Satış Sözleşmesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tri
    tri's avatar
    Erkek

Ben satıcı   ............. , (pc nin özellikleri seri nosu yazılabilir) niteliğindeki taşınır malı XXX TL bedel karışılığında hali hazır durumu ile ............ isimli alıcıya satarak teslim ettim. Bedelini nakten ve tamamen aldım. Alıcının bu taşınır malı dilediği gibi kullanabileceğini, tasarruf hakkının alıcıya ait olduğunu kabul ve beyan ederim.

Ben alıcı ............... , yukarıda özellikleri yazılı bulunan taşınır malı hali hazır durumu ile kontrol edip görüp beğenerek, xxx TL bedel karşılığında, ............... isimli satıcıdan satın aldığımı, bedelini tamamen ödediğimi, satışa konu taşınırı teslim aldığımı, 6502 sayılı kanundan doğan haklarım saklı kalmak kaydı ile  kabul ve beyan ederim. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Alelade bir laptop satışı için bu kadar tantanaya ne gerek vardı ki. Hadi sözleşme yaptın, hadi noterde yaptın; adamın başka birine ait laptopu satmadığını nerden biliyorsun? Ya da çalıntı malı? 

Bu kadar uğraşmak yerine site üzerinden satsan, senin için rahat olsa(bu tip eşya satılan yerlerden alınan malların çalıntı olması halinde gerçek sahibi satış bedelini sana ödemeden malı senden alamazlar bkn:taşınır dava davası) Hariçten satılan mal için sözleşme yaparsan bu en fazla senin o elemana başvurmanı sağlar, ama adam müptezel hırsızsa ve hiçbir şeyi yoksa nesini alacaksın. Ha Gürcistan'dan araba almak ha bilmediğin birinden mal almak, paronayaklık yapılacaksa farkı yok. 

3 gündür yazmayayım diyordum ama 6502 yine görünce dayanamadım. Bu kanun seni korumuyor, kasma boşuna. 

Errare Humanum Est
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    TaRuZ bunu yazdı

Alelade bir laptop satışı için bu kadar tantanaya ne gerek vardı ki. Hadi sözleşme yaptın, hadi noterde yaptın; adamın başka birine ait laptopu satmadığını nerden biliyorsun? Ya da çalıntı malı? 

Bu kadar uğraşmak yerine site üzerinden satsan, senin için rahat olsa(bu tip eşya satılan yerlerden alınan malların çalıntı olması halinde gerçek sahibi satış bedelini sana ödemeden malı senden alamazlar bkn:taşınır dava davası) Hariçten satılan mal için sözleşme yaparsan bu en fazla senin o elemana başvurmanı sağlar, ama adam müptezel hırsızsa ve hiçbir şeyi yoksa nesini alacaksın. Ha Gürcistan'dan araba almak ha bilmediğin birinden mal almak, paronayaklık yapılacaksa farkı yok. 

3 gündür yazmayayım diyordum ama 6502 yine görünce dayanamadım. Bu kanun seni korumuyor, kasma boşuna. 

Sağol kardeş. Ben de bunu bekliyordum. Eleman siteden satışa yanaşmıyor çünkü...

Hayırlısı...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek
    3Dxsolid bunu yazdı
    TaRuZ bunu yazdı

Sağol kardeş. Ben de bunu bekliyordum. Eleman siteden satışa yanaşmıyor çünkü...

O zaman alma. Aynı malı elden sana site üzerinden de başkasına satmak bile isteyebilir. En azından site üzerinden satışta biraz güvencen var.. 

Errare Humanum Est
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    3Dxsolid bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

fiyat farkı çok mu bu kadar uğraşıldığına değecek kadar?

Kardeş şöyle 1500 lira civarı laptop için neden 150 tl vereyim diye düşünüyorum. Sözleşme kendimi garantiye almak için. Uğraşıldığına derken ne demek istedin anlayamadım...

demek istediğim şu, 1500 liralık laptopu 1300 e buldunuz ve bunun için sözleşme felan uğraşıosanız değmez, ama 800-900 a felan bulduysanız o zaman sözleşme için notere 100 lira da verilir, değer yani.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    3Dxsolid
    3Dxsolid's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    3Dxsolid bunu yazdı
    LynXMaSTeR bunu yazdı

fiyat farkı çok mu bu kadar uğraşıldığına değecek kadar?

Kardeş şöyle 1500 lira civarı laptop için neden 150 tl vereyim diye düşünüyorum. Sözleşme kendimi garantiye almak için. Uğraşıldığına derken ne demek istedin anlayamadım...

demek istediğim şu, 1500 liralık laptopu 1300 e buldunuz ve bunun için sözleşme felan uğraşıosanız değmez, ama 800-900 a felan bulduysanız o zaman sözleşme için notere 100 lira da verilir, değer yani.

Teşekkürler...

Hayırlısı...
Toplam Hit: 2158 Toplam Mesaj: 27
laptop örnek satış sözleşmesi