folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Şaşı Olanlar Bakabilir Mi?Şaşı Olanlar Bakabilir Mi?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  1049
  1049's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Ağustos/2005
  Homo

  Şimdi normal bi insan aynı anda 2 farklı noktaya odaklanamıyor bakarken. Muhakkak tek bi noktaya sabitleniyor bakışı. Acaba şaşılarda da durum böyle mi? Aramızda bu sorundan müzdarip olan varsa bi açıklık getirebilir mi bu konuya?


  dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar.
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  PcK0
  PcK0's avatar
  Kayıt Tarihi: 13/Nisan/2007
  Erkek

  İllaki daha detaylı bilenler ve bu konuyu tecrübe etmiş kişiler vardır. Önden bir özet geçeyim ben. Beyin gözlerden sadece birisinden aldığı veriyi kullanıyor. Kullanmadığı gözü ani durumlarda tetikleyici olarak gene kullanıyor fakat diğer değerlendirmelerde önemsenmiyor.


  Sadece bi imza..
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  izzmarit
  izzmarit's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Ocak/2010
  Dişi

  Sasiligin olayi goz kaslarinin iki gozde simetrik uzunlukta olmamasi. Iki kopek dolastiriyorsun gibi dusun. Ikisi de ayni kediye kilitlenirler ama birinde kayisi biraz daha uzun tutarsan o bi tik daha sola gidebilir mesela.


  Bu sitede birçok özgürlük vardır, örneğin ceset fotoğrafı paylaşabilir, hack konusu açabilir, warez arayabilir, muhatapsız küfredebilir, türlü çeşitli işler kovalarken yardım isteyebilirsiniz. Ama istediğiniz avatarı kullanamazsınız. Çünkü insanlar ekranlarındaki 2x2 cm ölçülerinde bir heykel fotoğrafından ölümüne rahatsız olur, başka yerde yasakçı zihniyetin kötülüğünden dem vururken kendi hassasiyetleri sözkonusu olunca yasaklatmaya çalışır, birbirlerine küfrederler. Olay çıkar.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  O Şimdi Astek
  deja-vu
  deja-vu's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Aralık/2007
  Erkek

  dediğin bukalemunda oluyor :D


  Almanya Fatihi
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Shed510
  Shed510's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Kasım/2014
  Erkek
  izzmarit bunu yazdı

  Sasiligin olayi goz kaslarinin iki gozde simetrik uzunlukta olmamasi. Iki kopek dolastiriyorsun gibi dusun. Ikisi de ayni kediye kilitlenirler ama birinde kayisi biraz daha uzun tutarsan o bi tik daha sola gidebilir mesela.

  :)))) çok güzel bir açıklama olmuş


  İnsanın İçindedir hakikat, dışarısı sadece manzara !!!
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Pikacu
  Pikacu's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Temmuz/2009
  Erkek

  Lise son sınıfta Ankaraya göz hastanesine gittim, adam kağıda şaşı damgasi bastı. Aq evladı. Ebeni s2keyim.

   

  Pikacu tarafından 22/Haz/16 18:48 tarihinde düzenlenmiştir

  Kendimi eğitime ilme bilime adadım... Diyelim ki, sen benimsin,hasretin benim... Çalarsa kapımızı ayrılık gider misin Sevgilim ?
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  noname
  noname's avatar
  Kayıt Tarihi: 23/Ağustos/2005
  Erkek

  @1049 sen de şaşı bakabilirsin hocam, ben denedim, odaksız bişeyler oldu


  ...said addicted.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  mrkps
  mrkps's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Kasım/2012
  Erkek

  şaşılarda yukarıdaki bir arkadaşın dediği gibi beyin bir gözü yok sayıyor.  Şöyleki  gözde hiçbir problem yok ama beyin artık o gözü adam yerine koymuyor. yani tek göz kör gibi birşey oluyor.bunun sonucunda da kişide derinlik algısı yok oluyor veya azalıyor. (tek gözü kapatıp bir nesneyi alırken derinlik hissini tam algılayamamak gibi bir şey)

  mesela özellikle hipermetroplarda da böyle birşey olabilme ihtimali yüksek.(göz tembelliği denilen şey) gözde hiçbir sıkıntı yok ama beyin o gözü algılamıyor. bir nevi  bir gözün kör olması gibi. ve erken yaşlarda  farkedilmese  düzeltilemiyor. onun için cocuğunuz varsa göz muayenesini aksatmayın. 

  üniversitedeyken iki arkadaş vardı adamlar 26 yaşında ama göz tembelliğine bağlı tek gözünde %70 görme kaybı olduğunu yeni farkettiler. ama artık iş işten geçmişti.

  biraz karmaşık yazmış olabilirim.

   

 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Nvidia
  Nvidia's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 13/Nisan/2013
  Erkek

  bende  epilepsiden  dolayı doğuştan  şaşılık  var  6 yaşında ameliyat  oldum  şuan 21 yaşındayım  her zaman  kayık durumda  değil gözlerim ama uyumadığımda ve  gözleri  yorduğumda veya baktığım açıya  göre gözlerim kayıyor bi ameliyat  daha  olmam gerekiyor. Yakın zamanda  olacam umarım neyse Soruna  gelecek  olursak Derinlik algımız  biraz  farklıymış doktorumun dediğine  göre

  Ama çift görme  olayı yok mesela  ameliyat olduğumda 3 ay  çift görücem beynin  iki gözünde  aynı yöne  bakma  durumuna  alışma  sürecinde. Onun haricinde bişe  yok  


  Milyarlarca yıl ölüydüm dirildim ve tekrar dirilmemek üzere öleceğim günü bekliyorum!
Toplam Hit: 1165 Toplam Mesaj: 9
göz şaşılık