folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Seçimde Sandık Görevlisinin İşi

Seçimde Sandık Görevlisinin İşi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek

Merhaba mürid-mürideler.

Bu yıl ilk defa oy kullanacağım ve babam BBP'ne gidip gelir savunduğu partide budur.

Neyse bende BBP'den sandık görevlisi olarak bulunduğumuz mahallenin lisesinde görev yapacağım.

Daha önceki yıllarda yapan var mı ? 

Ne yaparım yani oraya gidipte saf salak durmayayım ne işleri var flan ?

Ben mi? Karakalemle çizilmiş gökkuşağı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Geçen seçimlerde sandıktaydım, bir şey yapmazsın. gelene geçene mühür verirsin bassın diye oturursun falan. Öğle yemeyi tatilin falan yok:) BBP sana yiyecek birşey getirmezse.. ki genelde partiler gelir sandık görevlilerine bişeyler dağıtır. ama olurda dağıtmazsa bir arkadaşını falan ara sana iki lokma bişey getirsin bayılırsın açlıktan:)
    gün içi bişey yok akşam 5 ten sonra oyları sayarken biraz dert 7-8 e kadar falan uzayabilir işin.

Usulsüz birşey gördünmü (hangi partiden olursa olsun) Cingar çıkart bence.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek
    iSo bunu yazdı

Geçen seçimlerde sandıktaydım, bir şey yapmazsın. gelene geçene mühür verirsin bassın diye oturursun falan. Öğle yemeyi tatilin falan yok:) BBP sana yiyecek birşey getirmezse.. ki genelde partiler gelir sandık görevlilerine bişeyler dağıtır. ama olurda dağıtmazsa bir arkadaşını falan ara sana iki lokma bişey getirsin bayılırsın açlıktan:)
    gün içi bişey yok akşam 5 ten sonra oyları sayarken biraz dert 7-8 e kadar falan uzayabilir işin.

Usulsüz birşey gördünmü (hangi partiden olursa olsun) Cingar çıkart bence.

hocam tüm sınıftaki sandıklar toplanıp öyle mi oyları saymaya başlıyorlar yoksa her sınıfta ayrı ayrı mı ? 

birde oy sayarken sahtekarlık yapmasınlar diye kameraya çekeceğim bu yasal mıdır ?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Her sınıf kendi içinde sayılıyor hocam kaos çıkar yoksa beş sandık var mesela sınıfta zaten o kadarda görevli olur bi masaya açar birini dökersiniz. tek tek sayarsınız. sonra diğerini aynı şekilde sandıklar bitince oyları teslim etmeniz gerekecek bizim teslim edeceğimiz yer uzaktaydı sizinki nedir nerdedir bilemem tabi. Kamera işini ise hiç bilmiyorum bak.. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vegapc
    vegapc's avatar
    Erkek

sandık başkanı sana bir görev verecek( zarf ver pspula ver mühür ver gibi)
    öğlen bir parti bişiler getirir yemelik ben daha aç kalmadım, karşıt parti getirirse yemezlik etme :)
    sayım sandık sandık yapılır sende kendi sandığının sayımında bulunacaksın, o sırada sanada bir görev verirler kameraya çekemezsin herhalde

Selam ve dua ile...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek

Evimiz ile lisenin arasında 300 metre yok annem getirir hocam yemeği aç kalmam ya :)

bilgileriniz için sağolun :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

ilk akp den sandık görevlisiydim ünimezunu diye bütün işi bana yükledilerdi

sonra başkan yardımcısı oldum köyün birinde gittim sınıfta sıraları çektim yattım uyudum amk

son 2 seçimdir oy kullanmıyorum belki bundada kullanmam bilmiyorum hava güzel olursa kullanırım yoksa pazar pazar gidesim yok şimdi 

nasılsa manisa büyük şehir akp bizim ilçede chp alacak kasmaya gerek yok :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    umitomas
    umitomas's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

sonra başkan yardımcısı oldum köyün birinde gittim sınıfta sıraları çektim yattım uyudum amk

son 2 seçimdir oy kullanmıyorum belki bundada kullanmam bilmiyorum hava güzel olursa kullanırım yoksa pazar pazar gidesim yok şimdi 

bence kullan abi vatanın milletin için elini vicdanına koy ve ona göre ver oyunu :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

Reis Chp li misin

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnt
    cnt's avatar
    Erkek

oy sayma işleminde 2 kişi yazıor dikkat edinde birinizden biri yanlış saymasın sonra baştan sayarsınız bütün oyları.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek

Yarın bende gözetmenlik yapıyorum bakalım ilk kıvılcımı hangi partiden ateşleyecekler :)

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
Toplam Hit: 1638 Toplam Mesaj: 11