Satılık Oy

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek

ultrAsker bunu yazdı:
    -----------------------------

konpicyus bunu yazdı:
    En basitinden bolu tüneli yıllardır yapılıyordu(!) Akp de zaten son çivisini çaktı :) ve hizmetimizde.  Çok var böylesi

ahahaha gerçekten güldüm buna :D:D:D açılışının ertesi günü kar yüzünden kapanan bi 'bolu tüneli' istemiyoruz :) tabi sen bilmiyosundur kesinlikle bunu...

Vay anam vay bizim elimizde olmayan nedenlerle birkaç gün kapalı kalınca olay ama yıllardır senin zihnindekiler yapabilcekleri halde orda burda harcamaktan tamamlayamayınca sorun yok.  İstemiyorsan kullanma tüneli, dağdan dolaş :) ama yok zaten benzin fiyatı da çok veremezsin o kadar.

We can be more, we can be much more.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

%47'lik kesime neden laf anlatmaya çalışıyorsunuz ki :|

Yahu laf anlayacak olsalar, okuyor, araştırıyor olsalar,

O %47'nin içinde olmazlar.

Ekonomi bilseler, 293 Trilyon (Kömür işletmelerinin zararı)

Ne demek bilirler.

Bu paraya kaç bina dikili kaç adama ev verilir bilirler.

Ama yok.

Tayyip kömür dağıtıyor.

Sakın 293 Trilyon'u KOBİ'lere işçi çalıştırmak kaydıyla hibe ya da düşük faizli ya da faizsiz kredi olarak falan verme

Tayyip amca.

Sakın!

O zaman istihdam falan oluşur.

İnsanlar bedava kömür kuyruğuna girmezler?

İnsanların eli ekmek tutar,

Ekonomi canlanır.

Ama sakın!

Sen kömür dağıt.

Arkanda da %47'lik bir ordu kur.

Onlar da sen ne desen götünü yalasın.

Evet Tayyip amca.

Senin bu 'aptal etkileme' özelliğine hayranım.

Ha, kalanın beş para eder mi diye soracaksan,

Cevabım 'HAYIR'

Ama ne olur anlat bu %47'lik aptallar ordusunu nasıl etkiledin.

Öğretki, vatana ihanet etmeye karar verirsek bizim de arkamızda atıp tutan salaklar olsun. 

...

..

.

(Eminim hiçbir Tayyip taraftarı, kurulduğundan beri kar eden Kömür işletmelerinin zararını Tayyip'e bağlamamıştır.)

(Ya da ne biliyim azalan 'teşvik' kredilerini)

(Yok Tayyip azaltmaz.)

(Dünyanın en iyi ekonomisti Tayyip amca)

Tayyip amca, parası neyse verelim,

Al %47'ni de, git başımızdan

Biz çalışırız, kazanırız öderiz borcumuzu.

Ama böyle olmuyor be Tayyip amca... 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

konpicyus bunu yazdı:

ultrAsker bunu yazdı:

konpicyus bunu yazdı:
    En basitinden bolu tüneli yıllardır yapılıyordu(!) Akp de zaten son çivisini çaktı :) ve hizmetimizde.  Çok var böylesi

ahahaha gerçekten güldüm buna :D:D:D açılışının ertesi günü kar yüzünden kapanan bi 'bolu tüneli' istemiyoruz :) tabi sen bilmiyosundur kesinlikle bunu...

Vay anam vay bizim elimizde olmayan nedenlerle birkaç gün kapalı kalınca olay ama yıllardır senin zihnindekiler yapabilcekleri halde orda burda harcamaktan tamamlayamayınca sorun yok.  İstemiyorsan kullanma tüneli, dağdan dolaş :) ama yok zaten benzin fiyatı da çok veremezsin o kadar.

şu verdigin cevabın saçmalıgını görünce gerçekten dayanamadım. ama cevap yazıcam.

şimdi sevgili arkadaşım tünel neden yapılır? ulaşım kolaylıgı için degil mi? peki sen bu tüneli yaparsın görkemli ve en artistik şekillerde açılışını yaparsın, ertesi gün bu tünel kardan dolayı kapanırsa adama gülerler :) bende gülüyorum , savunanlarada gülüyorum , bilmeden sallayanlarada , böyle cevaplar verenlere de

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fivestar
    fivestar's avatar
    Erkek

Cidden çok saçma şeyleri tartışıyoruz aslında :) ulan al 25 ytl ni kömürünü bak keyfine oyunuda a veya b ye ver kim ne diyebilir sana keyif senin? devlet kimdir ? insandır bizdir bu millet cahilse 25 ytl ye satmak güzel bişey çünkü cahil bir milletin başına ne gelecegi çok açık ortada :) yakında bedavaya gider öyle yada böyle zaten oy vericegiz

Ağırdır sevmelerim her yürek taşıyamaz, büyüktür umutlarım her omuz kaldıramaz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek
    Musket bunu yazdı:

Tayyip amca, parası neyse verelim,

Al %47'ni de, git başımızdan

Biz çalışırız, kazanırız öderiz borcumuzu.

Ama böyle olmuyor be Tayyip amca... 

Ne hikmetse o %47 Diyarbakır'da bir işe yarmıyor. Halkın %100 üne kömür dağıtılıyor ama Tayyip amcayı destekleyen yok x| Bırak kömürü gelip evlerine bilgisayar veriyorlar eğitime destek diyorlar. Yanlışlıkla seçimde %30 oy bile alamıyor. Hayret. Resmen oğlunu okutuyor hükümet yine oy vermiyor bunlar bi de kömüre mi oy verecek.

Ben kömür ya da benzeri hiçbir destek almadım ama yinede oyumu ta ampulun ortasına basacam la. Bizim aile nufusu 4. Bizimkileri de ikna edersem demek ki 4 oy garanti akp'nin x|

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elevator
    elevator's avatar
    Erkek
    alan memnun satan memnun :)

nekadar anlatırsan anlat,anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır... VAR OLDUĞUM İÇİN DÜŞÜNÜYORUM ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lathedarkman
    Lathedarkman's avatar
    Erkek
    FinGoLFiN bunu yazdı:

Akp bu ülkeyi bi enkazken aldı, faiz %70 di bunları gormeyin var hukumet dini somuruyor falan filan edebi yazılar bende ilk secimde akp ye vercem

işinize gelmeyince edebi yazılar tabi.Madem bu kadar dindardı fakir fukara yetim guleba hakkı yedirmiyordu, dolandırıcılığı belgeli rtük başkanını koruyan bir sapığı

sahte raporlarla kurtaran kim peki ?  madem o kadar dindardı önce bunlara el atsın. oğluna gemicikler dağmadının başında bulunduğu şirkete 750 milyon dolar kredi

sağlayıp atv yi sabahı satın almasını sağladı. memura vatandaşa gelince siktiri çekti bunu herkez biliyor.kaç ülke imf nin kucağına gitti ha bu krizde ? yunanistan gittimi

? yada herhangi bi ab ülkesi gittimi ? giden 2-3 tane ülke. hani ümüğümüzü sıktırmıyacaktı ? hani türkiye gelişmekte olan bir ülkeydi ? hani türkiye krizden

etkilenmezdi ? hani bize teğet geçecekti ? hani o övündüğün faiz nerede ? bırak bu lafları kardeşim ne faizi git bi pazara in esnaf kan ağlıyor reel sektör ölmüş böylesi

rakamlara milletin karnı tok. 

Valla diyecek laf yok artık.. bu daha buzdağının görünen kısmı..

http://www.youtube.com/watch?v=VepV4Ac_rNM&feature=related

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sipidik
    sipidik's avatar
    Erkek
    konpicyus bunu yazdı:

ultrAsker bunu yazdı:

konpicyus bunu yazdı:

git marshall yardımlarını arasdır bul oku.. (artislik için demiyorum anlamanda yardımı olur o bakımdan) ..

bolu tüneli dediğin şey soğuk hava deposu olarak kullanılsa daha cok kar getirir ülkeye bundan haberin warmı?? peki bu ülkenin kara yolları yüzünden ne kadar zarar ettiğinden haberin warmı? yada daha bi metre demir yolu yapılamadıgından.. neyse bu konuda uzun uzadıya brifing wermek isterdim ancak konunun yeri bura değil..

---------------------

insanlara yatırım waadi yapmakla kömür dağıtmak arası farkı anlayamayan arkadasa zaten verebilecek bi cevabım olamaz..

--------------------------

musket ne güzel yazmıs.. fakirleşdirip yardım yapıolar.. her keze balık dagıtıolar.. balık istemioruz.. biz olta istiyoruz.. balık tutmayı öğrenmek istiyoruz.. 50 kişiye balık dağıtacağına 5 kişiye olta dağıt onlar adam başı 50 kişiye balık dağıtsın.. ama anlayana..

NesTo | same shit diffirent asshole
Toplam Hit: 7602 Toplam Mesaj: 69