folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Seagate Harddisk Problemi?

Seagate Harddisk Problemi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falca
    falca's avatar
    Erkek

Bikac ay once Seagate 500 gb harddisk aldım ve ikinci harddisk olarak veri depolamada kullanıyordum,ta ki bu sabaha kadar.

Uyandıgımıda harddiskten eser yoktu,ne işletim sisteminde(Xp) ne biosta gorunuyordu.Bayagı bı forum arastırdım.Meger bu serının

tum harddısklerınde problem varmıs.Firmware guncellemesı bıle kurtarmak yerıne toptan goturuyomus harddıskı,bu sabah ogrendım

kotu bır tecrubeyle. Kablolar vs ıvır zıvır hepsını denedım,diskler donuyor ama harddısk gorunmuyor.Seagate online chate baglandım,

karı baska yere yonlendırdı ve daha onceden yedeklemem gerektıgını soyledı.Bundan sonra Seagate kullanmayacagımı soylerek sohbetı bıtırdım

Bırıncısı 500 gb verı nereye yedeklenır,ıkıncısı ben bunu zaten yedeklemeamaclı kullanıyorsam bı daha yedeklemek akıl mantık ısı mıdır?

Daha sonra Turkıye distrubitorunu aradım,verı kurtarma yapamayacakların ıyenısıyle degısebıleceklerını soyledıler.Bunların ısın hıkaye kısmı,

daha once bu modelle bası belaya gırmıs olan ve ne yaptıgını acıklayan arkadaslar varsa yardımlarını beklıyorum ve Seagate ı tercıh etmemelerını onerıyorum

Model:ST35000320AS 500 GB

Was here...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek
    bnde WD 1 tb kullanıyorum ne alaka yedekleme işi anlamadım lan ben hdd yi niye alım yedeğim varsa? dalgamı geçiyorlar hocam.. saçma iş.

...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oliWeR
    oliWeR's avatar
    Erkek

depolama ürünü imal edenler yada ülkemize getirenlerin hiçbiri yedekler için garanti vermiyor

bende philips harici hdd aldım 400 gb. onunda kullanma klavuzunda bilmem ne nedenlerinden dolayı veri kayıplarından sorumlu olmadıkları yazıyordu. hdd yi değiştiriyorlar ama veriler umurlarında değil

Ne çok küfür ediyorsun diyorlar. Ne yani hayatın içine edenlere şiir mi yazayım ?
Toplam Hit: 1219 Toplam Mesaj: 3