folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Sanırım Az Daha İşlemciyi Yakıyordum. (PHP)Kriptografi Konusunda Yardım Edin :)

Sanırım Az Daha İşlemciyi Yakıyordum. (PHP)Kriptografi Konusunda Yardım Edin :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Salt korumayı genelde sadece sona eklerler sen başa ortaya her iki karakterde bir ekleyerek yapabilirsin.

Saltın üzerine ya da basitçe doğrudan şifrenin üzerine bit kaydırma yapabilirsin.

Şifreyi ikiye bölebilirsin. Yarısı veritabanında bir sütunda diğeri diğer sütunda olacak şekilde ekleyebilirsin.

Veritabanında kullanıcılar ve yetkiler oluşturarak her bölümde her bilgiyi almamasını sağlayabilirsin.

Bunlar hep tatmin eder seni.

Sadece bi imza..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unix
    Andrei
    Andrei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

baskalarının tıp fakültesi okuyan arkadasları göt kol bacak anatomisi okur ders calısır, benimki de kriptografiyle, sql injection'la, php'yle ugrasıyor aq.

%40 indirimli olarak "Centos Sistem ve Sunucu Yönetimi" adlı kitabımızı satın alarak, Linux üzerine yapılacak olan devam projeleri icin destekte bulunabilirsiniz : http://www.hepsiburada.com/centos-sistem-ve-sunucu-yonetimi-oku-izle-dinle-ogren-p-KKODLAB01579
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    S2kucuk
    S2kucuk's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Boşu boşuna paranoya yapmaya, sistem verimliliğini düşürmeye gerek yok. Hash yapmaktaki amaç güvenli bir şekilde veritabanında saklamak mı? Bu tarz işlemler için text-based kriptolama algoritmaları KULLANMAYIN! Bunların tamamı işlemciye gereksiz yük bindirmekten başka bir işe yaramaz. Kullanım amacı çok önemli. MD5 tarih oldu falan diyenler bence yanılıyorlar. Bir dosya için checksum oluşturacaksan md5 kullanabilirsin ama kalkıp maximum 32 karakterli bir şifreyi tamamen 'etik' ve 'güvenlik' sebeplerinden veritabanına şifreli yazacam diye uğraşırsan boşa kürek çekersin. Çok basit bir XOR işlemiyle şifreni zaten güzelce saklarsın.

INPUT (XOR) SECRET_HASH (XOR) PRIVATE_HASH = COMPLICATED_HASH

veritabanında 2 hash tutup basit 2 xor işlem ile çözülebilecek bir problem. MD5 kullanıp 32 round text-based işlem yapmaktan çok çok daha hızlı çalışacak bir metod. SHA-1 dediğiniz de MD5'ten altta kalmaz. Aynı b*kun laciverti. O yüzden size tavsiyem sadece sizin bildiğiniz bir algoritmayla şifreledikten sonra hammaliyete gerek yok.

Edit: Bana kalsa hiç şifrelemem gerek yok. 

S2kucuk tarafından 18/Ağu/15 21:27 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar evet gereksiz paranoya yapıyorum sanırım. tavsiye ettiğiniz yöntemlerden birini kullanıp devam edeceğim.

bakarım nasıl oluyor, olmazsa sonradan değiştiririm sistemi...

Andrei bunu yazdı

baskalarının tıp fakültesi okuyan arkadasları göt kol bacak anatomisi okur ders calısır, benimki de kriptografiyle, sql injection'la, php'yle ugrasıyor aq.

işin bittiyse seni rahatsız edeyim bi ara :D

ben de sevgiden yanayım...
Toplam Hit: 3100 Toplam Mesaj: 25
kriptografi cpu php_ hash_ allah korusun