folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Sanal Kartla Yaptıgım Alışverişe Dispute Gelicek

Sanal Kartla Yaptıgım Alışverişe Dispute Gelicek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhaba arkadaşlar sanal kartla aliexpressten birşy aldım göndermeden iptal ettim  satıcıda kabul etti geri ödemeyi

15 gün içersinde geri ödemeyi alacaksınız diye bir not geldi bana. 

Şimdi benim sanal kart 24 saatte bir limiti 0 oluyor nasıl olcak ? ana hesabamı aktarıyor  // bu çözüldü

Yeni soru: benim banka hesabım calısan hesabı bin tl  ek para veriyor suan calısmıyorum

o bin tl yi eksiye düşürsem nekadar süre içinde ister benden 5-6 ay sonra istiyorsa  takılacm kafama görede :D 

yapıkredi bankası bankayı arasam daha iyi ama müritlere danısmayı daha cok seviyorum :D 

Mod not. Bi de yeri yanlisti tasidim dikkat edelim eheh

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek

aynen ana hesaba düşer paran

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    piradomim bunu yazdı

teşekkürler hocam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    piradomim bunu yazdı

Biz iade alırken sanala düşüyordu. Hatta bu yüzden uzunnnnnn bi süre beklemiştik hatırlarsan bi olayda.

Hocam sanalin limiti önemli değil kart bilgileri nere ise oraya düşer. Sanal karti iptal eder veya kapatırsan ototmatik ana hesaba düşer diye kaide yok. Arayıp bankani durumu anlatman lazım. Ödeme geldiği zaman hesaba aktarilamayinca provizyonda bekler (kart kapalı veya iptal ise) sen durumu anlatıp ana hesaba atin dersin.

Biz ödeme yaptıktan sonra güvenlik sebebiyle karti iptal ettik. Sonra iade aldık ancak yeni kart açınca otomatik düşer diye bekledik ama olmadı. Bankayı arayıp durumu söyledik provizyonda bekleyen parayı yeni hesaba attılar. (garanti bankası) Başka bankada otomatik oluyor mu bilmiyorum. 

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    piradomim
    piradomim's avatar
    Erkek
    heza bunu yazdı
    piradomim bunu yazdı

Biz iade alırken sanala düşüyordu. Hatta bu yüzden uzunnnnnn bi süre beklemiştik hatırlarsan bi olayda.

Hocam sanalin limiti önemli değil kart bilgileri nere ise oraya düşer. Sanal karti iptal eder veya kapatırsan ototmatik ana hesaba düşer diye kaide yok. Arayıp bankani durumu anlatman lazım. Ödeme geldiği zaman hesaba aktarilamayinca provizyonda bekler (kart kapalı veya iptal ise) sen durumu anlatıp ana hesaba atin dersin.

Biz ödeme yaptıktan sonra güvenlik sebebiyle karti iptal ettik. Sonra iade aldık ancak yeni kart açınca otomatik düşer diye bekledik ama olmadı. Bankayı arayıp durumu söyledik provizyonda bekleyen parayı yeni hesaba attılar. (garanti bankası) Başka bankada otomatik oluyor mu bilmiyorum. 

Valla bu garantinin piçliği idi , sayın mürid bankayı arayıp sorsun hesabına düşer diyecekler eminim 😀

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İnşallah gelir 15 gün diyor bide amk paramız da suyunu cekti

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

İş bankasının sanal kartından alışveriş yapıyorum. Birçok kez iptal-iade durumu oldu hepsindede hesaba para geri yattı. Sorun olmaması gerek.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

beyler yeni konu açmıyım burdan sorayım ben :D

benim banka hesabım calısan hesabı bin tl  ek para veriyor suan calısmıyorum

o bin tl yi eksiye düşürsem nekadar süre içinde ister benden 5-6 ay sonra istiyorsa  takılacm kafama görede :D 

yapıkredi bankası bankayı arasam daha iyi ama müritlere danısmayı daha cok seviyorum :D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sansar55
    sansar55's avatar
    Erkek

sanal kart kapansada iadeler anakarta düşüyor.banka biliyor zaten.

- ahmet abi sen hala ölmedin mi ya? - yok yok ölmedim - e öldü demişlerdi? - yok ölmedim
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    sansar55 bunu yazdı

sanal kart kapansada iadeler anakarta düşüyor.banka biliyor zaten.

abi o tamam diger sorumada bir yorum yaparmısın :D 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    piradomim bunu yazdı
    heza bunu yazdı
    piradomim bunu yazdı

Valla bu garantinin piçliği idi , sayın mürid bankayı arayıp sorsun hesabına düşer diyecekler eminim 😀

hocam :D hesabın bana verdiği ek bin tl var kredi gibi. ben bunu kullansam ne kadar süre içersinde geri ister bilgin varmı yapıkredi

Toplam Hit: 1208 Toplam Mesaj: 11
aliexpress iade sanal kart nakit avans