folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Samsung Yazici- Donma Sorunu

Samsung Yazici- Donma Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Büroda kullanmak üzere Samsung scx 3405fw yazıcı aldım. Kablosuz şekilde ağa bağlayıp kullanıyordum. Paylaşıma açıp 1 bilgisayarla daha kullanıyoruz ama genelde ben kullanıyorum. Derdim şu; peşpeşe ama farklı dosyalardan çıktı almak istediğimde 2 ya da 3 tanesini seri şekilde gönderiyorum ama 4 ya da üzerine çıkmak istediğimde ya print ekranı açmıyor ya da attigim dosyaları yazdirmadan print ekranı veya yazdırmak istediğim dosyayı açmıyor, donup kalıyor. 3-5 sn sonra geliyor ama o arada sinirimi hoplatiyor. Daha önceden yapıyordum acımadan ama şimdilerde olmuyor. Sorun ağ üzerinde paylaşımda olmasında mıdır yoksa yazdırma biriktirme vs. yazıcı ayarlarında mıdır? ya da onerileriniz nedir? Gerekirse video atarım net anlaşılması için.

Errare Humanum Est
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Yazıcı wifi ise neden paylaşımla kullanıyorsunuz ki? O bilgisayar da doğrudan bağlanabilir.

Sorun yazıcının belleği gibi duruyor. Doluyordur. Eğer yazdırıyorsa sıkıntı yok beklemenin.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

bilgisayarlara local bir bağlantılı yazıcı kur. yani her bilgisayara LPT bağlantısını seçerek birer IBM Graphichs gibi bir yazıcı tanıt. varsayılan olarak IBM seçili olsun. diilse world belgelerini bile açarken bilgisayar donar.

network printer içinse PCL/6 driverını indirip kur.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

pcl driverini deneyecegim. tesekkurler

Errare Humanum Est
Toplam Hit: 1037 Toplam Mesaj: 4
donma yazici ekran kilitlenmesi