folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Şaşı Olanlar Bakabilir Mi?

Şaşı Olanlar Bakabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Şimdi normal bi insan aynı anda 2 farklı noktaya odaklanamıyor bakarken. Muhakkak tek bi noktaya sabitleniyor bakışı. Acaba şaşılarda da durum böyle mi? Aramızda bu sorundan müzdarip olan varsa bi açıklık getirebilir mi bu konuya?

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

İllaki daha detaylı bilenler ve bu konuyu tecrübe etmiş kişiler vardır. Önden bir özet geçeyim ben. Beyin gözlerden sadece birisinden aldığı veriyi kullanıyor. Kullanmadığı gözü ani durumlarda tetikleyici olarak gene kullanıyor fakat diğer değerlendirmelerde önemsenmiyor.

Sadece bi imza..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Sasiligin olayi goz kaslarinin iki gozde simetrik uzunlukta olmamasi. Iki kopek dolastiriyorsun gibi dusun. Ikisi de ayni kediye kilitlenirler ama birinde kayisi biraz daha uzun tutarsan o bi tik daha sola gidebilir mesela.

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

dediğin bukalemunda oluyor :D

Almanya Fatihi
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shed510
    Shed510's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı

Sasiligin olayi goz kaslarinin iki gozde simetrik uzunlukta olmamasi. Iki kopek dolastiriyorsun gibi dusun. Ikisi de ayni kediye kilitlenirler ama birinde kayisi biraz daha uzun tutarsan o bi tik daha sola gidebilir mesela.

:)))) çok güzel bir açıklama olmuş

İnsanın İçindedir hakikat, dışarısı sadece manzara !!!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Lise son sınıfta Ankaraya göz hastanesine gittim, adam kağıda şaşı damgasi bastı. Aq evladı. Ebeni s2keyim.

Pikacu tarafından 22/Haz/16 18:48 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

@1049 sen de şaşı bakabilirsin hocam, ben denedim, odaksız bişeyler oldu

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

şaşılarda yukarıdaki bir arkadaşın dediği gibi beyin bir gözü yok sayıyor.  Şöyleki  gözde hiçbir problem yok ama beyin artık o gözü adam yerine koymuyor. yani tek göz kör gibi birşey oluyor.bunun sonucunda da kişide derinlik algısı yok oluyor veya azalıyor. (tek gözü kapatıp bir nesneyi alırken derinlik hissini tam algılayamamak gibi bir şey)

mesela özellikle hipermetroplarda da böyle birşey olabilme ihtimali yüksek.(göz tembelliği denilen şey) gözde hiçbir sıkıntı yok ama beyin o gözü algılamıyor. bir nevi  bir gözün kör olması gibi. ve erken yaşlarda  farkedilmese  düzeltilemiyor. onun için cocuğunuz varsa göz muayenesini aksatmayın. 

üniversitedeyken iki arkadaş vardı adamlar 26 yaşında ama göz tembelliğine bağlı tek gözünde %70 görme kaybı olduğunu yeni farkettiler. ama artık iş işten geçmişti.

biraz karmaşık yazmış olabilirim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nvidia
    Nvidia's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bende  epilepsiden  dolayı doğuştan  şaşılık  var  6 yaşında ameliyat  oldum  şuan 21 yaşındayım  her zaman  kayık durumda  değil gözlerim ama uyumadığımda ve  gözleri  yorduğumda veya baktığım açıya  göre gözlerim kayıyor bi ameliyat  daha  olmam gerekiyor. Yakın zamanda  olacam umarım neyse Soruna  gelecek  olursak Derinlik algımız  biraz  farklıymış doktorumun dediğine  göre

Ama çift görme  olayı yok mesela  ameliyat olduğumda 3 ay  çift görücem beynin  iki gözünde  aynı yöne  bakma  durumuna  alışma  sürecinde. Onun haricinde bişe  yok  

Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
Toplam Hit: 1824 Toplam Mesaj: 9
göz şaşılık