folder Tahribat.com Forumları
linefolder E-Book
linefolder Satranç Kitapları Arıyorum

Satranç Kitapları Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _ogz
    _ogz's avatar
    Erkek

Belki e-book bulmana yardım edemem ama her arkadaş kendi fikrini belirtmiş ben de bir şeyler söyleyeyim. Öncelikle kitaptan çalışma isteğin doğru yolda olduğunu gösteriyor. Kitapla olmaz o iş oynayarak öğren diyenler bence yanılıyorlar. yaşı 1000 yılı geçmiş bir oyunda mutlaka tecrübelerden ve teorilerden faydalanman gerekir. Bunun bir yolu da kitaplara başvurmaktır. Bunun yanında Chess trainer programlarındaki puzlle'ları tahtaya dizerek çözmeye çalış. Android ve iphone için bulabilirsin bu programı. Ve bir de oynadağın maçları yazrak oyna. Ynai notasyon mutlaka tut. Daha sonra da ister başkalarıyla, ister kendi başına bu maçların analizini yap. Nerelerde hatalar yaptığını hangi avantajlı hamleleri göremediğini keşfetmeye çalış. Hatta analiz programlarından da yardım alabilirsin. Dediğim gibi kitaplara başvurma fikrin güzel. Ezberlemen ve adın soyadın gibi bilmen gereken temel teoriler ve bir çok taktiksel oyun var. Bunları kitaplar ve videolardan bulabilirsin. Ara sıra da flyordie'dan kapışabiliriz :) 

kah cikarim gokyuzune seyrederim alemi, kah inerim yeryuzune seyreder alem beni...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

kitap:     satrançın esasları

yazan :J.R. CASABLANCA (eski dünya şampiyonu)

İinkılap ve aka kitapevileri  (yayınevi)

süper birşey değil ,  bildiğim tek satranç kitabı bu

bende mat şekilleri, satranç açılış şekilleri ve taktikleri çalşımak isterim

Faydalı bir satranç belgeseli(kesinlikle izleyin)

(daha doğrusu satranç oynayan birinin belgeseli -dünya şampiyonu bir kadın)

http://www.sadecebelgesel.com/dehanin-sirlari-bir-dahi-yetistirmek.html

ve son olarak cep telefonundan oynadığım bir satranç programı var

1- istersen seviye seviye bilgisayarla oynuyorsun

2- kendinle oynuyorsun

3- online bağlanıp dünyanın 4 biryanından kişilerle oynuyorsun

süper eğitici çok geliştirdiğime inanıyorum.

ya bir rumuz açıl dünyaya. adamın birinde şu yazıyordu

zzzzzz   win 156785    draw 1   loss 0   2-5 dk seçeneği var istersen.

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeadSoul
    DeadSoul's avatar
    Erkek

satrançı bırak en iyisi go ya başla

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neyzen
    giriftzen
    giriftzen's avatar
    Erkek
    akustikelektrik bunu yazdı

Geliştirmek için kitap iyidir hocam. Çok farklı taktikler görüp saatlerce üzerinde düşünebilirsin. Çok faydalı olur. Ben yabancı bir kitabı incelemiştim ama adını hatırlamıyorum, ingilizceydi. Türkçe kaynak eksik sanırım

hamleleri görürsün, analiz ettiğin oyun aklına gelir, çat bitirirsin olayı. benim arkadaşlar yattıkları yerden benimle satranç oynarlardı :D tahtasız.

fuck the system!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek
    DeadSoul bunu yazdı
    mRBerkay bunu yazdı

http://www.satrancokulu.com/

burası çok iyi daha önceden videolu derslerle kendimi 1500 ün üzerine çıkartmıştım

Evet burdaki dersler iyi + Capablanca'nın kitabı e book olarak internette olması lazım

aynen burda hem sana çeşitli pozisyonlar üretiyor ve 2-3 hamlede mat etmeni falan istiyor. bir ara buraya çok takmıştım sürekli aklıma satranç pozisyonları geliyordu sonra bu durumdan çok rahatsız olup satranç oynamayı bıraktım :)

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _ogz
    _ogz's avatar
    Erkek
    mRBerkay bunu yazdı
    DeadSoul bunu yazdı
    mRBerkay bunu yazdı

http://www.satrancokulu.com/

burası çok iyi daha önceden videolu derslerle kendimi 1500 ün üzerine çıkartmıştım

Evet burdaki dersler iyi + Capablanca'nın kitabı e book olarak internette olması lazım

aynen burda hem sana çeşitli pozisyonlar üretiyor ve 2-3 hamlede mat etmeni falan istiyor. bir ara buraya çok takmıştım sürekli aklıma satranç pozisyonları geliyordu sonra bu durumdan çok rahatsız olup satranç oynamayı bıraktım :)

Hocam tam eşiğe gelmişsin. Ya ilerleyip dahi olacaktın ya da kafayı yiyecektin. En doğru seçimi yapmışsın bence.

kah cikarim gokyuzune seyrederim alemi, kah inerim yeryuzune seyreder alem beni...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek

sağolun beyler öneriler için. capablancanın kitabı indirdim okumaya başlıycam, websitelere pek takılamam şimdilik ara sıra da oynarım telefondan. gelişir heralde yavaş yavaş.

black implies white, self implies other, life implies death.
Toplam Hit: 2302 Toplam Mesaj: 18