Sarj Sorunsalı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Hocalar Merhabalar,

Kablosuz kulaklık aldım yakın tarihte. Haliyle kullanınca sarjı bitti. Fakat kutudan doğal olarak sadece kablosu çıktı, adaptör yok. Benimde kullandığım cep telefonu Redmi Note 9 Pro ve adaptörü hızlı sarj adaptörü. Aşağıdaki fotoğraftaki gibi değerler mevcut, ayrıca kulaklık type-c girişli. Kulaklığın kendi orjinal kablosu ile ve bu adaptörle sarj etsem kulaklığa zarar vermiş olur muyum ? Bu input-output işlerinden hiç anlamam :)

Teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Hocam direk tak şarjet, sıkıntı cıkmayacaktir. Usb typeC içerisinde farkli voltaj aralıkları var, kulaklık pd protokolunde istediği sarj voltajini ve amperini sarj cihazina soyleyecek ona göre sarj almaya başlayacaktir. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek

Bende ayni adabtör var max 33 senin telefon 30 wat şarz destekliyor sendeki adabtör 33 wat.. yani zarari olsa senin telefona da zarar verirdi..  Kulakliğin ve adaptor ikisi de 5 volt amper farki var..kulaklik 1 amp adaptör 3 amper..gosteriyor bence de bir zarari olmaz..tabi uzun sürede verebilirmi bilinmez.

Amperin yüksek olmasi zarar vermez voltun yüksek olmasi zarar verir diye düşünüyorum.. genede risk size ait. 

Realseyler tarafından 21/Şub/21 12:27 tarihinde düzenlenmiştir

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Teşekkür ediyorum bilgilendirmeleriniz için. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Adaptör diyor ki çıkış gücü

5 volt 3 amper 

9 volt 3 amper

12 volt 2.25 amper 

verebilirim senin cihazın hangisi lazımsa otomatik olarak verir hiç sıkıntı yaşamazsın 

teşbihte hata olmaz diyip anlayacağın kadarı ile durumu izah edeyim şöyle düşün volt dediği boru kalınlığı düşün amper içindeki suyun basıncı Çeşme ne kadar açıksa su okadar akar yani amperin yüksekliği zarar vermez düşük olursa ne olur su yavaş akar kova geç dolar

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    xxjokerxx bunu yazdı

Adaptör diyor ki çıkış gücü

5 volt 3 amper 

9 volt 3 amper

12 volt 2.25 amper 

verebilirim senin cihazın hangisi lazımsa otomatik olarak verir hiç sıkıntı yaşamazsın 

teşbihte hata olmaz diyip anlayacağın kadarı ile durumu izah edeyim şöyle düşün volt dediği boru kalınlığı düşün amper içindeki suyun basıncı Çeşme ne kadar açıksa su okadar akar yani amperin yüksekliği zarar vermez düşük olursa ne olur su yavaş akar kova geç dolar

Ayrica adaptör diyor 5 volt x 3 amper = 15 waat..:)

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Kompütere falan tak direkt. Ya da eski bir şarj kafası varsa değerleri daha yakın olan, ona tak. Mavi USB 3.0 şarj portları 5V 1,5A veriyor maksimum (bildiğim kadarıynan). Kafan rahat olur. Benzer kulaklık bende de var, pcye veya eski ayfon şarj kafasına takıyorum

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Dün bu sarj cihazıyla sarj ettim. Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama çok hızlı sarj etti, 1 saat sürmemiştir. Bi korkmadım değil, bir daha yapmayı düşünmüyorum :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

1 saat anlat cevap bi korkmadım değil bi daha şarj etmem o zaman niye sordun 

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    Queltos bunu yazdı

Dün bu sarj cihazıyla sarj ettim. Bana mı öyle geldi bilmiyorum ama çok hızlı sarj etti, 1 saat sürmemiştir. Bi korkmadım değil, bir daha yapmayı düşünmüyorum :D

Onun pili zaten mercimek kadar var/yok. 1 saatte sarj olması normal. Ne bekliyordun ki?

Ayrıca kulaklığında QC2.0 ve üzeri bir hızlı şarj protokolüne sahip değilse (ki değildir) bütün şarj adaptörlerinden 5v alacaksın. Şarj cihazının 1-2 amper olmasıda önemli değil. üzerinde yazan 2a değeri şarj cihazının verebileceği maksimum akım değeri. Senin kulaklık ne kadar isterse o kadar çeker ki bu değer 100-350ma arası birşeydir.

Git kulaklığın üretici sayfasında manuel/datasheetlerine bak. Orada pil ile ilgili detaylar zaten vardır.

cukurova tarafından 22/Şub/21 21:50 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1029 Toplam Mesaj: 10
sarj