folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Sanal Makine'den Bilgisayarıma Virüs Bulaşma İhtimali Var Mı?

Sanal Makine'den Bilgisayarıma Virüs Bulaşma İhtimali Var Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C10H15N
    C10H15N's avatar
    Homo

Arkadaşlar bir tane sanal makine kuracağım diyelim buna indirdiğim virüs ana sistemime bulaşma ihtimali var mı? bu iş için özel yapılmış virüs olma ihtimali var. o yüzden aklınıza gelebilecek tüm güvenlik açıklarını paylaşırsanız ona göre önlemler alacağım. ayrıca bulaşan virüs real IP Adresimi alamaması için Ana makinede vpn çalıştırsam yeterli olur mu?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Bence bulaşır, çünkü sanal makinen ana makine içerisinde start up yaptığı için sisteme bağımlıdır, bu da ondakini ana sisteme nakletme olabilir..

En temizi virüs işleteceğin makine ana kullandığın makineden ayrı bir makine olsun.. başka bir bilgisayardan yönet virüsleri.

ShockMan tarafından 01/May/18 05:49 tarihinde düzenlenmiştir

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Meltdown açığı gibi bir açıkla diğer işletim sisteminin ramini okuyabiliyorsun teorik olarak. Ama virüs bulaştırmak demek sanal makinenin çalıştığı ana işletim sisteminin ram ine yazmak veya en kötü jdd ine yazmak demek. Teorik olarak mümkün olabilir ama uygulamada görmedim hiç. Ben çalıştırırdım ki çok da çalıştırdım.

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

sanal makinada ağ adaptörünü kaldırırsan yeterli diye biliyorum.  

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Dosya paylaşım yetkisi vermediysen bulaşmaz, senden izinsiz o pc dışında dosya çıkamaz , aynı ağ içerisinde olarak ayarladıysan ve paylaşımdaki dosyalarında yazma yetkisi varsa virüsün özelliğüne göre tabiki bulaşabilir ama paylaşımı kapatırsın ag yapısını farklı yaparsın olur biter, ben yıllardır sanal pc de test ediyorum bir çook şeyi daha hiç kendi pc me bulaşmadı.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

dosya paylasım yetkisi vermeden dahi sanal makina, host makinaya root olarak erisme imkani var

https://blog.xpnsec.com/total-meltdown-cve-2018-1038/

az insan çok huzur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

uzak makinada çalıştır,

amazon falan 2 aylık beleş veriyo. aç bi windows makine dene orda. sanaldan hosta bulaşan virüste iki reklam göstermek için bulaşmaz heralde, anasını siker sistemin

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 2620 Toplam Mesaj: 7
virüs rootkit