Samsung Mega 6.3 Stock Rom Atma Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Müridler merhaba,

Cihaz kendi kendine bir şeyleri güncellerken reset attı sonra samsung ekranında takılı kaldı ve resetleyip durdu. Bende araştırdım ve şunları yaptım.

Factory reset denedim. Bunun için ses açma+home+power tuşlarına basarak recovery ekranına geldim.Şu çıktı ekrana:

Bende bunlardan Wipe Data/Factory Reset dedim ve şu geldi

Baktım bunlar olmuyor. Yok root yok rom derken şunları uyguladım.

USB driverını kurdum bilgisayarıma.

Odin 3.10 buldum.

Bir yerden samsung mega 6.3 stock rom buldum ve onu odinden çakmayı denedim ve şu oluyor odin de:

Foto Edit: bunu sammobile den indirdiğim stockrom ile aştım hata vermedi yani

Farklı usb kablolarla ve farklı usb giriş ile denedim sonuç değişmedi.

Sammobile dan indirdiğim stock rom ile yaptığımda da ilk ekran görüntüsünde gördüğüm hatayı alıyorum. Odin atıyor resetliyor ama o ekranda kalıyor.

Allahını seven üstüme root atsın rom atsın stocklasın beni.

oinomaos tarafından 18/Kas/16 14:52 tarihinde düzenlenmiştir

Anıl
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Güncelleme Sammobile dan bulduğum stock rom ile odin den yüklemeyi denedim şimdi.

Başarılı bir şekilde bitirdi ancak makine açıldığında yine ilk gönderdiğim ekran görüntüsü ile aynı ekran geldi.

Anıl
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

Hocam merhaba,

https://drive.google.com/file/d/0Bwa284SzFWr8aUNOck1UdHBudTQ/view

Bir de bunu dener misin? 4 parçalı rom olması lazım, bunu atıp işlem tamamlandıktan sonra wipe data / wipe cache ile bi temizleyin bakalım ne olacak.

Bunu deneyin görelim, emin değilim ama belki dahili bellek gitmiş olabilir ama siz ilk önce şu 4 parçalı romu deneyin.

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Reyis seninkinde odinden yüklerken fail verdi. Malesef olmuyor bununla.

@absconder Peki reyis dahili hafızayı yediysek napmak lazım?

oinomaos tarafından 18/Kas/16 16:54 tarihinde düzenlenmiştir

Anıl
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek
    oinomaos bunu yazdı

Reyis seninkinde odinden yüklerken fail verdi. Malesef olmuyor bununla.

@absconder Peki reyis dahili hafızayı yediysek napmak lazım?

O zaman dediğim gibi emmc çipi diye de geçiyor o gitmiş olabilir. Yapabileceğin iki şey var hocam. Ya telefonun boardunu değiştireceksin ya da emmc çipi değiştirenler var ama bu biraz tuzlu sanırım 200-250 TL gibi. Hassas bir işlem her telefoncu yapamaz. Ama boardunu değiştirtmek sana daha ucuza mâl olabilir. 

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=qS-dVF4Fi3s

https://yadi.sk/d/AiSc2ErFyv9tV hocam bide şunu dener misin ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek

Sağolun hocalar. Ancak ne denediysem olmadı. Telefoncuya götürdüm bir şeyler denemiş olmamış ve sonunda anakart problemi olduğunu söyledi.

Belli ki dahili hafıza zortladı

Anıl
Toplam Hit: 1684 Toplam Mesaj: 7
root stock rom samsung galaxy mega 6.3