folder Tahribat.com Forumları
linefolder Google / Yandex / Bing ve Servisleri
linefolder Seo - Mobil Subdomain İçin Google Search Console Ve Google Analytics

Seo - Mobil Subdomain İçin Google Search Console Ve Google Analytics

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

websitesini masaüstü için "www", mobil için "m" subdomaini ile erişime açtım. canonical tag'i ile 2 tarafında urllerini birbirine eşitledim. google aramaları için bu sağlıklı bir şekilde çalışıyor.

fakat analytics üzerinde www mülkü için oluşturduğum zaman m'i bunun içerisinde göremiyorum.

google search console'da aynı şekilde mobili anlamıyor.

analytics'de ki www mülkü ile search console'da ki www mülkünü bağlayınca seo'da ciddi değişikliklerim oldu.

şimdi derdim şu;
    bir şekilde m subdomaini için 'bu www ile aynı sitedir' diye bir tanıtmayı search console ve analytics üzerinde yapabilir miyim?

eğer yapılamazsa bunları ayrı ayrı mülk olarak açmak sağlıklı olacak mıdır?

attackatak tarafından 02/Şub/17 12:46 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek

Hocam her sub domaini rahatlıkla tanımlaya bilirsin mülk olarak tam anlayamadım mı ben m.sitadı.com tanımlayamıyorummu diyorsun siten responsive degilmi ? M sub domaine neden gerek duyuyorsun

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    DanqerLine bunu yazdı

Hocam her sub domaini rahatlıkla tanımlaya bilirsin mülk olarak tam anlayamadım mı ben m.sitadı.com tanımlayamıyorummu diyorsun siten responsive degilmi ? M sub domaine neden gerek duyuyorsun

responsive değil hocam. mobili ayrı yazdım ve eğer kişi mobil ise javascript ile m.siteadı.com'a yönlendiriyorum. ikisi arasında ki canonical bağlantılarıda yaptım.

yani www ve m aslında tek bir mülk.

search console ve analytics için bunları tek mülk altında tanımlayabilir miyim? illa ki ayrı mülk olarak mı eklemek gerekiyor?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanqerLine
    DanqerLine's avatar
    Erkek

Aynen hocam bende mesela ankara.arackirala istanbul.arackirala vs sub domainler açtıgımda tek tek tanımlamıştım mülk olarak ama www.site.com neyse dogrulaman bunlarıda hemen onaylanmış olarak görmüştü

ABONE OLUN BEYLER PARA KASACAZ : https://www.youtube.com/gecehayatimiz