği bir aya kalmadan koltuğa çişini yaptı yastıkta tüyü kalıyor havladı komşular rahatsız annem blabla dedi önümüz kış dolaştırması zor geldi diye sokağa atacaksınız. Karakter değil büyüklük üzerinden, tipi üzerinden tercih yapıyor olmanız bile kötü. Bence direkt bu sevdadan vazgeçin. Ya da geçici evlik yapın bir süre sorumluluğunu alabiliyor musunuz evde oluyor mu diye bir bakın. Rezil petshoplara para kazandırmış, stres yaşamış, bir minik havhavı zor durumda bırakmış olmayın. Ayrıca barınaklarda sayısız cins köpek var. Mutlaka istiyoruz derseniz de lütfen önce barınaklara bakın.

sigara değil, balık olan.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Hocam o küçücük köpekle güven hissinden bahsediyorsun farkındasın değil mi? Bir adet kangal bahçede + bir adette kedi aldık düşün hala güvende hissedemiyoruz. (ki kangal saldırgan bizi bile ısırıyor sinirlendirirsek)

Kedi alabiliyorsanız alın hocam yoksa köpek senin anlattığın kadarıyla 3 vakte kadar sokağa atılacak. Heves uğruna can yakmayın.

DrKill tarafından 09/Kas/15 21:57 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Hocam hatalı da olabilirim ama şu ana kadar yaptığım sahiplendirmelere dayanarak demek istiyorum ki siz o köpeği bir aya kalmadan koltuğa çişini yaptı yastıkta tüyü kalıyor havladı komşular rahatsız annem blabla dedi önümüz kış dolaştırması zor geldi diye sokağa atacaksınız. Karakter değil büyüklük üzerinden, tipi üzerinden tercih yapıyor olmanız bile kötü. Bence direkt bu sevdadan vazgeçin. Ya da geçici evlik yapın bir süre sorumluluğunu alabiliyor musunuz evde oluyor mu diye bir bakın. Rezil petshoplara para kazandırmış, stres yaşamış, bir minik havhavı zor durumda bırakmış olmayın. Ayrıca barınaklarda sayısız cins köpek var. Mutlaka istiyoruz derseniz de lütfen önce barınaklara bakın.

kız arkadaşım çokça köpek baktı daha önce, bahçeli evleri olduğundan bahçelerinde köpekleri eksik olmadı hiç, hatta doğum yaptılar vesaire hiç sıkıntı yaşamadı ve kendisi de köpeklerle çok iyi anlaşıyor sokaktakiler dahil. öyle bi çiş yaptı diye sokağa bırakacak birisi değil yani. tipini cinsini vesaire de o eve uygun olması için düşünüyor, benim düşüncem çok önemli değil tabi pek tecrübem yok sadece koruma içgüdüsü diyelim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    kofcu bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

kız arkadaşım çokça köpek baktı daha önce, bahçeli evleri olduğundan bahçelerinde köpekleri eksik olmadı hiç, hatta doğum yaptılar vesaire hiç sıkıntı yaşamadı ve kendisi de köpeklerle çok iyi anlaşıyor sokaktakiler dahil. öyle bi çiş yaptı diye sokağa bırakacak birisi değil yani. tipini cinsini vesaire de o eve uygun olması için düşünüyor, benim düşüncem çok önemli değil tabi pek tecrübem yok sadece koruma içgüdüsü diyelim.

Hocam umarım yanılıyorumdur ve böyle olmaz ama bahçede köpek bakmakla evde köpek olması arasında DAĞLAR kadar fark var. Sokakta yediğin yemekten bir parça ona atıp kafasını sevmekle günde iki kere bütün evi süpürmek arasındaki fark gibi. Akşam kapını kapatıp sabah bahçeden kaka toplamakla koltuğun üstünden başında annen baban bık bık konuşurken çiş silmek arasındaki fark gibi. Beni lütfen yanlış anlama sadece o kadar çok köpeği dışarı atıyorlar ki bunları söyleme ihtiyacı hissediyorum.

Ev hala bahçeliyse yarı bahçede yarı içeride duracaksa o ayrı, o güzel olur (: Söylediklerinden şu anki ev bahçesiz sonucu çıkardım da. Bahçeliyse çok iyi. Değil de apartmansa yönetim planı diye bir şeyi var her apartmanın, ona bakın. Evcil hayvan beslemek yasaktır yazıyorsa başınıza dert olabilecek cins cins komşular oluyor.

Onun dışında şunlara yanıt yazarsan ırk seçiminde öneride bulunabilirim,

1) Evin köpeğin girmesine izin verileceği yerlerin büyüklüğü ne kadar, bu alanda başka kaç insan yaşıyor ve bahçesi var mı?

2) Ev kalabalık cadde üstünde şehirde bir yerde mi/şehrin sakin bir yerinde mi/köy gibi bir yerde mi?

3) Tasmasız dışarda dolaşmasına müsaade etmeyi düşünüyor musunuz? [örneğin bir huskyi bi elinizden kaçırırsanız bi daha büyük ihtimalle asla geri gelmez]

4) Haftada ne kadar süre evde yalnız kalacak?

5) Ne kadar hareketli bir köpek istersiniz? Acayip oyuncu kıpır kıpır mı olsun, paspas gibi yattığı yerde kalsın mı...

6) Günde birebir kaç dakika ilgilenebilecek? (egzersiz, çiş kaka, oyun..)

7) Ne kadar para ayırabilecek?

8) Evde küçük çocuk var mı?

sigara değil, balık olan.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pillibebek
    pillibebek's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam ben evde golden besliyorum. golden kokuyor demiş bir arkadas ama alakası yok.Yalnız inanılmaz tüy döküyor inanılmaz tek sıkıntısı bu.

Ama ben golden kadar akıllı .heyecanlı hareketli sadık köpek görmedim.

Şöyle bir örnek vereyim bakkala gdiyorum geliyorum 5 dk sanki yıllardır görmemiş gibi her dafasında üstüme atlıyor.Sevgi ve oyun manyagı.Sürekli oynayacaksın.Ve cok kurnazlar.Sana bir bakısıyla yaptıramayacagı şey yok.

İç güdüyü Tanrı;Aklı ise İnsan Güder.
Toplam Hit: 1035 Toplam Mesaj: 11
köpek