Samsung S4 Wifi Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar S4te belirli wireles modemlere bağlanırken sorun yaşıyorum.

Örnek verecek olursam evimde ki inca marka modemimin wireles ağına s4 ile bağlanamıyorum başta telefonun wifisinde bir sıkıntı olabileceğini düşünmüştüm ama iş yerinde ki modeme bağlanınca, internetten biraz araştırma yaptım.

Sanırsam s4 her modeme bağlanmıyormuş bağlanması sağlamak içinde herhangi bir yazı göremedim o yüzden telefonu aldığım yere sordum ve güvenlik önlemiyle  böyle bir şey geliştirdiğini söyledi samsung'un ama o ara acelem olduğu için üzerine fazla düşemedim bana saçma geldi her modememe bağlanmıyor demesi.

Aramızda ki s4 kullanan arkadaşların bu sorun hakkında bir  fikri veya çözümü varsa ve benimle paylaşırsa çok sevinirim..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şifreleme tipinden dolayıdır.Büyük ihtimalle evde wireless şifreleme tipin wep'tir.Onu wpa yap.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek
    Citizen bunu yazdı

Şifreleme tipinden dolayıdır.Büyük ihtimalle evde wireless şifreleme tipin wep'tir.Onu wpa yap.

Hocam sadece wpa yapınca sürekli bağlantıyı tekrarlıyor wpa veya wpa2 otomatik seç diyincede ip adresini alınırken ip adresi alınamadı diye hata veriyor :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Şu s serisinde wifi hep problem. S3unde çekim kalitesi çok düşük.

destination@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zfr321
    Zfr321's avatar
    Erkek

Sorunu çözdüm belki aynı problemi yaşayan arkadaş olur diye burada paylaşıyorum.

Güvenlik protokolunü WPA'dan WEP'e çeviriyorum. Daha sonra wep protokolune göre bir şifre oluşturuyorum ve telefondan direkt bağlanıyorum :)

Modeme bilgisayarı ile bağlı olan arkadaşlarda sıkıntı yaşanacaktır onun için ağ bağlantılarından bağlı oldukları modemi bulup özelliklerine girip güvenlik türünü kimlik doğrulama yok (Açık) olarak değiştirip yeni şifresi ile bağlanabilinir hale getiriyoruz.

Bu arada işlem alıntıdır arkadaşlar :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

WPA yada WPA2 yap hocam arkasında telefonla bağlanırken IP yi elle alması için ayarla. Sorun çözülüyor öyle yapınca.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MeTiN_7
    MeTiN_7's avatar
    Erkek

en ıyısı note2 en ufak bır sorunu yok :D

olması gereken şeylerın adını iyilik yapmak koymuslar..
Toplam Hit: 4203 Toplam Mesaj: 7