folder Tahribat.com Forumları
linefolder Oyunlar
linefolder Scania Retardar'da Tırın Kayması

Scania Retardar'da Tırın Kayması

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı

retarde de sonuçta bir fren..

Frenleme ile oluşan ivme sürtünme kuvvetinin sağladığı yola tutunma kuvvetini aşarsa kayarsın..

^^D Mitoz'ik çoğaltmak lazım. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Çok üzün süreler olmasa da çekici ile yolculuk yaptım ve kullandım. Ağır araçlarda balatalar çok çabuk eskimesin diye retarder kullanılır örnek veriyorum 25 ton yük ile birlikte 50-60m ileri de ışıklar kırmızıya döndü frene basmazsınız retarderi 2-3 diş çekip bıraktığınız da zaten o mesafeye kadar çekiciyi yavaşlatır ki o süreçte ışığın tekrar yeşil olabileceği düşüncesi ile dişi pek çekmeyebilirsinizde. ( 400km yolu 1 kere frene basmadan sadece retarder gidip gelen bir tanıdığım var ) 

Neden kayıyor ? frene basıldığında hem çekici hemde dorse fren yaptığı için paralel olarak çalışıyor retarder ve motor frenlerinde yığılma olduğu için dorseninde arkadan itmesi sonucu kayma yaşanabiliyor. Şoförlerce tabiri bu , fiziksel olarak muhakkak bir açıklaması da vardır. ets2 de 140km birşey olmayabilir lakin gerçek hayatta 140km/h ağır vasıta için ölümcül bir hızdır , duramazsın , manevra yapamazsın ve vurduğun yer yer ile yeksan olur. Oyun gerçekci fiziksel motorlar kullandığı için buda düşünülmüş 50 ile giderken retarder ile ani haraket yapmazsan kayma yaşanmaz ama 110km/h ile giderken sabun misali kayabilirsin.

TIR : Fransızca: Transports Internationaux Routiers, Türkçe tercümesi: Uluslararası Karayolu Taşımacılığı)

TIR dediğimiz makinelerin gerçek ismi : Çekici 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

Frenleme ile oluşan ivme sürtünme kuvvetinin sağladığı yola tutunma kuvvetini aşarsa kayarsın..

Bahar geldi.. çoğalmak istiyorum...

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Oyun muş bende kaza yaptın zannettim . 😅

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

@KaptaN @ltcelik @Roark Cevaplarınız için teşekkür ederim.

@samaccc  aman aman :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    ltcelik bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    ltcelik bunu yazdı

Bahar geldi.. çoğalmak istiyorum...

^^D cidden öyle. Dün bir, bugün iki; hava açık,  parçalı bulut çok, bi' hayli de rüzgar var. Arada bir bulutun arkasına güneş saklanınca Sıcaklık birden değişiyor. Gölgede sıcaklık bâyâ fark ediyor, düşüyor. 

Ay'ın konumu Gündüz ve Gece baya fark ediyor. Bi' TeleObjektif bulsam  kadraj çalışabilirim. Ara güler gibi olmayınca, Yakından çekince bütün doğallık kayboluyor. 

RitmFarbRacourci tarafından 10/Mar/19 15:13 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek

çift. @By_Tet  ^^D

RitmFarbRacourci tarafından 10/Mar/19 15:15 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2129 Toplam Mesaj: 18
scania et2