Sanal Makine İçin Uygun Windows

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek

Merhabalar uzun uğraşlar sonucu linux a geçmiş bulunmaktayım şimdilik linux mint xfce kullanıyorum ancak bir c# projesi için visual studioya ihtiyacım oldu görünüşe göre baya bi işim var gibi ancak ben tekrardan windows kurmaya yanaşmıyorum bu yüzden hiç wine ilede uğraşmadan olayı sanal makinede sadece visual studioyu çalıştırabileceğim bi sistem kurayım dedim. Fakat zaten dar olan alanımı birde 25gb windows7 + visual studio ya ayırmak gerçekten üzücü bir durum. Varmıdır bildiğiniz böyle sadece visual studio çalıştırabileceğim lite bi windows 7. Xp denedim ama proje visual 2013 te olduğundan arıza çıkardı.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Ms amca linux için Visual Studio yayınlayacaktı ne yaptılar o işi ya? Belki gelmiştir bi bak

Edit : https://www.visualstudio.com/en-us/products/code-vs.aspx

interfector tarafından 06/Ara/15 17:11 tarihinde düzenlenmiştir

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek
    interfector bunu yazdı

Ms amca linux için Visual Studio yayınlayacaktı ne yaptılar o işi ya? Belki gelmiştir bi bak

Edit : https://www.visualstudio.com/en-us/products/code-vs.aspx

Hocam gelmişte bunla C# projelerimi derleyebilir miyim ki ? Yada derleyip geri kalan işlemi windowsta mı yapmak gerek ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Visual Studio'nın gelişmiş özelliklerine ihtiyaç duymuyorsanız Linux altında Mono'yu deneyebilirsiniz. MonoDevelop da yeterince iyi bir ide'dir.

sudo apt-get install mono-complete

sudo apt-get install monodevelop

sudo apt-get install xterm

Olaylara karışmayın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

windows thin pc

7'nin kırpılmışı (offical)

Toplam Hit: 928 Toplam Mesaj: 5
sanal makine windows 7